Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlenek lennénk...

Tényleg felelőtlenek lennénk hogy pár napra elmegyünk nyaralni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányunk és férjem szüleinél lakunk fennt a tetőtérben. Ők mondták hogy elmehetnénk pár napra pihenni mert ránk férne és addig vigyáznának a kicsire. Kezdetektől fogva segítenek nekünk mivel első baba és tapasztalatlanok vagyunk. Anyósom sokmindenre megtanított szóval tényleg tudom hogy jó kezekben lenne a baba. A szüleim viszont nem örülnek neki, hogy ilyen pici babát itt hagyunk, ők nem mernék. Ha valami baja lesz engem vesznek elő. Igazuk van egy részről, de őszintén szólva én lelkileg fizikailag nagyon kimerültem szülés óta. Nem igazán voltam erre sajnos felkészülve. Ugyanakkor bűntudatom van, hogy felelőtlen vagyok mivel elmennénk pihenni. Ti így elmennétek nyaralni?

2020. júl. 25. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
90%
Logikusan nincs akadálya, más is el tudja szuperül látni, de valahogy ekkora babánál még az lenne a természetes igény mindkettőtök részéről, hogy minél közelebb akarjatok lenni egymáshoz. Más ha pár órára ki akarsz szakadni bármiért vagy mittudomén muszáj másra hagynod, mert dolgoznod kell, kórházba kerülsz, de nekem is visszás (és nem irigységből) az indok. A gyerek nem egy időszakos hobbi vagy elrakható ketreces kisállat, és a másfél hónap még csak nagyon az eleje - próbaidőről sem szoktak rögtön szabira menni :)
2020. júl. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
32%

32: mivel kiálltál mellettük, magad dobtad be ebbe a kategóriába, hát mit csináljak? Egyébként utálom a bezzegnyugatozást, de sajnos valamikor van alapja. Pl. a magyar anyák az átlagnál jóval agresszívabbak egymással. Erre a legjobb példa úgy általában a Gyik gyerekvállalás témaköre, vagy épp ez a kérdés... Segítő szándék minimális.


Nem vagyok európai csodanő, pont hogy nagyon esendő és átérzem a kérdező problémáját (is), ahogy a válaszolók frusztrációját (a legfrusztráltabb anya ismerőseimnek nulla segítsége van, csak 7/24-ben a gyerekről szól minden, de bizonygatni kell, hogy soha életükben ilyen krv boldogok nem voltak). Szimplán nem próbálom más emberek, nők, anyák elleni értelmetlen agresszióval kompenzálni a frusztrációmat. A bezzegnyugatozás értelme annyi, hogy ami itt full agresszív vérhányást vált ki, az máshol megszokott vagy elfogadott.

2020. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
59%

Woah..

2 gyermekünk van úton a 3.

Letoltam 2 veszélyeztetett terhességet,most a 3. is az.

Van csomó haszonállatunk, egy 5 és 2 éves gyermekünk. Nagy kert. Egy reggeltől estog dolgozó férj, aki miután hazaér kiveszi a részét még itthon is..

És Te szóval elfáradtál? Miben? Mikor anyósod ott van a fenekedben? Szegényem ha lesz időm megsajnállak..

Én a nagyobbikat 2 évig egyedül neveltem, mert férj külföldön hetelt.. A kicsinél belföldön hetelt 1 évet. 0 segítségem volt.


6 hetes a gyermeked. 6 hetes! De Te már napokra lepasszolnád. Ha fél éves és azt mondod elmennétek 1 éjszakára ok.. De egy 6 hetes pici babáról beszélünk!

Te egész biztos nem magatoknak szültél hanem anyósnak..

2020. júl. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
74%

#34 kezdjük azzal, hogy nem védtem meg senkit. Tisztában vagyok azzal, hogy sok a vérmami, de azért a másik oldalt sem kell ám félteni. Mikor azért küldtek itt el majdnem az anyjába egy anyát mert le merte írni, hogy ő élvezi a kisbabás létet, és nem teher neki....

Értem én hogy, ahogy te is írtad lavírozni kell az európai csodanő és a szuperanyaság között, de ahogy egy karrieristát sem kell elitélni, mert vágyna vissza dolgozni, úgy igaz ez azokra is akiknek mondjuk ez egy rózsaszín időszak. Csak ahogy irtam is, mivel 2020 van és a nöknek bizonyítani kell hogy nem csak szülni tudnak, így néha tulszalad a paci, és csak az lehet elfogadott ha valaki arról regél, hogy majd belehal a babás létbe....

2020. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
48%

#34 válaszoló.


Szerintem ne erőlködjünk tovább. Hiába válaszolsz nekik korrekten és hiábs írtam, amit írtam, két válasszal lejebb máris jött az újabb okosság, hogy a kérdező egy szaranya, adja oda másnak a gyerekét és amúgy az "x" válaszoló 3 gyereket nevel, meg kecskét, tyúkot tart és a férje kaminonozik. Taps, taps. Cinizmus, rosszindulat, károgás, okoskodás. Rugjunk bele a másikba mégegyszer, úgy az igazi. Szerintetek megcáfoltátok a sztereotípiákat, ti, magyar anyukák? Aligha.


Könnyű itt a gyakorin kiélni agressziót névtelenül, arctalanul, ha már máshol nem meritek. Írni, olvasni tudó emberek vagytok, de nem veszitek észre magatokat. Ez gáz.

2020. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező aztán majd ne csodálkozz ha nem fog kötődni hozzád a gyereked, és mindenért a mamához szalad.


Van ilyen ismerősöm, ugyan így anyós nyakán éltek, ők élni akartak még, két hónaposan már lepasszolták a gyereket egy napra, utána még többre, aztán anyuka ott sírt az anyák napi ünnepségen mikor a gyerek a mamát köszöntötte fel nem őt.

2020. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
81%
Én nem lennék képes rá a szívem szakadna meg. Sajnàlom, én elitélem az ilyet.
2020. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem aki leírta azt, hogy 2 gyereke van, terhes és 0 segítség, szimplán csak arra akart rámutatni, hogy a kérdező ugyan miben fáradt el 6 hét alatt folyamatos segítség mellett.
2020. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
27%
29 nem gyógyított volna meg. De a kérdező fáradtsága lehet hogy lelki eredetű és akkor segíthet.
2020. júl. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
73%
Miért fontos hogy ki miben fárad el??? Nem vagyunk egyformak. Van, aki elbír 5 gyerekkel van akit lefáraszt 1. És ezt most teljesen függetlenül írom a kérdéstől, mert felesleges ezen lovagolni. A kérdező fáradtnak érzi magat. Sem jogunk, sem kompetenciánk megítélni miben fáradt el. A kérdésére e nélkül kene válaszolni. Most ő azzal nincs előrébb, hogy valaki fel kézzel elbír a baromfikkal meg 3 gyerekkel.
2020. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!