Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg felelőtlenek lennénk...

Tényleg felelőtlenek lennénk hogy pár napra elmegyünk nyaralni?

Figyelt kérdés
Másfél hónapos a kislányunk és férjem szüleinél lakunk fennt a tetőtérben. Ők mondták hogy elmehetnénk pár napra pihenni mert ránk férne és addig vigyáznának a kicsire. Kezdetektől fogva segítenek nekünk mivel első baba és tapasztalatlanok vagyunk. Anyósom sokmindenre megtanított szóval tényleg tudom hogy jó kezekben lenne a baba. A szüleim viszont nem örülnek neki, hogy ilyen pici babát itt hagyunk, ők nem mernék. Ha valami baja lesz engem vesznek elő. Igazuk van egy részről, de őszintén szólva én lelkileg fizikailag nagyon kimerültem szülés óta. Nem igazán voltam erre sajnos felkészülve. Ugyanakkor bűntudatom van, hogy felelőtlen vagyok mivel elmennénk pihenni. Ti így elmennétek nyaralni?

2020. júl. 25. 17:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
84%
Én sem mennék, 3 gyermekem alatt meg sem fordult a fejemben míg ilyen picik voltak. Szerintem inkább anyukádra halgass most. Egyébként anyósodat sem értem meg. Mégis, hogy gondolja, hogy neki szülted azt a babát? Szerintem önző, nem a gyerekre gondol ilyenkor, hanem magára. Kihasználja, hogy nem vagy lelkileg a legjobb passzban, elküld a gyermekedtől, csakhogy újra átélhesse a régmúltat. Tessék megrázni 1 kicsit magad. Ha tényleg annyira fáradt vagy, akkor aludj te is amikor a babád. Ő még sokat alszik, aludj te is vele. Főznöd gondolom nem kell. Ha esetleg mégis akkor inkább rendelj kajáldából, ne foglalkozz vele, lehet pihenni baba mellett is. Hidd el tudom, én simán alszok még a legkisebbemmel napközben ha fáradt vagyok. Van 2 nagyobb fiam már, ők eljátszanak, mi meg alszunk.
2020. júl. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
78%
Nem hagynám ott a 6 hetes babámat. Tudtad, hogy mivel jár egy gyerek nem? Nem értem, mi az, hogy nem voltál felkészülve. Akartad egyáltalán?
2020. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
81%
50 en ezt nem írtam. De itt már nincs mit tenni. Van egy szitu. Abból kell a legjobbat kihozni. A gyereknek pedig igen, az a legjobb, ha az anyja nem csavarodik be. Nem mindenki anya típus. Az en anyam sem az, mégsem volt boldogtalan gyerekkorom.
2020. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
79%

Nem mennék el. Tudod miért? Mert csak másfél hónapos. Vagyis 2 hónapja még benned volt. Sokszor az első 3 hónapot hívják a 4.trimeszternek, és az is. Fontos a kötődés, hogy sokat legyetek együtt. Ilyenkor tojd le a házimunkát, ne passzold anyósnak a gyereket. Lesz még erre időd, ha elmúlt 1 éves, de az első éve a legfontosabb.

Egy 6 hetes babának rád van szüksége, és igen önző vagy, ha enni idő után t úgy gondolod, rád férne.

Akkor vidd magaddal a babát, meg anyóst. 3 hós volt a nagy, mikor nyaralni vittük magunkkal. Nagyon jól bírta, és semmi megrázkódtatás nem érte. Vigyétek magatokkal én azt mondom.

2020. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
76%
6 hetes baba mellől ha akartam volna se tudtam volna elmenni, mert még be sem gyógyult a gátsebem rendesen. Pedig én tényleg szaranya vagyok ezek szerint, mert minden évben 1x 3 napra elmegyünk wellnesezni a férjemmel, kettesben. Akkor a lányaim mennek a mamához. De hozzáteszem, hogy 2 éves korukig sehova sem mentem nélkülük. Fáradt vagy? Mindenki fáradt. Ez csak rosszabb lesz, készülj fel. Ha beteg lesz, fogzik, éjszakákat leszel fent vele. Bár szerintem akkor is elhúzol és otthagyod a mamára.
2020. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, nekem meg 8 hosan is minden gondolatom o volt, nem h 6hetesen. Mondjuk a mellem is jelezte volna a hianyat 3ora mulva, de te valoszinuleg nem szoptatsz. Tegy belatasod szerint, en nem mennek el es ha elmennek, nem tudnam elvezni.
2020. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
86%

Ez is a te kérdésed volt?


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Ha igen, én a helyedben beszélnék szakemberrel. Nem azért, mert fáradt vagy és pihennél, hanem mert úgy látom, hogy nálatok valahogy összekuszálódtak a szerepek, és nem találod a helyed. Jó lenne ezt rendbetenni.

2020. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
71%
Na ha nem mindenki anya típus, akkor miért bunkóság megkérdezni, minek szült? Nem mondom, hogy az embernek minden gondolata a gyerek körül kell forogjon, de azért van egy határ. A negyedik trimeszter pl ilyen.
2020. júl. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
63%
55ös az ilyen dehogy fog éjszakázni a gyerekkel, majd a mama meg a bébiszitter megoldja.
2020. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
60%
Azért bunkosag megkérdezni, mert itt minden válaszoló, magamat is beleértve, szar anya. Mindenki. Senki sem tokeletes és a mai internetes (kérdem en ki a f*szt érdekel?!) elvárások alapján nincs egyetlen válaszoló sem aki ne lenne valamiert szar anya és valaki ne kérdezhetné meg magas lóról, hogy ugyan miért szült?! Egy sincs. Így megkerdezheted a kérdezőtől, de ugyanígy saját magadtól. Jó lenne ha nem itelkeznenek az emberek, hanem normálisan állnának egymáshoz.
2020. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!