Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 21/98 anonim ***** válasza:
100%

Én terhesen mindennek éreztem magam, csak anyának nem. Szülés utáni reggelen - PUFF! - úgy láttam magamon a tükörben, hogy már nem az vagyok, aki voltam. Az volt az elsődleges szempont, hogy a babámnak sok szeretetre, ölelgetésre van szüksége, és hogy a legtöbb, amit tehetek érte, az, hogy folyamatosan rendelkezésére állok. Magam mellé vettem az ágyamba, amit a csecsemős nővérek rossz szemmel néztek, de akkor sem engedtem, hogy bárki elvegye tőlem hosszabb időre.


Ezen kívül az első időkben másra nem volt szükség, persze az etetésen, pelenkázáson, ápoláson túl. Sokat beszéltem hozzá, pihenőszékben ringattam, fura arcokat vágtam neki, amit nagyon élvezett. Ha puffadt, kapott Espumisan cseppet, ezt jegyezd meg, hogy nyugodtan adhatsz belőle sokat, nem kell szenvednie a gyereknek. Ha nincs tejed (nekem, amíg volt folyásom, alig volt) teljesen jó a tápszer, a lényeg, hogy ne legyen éhes.


FB csoportok közül az Édesanyák szakértői csoportot javaslom, bármiben tudnak segíteni, jogi kérdésekben is akár, nevelési tanácsokat adnak, és ami a legjobb, hogy nem hagynak más anyákat kommentelni, kizárólag szakértők válaszolnak az akár névtelenül is feltehető kérdéseidre, önkéntes alapon.


Ezen kívül azt tanácsolnám még, hogy bulizd ki magad, amíg lehet, gyűjtsetek élményeket a pároddal is, hogy legyen, ami megtart a nehéz időkben. A kulcsszó pedig az, hogy "elmúlik". Ne lovald nagyon bele magad abba, ha valami nem úgy sikerül, ahogy tervezted, valahogy túl fogsz lendülni rajta.


Nagyon becsülendő és szép dolog, hogy közösen vállaljátok a felelősséget. Remélem, sok örömben lesz része a családotoknak!

2021. júl. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/98 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell magyarázkodni nekik, szerintem felesleges.

Aki megteheti, miért ne kérjen segítséget?

Én is kaptam, főleg akkor amikor visszatértem az egyetemre befejezni a tanulmányaimat, illetve akkor is kaptam segítséget amikor még újdonság volt a főzés tudománya. Ezzel nincsen semmi probléma, aki itt kotekedik az csak egy befásult megsavanyodott anyuka írkál.


Amit én is tudok javasolni az a pinterest, könyvek, baba csoportok fbn.

2021. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/98 anonim ***** válasza:
30%
Ha a védekezés módszereit nem sikerült elsajátítani, akkor miből gondolod, hogy majd a gyerekneveléses könyvekben lévő dolgokat sikerül magadévá tenned?
2021. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/98 anonim ***** válasza:
11%

23as hogy te mekkora egy fsz vagy


Az ilyen anyáktól van hányingerem, remélem a sajátoddal is így beszélsz..

2021. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/98 A kérdező kommentje:

23-as válaszoló, elsőre is láttam a kedves kis kérdésedet, nem kell leírni 10 percenként.



21-es és 22-es válaszoló, köszönöm szépen a választ!


Igazából a bulizás sosem vonzott, nekem sokkal többet ér egy borozgatós, kártyázós, filmezős este itthon kettesben, vagy barátokkal, vagy a családi házunkban a szüleimmel. Egyetemi bulin is kb egyszer voltam, elég volt. Ettől még vannak barátaim, barátnőim és szeretem a társaságot, de sosem vágytam az estétől reggelig tartó bulikra.

Anyukám azt mondta, hogy annyi minden változott azóta, amióta én voltam kicsi, hogy nem is nagyon tud/mer tanácsot adni, mert lehet, hogy amit akkor úgy kellett csinálni, azt ma már tilos, vagy éppen fordítva. De mondta, hogy az elején ő is csak arra törekedett, hogy a nap végén még én is, és ő is életben legyen, pedig neki 17 és 18 éves korában születtek a féltestvérei, viszonylag sokat is segített körülöttük, mégis teljesen más volt velem az élet.

2021. júl. 30. 13:32
 26/98 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom, nálam nem kellett soha másnak főzni vagy takarítani, vagy bébiszitterre bízni, mégis jutott idő is és idegrendszer is mindenre. Mondjuk nem volt első nekifutásta TE, csak amikor már magától tudott helyet változtatni.
2021. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/98 anonim ***** válasza:
79%

A várandósság alatt szerintem nem nagyon tudsz "anya-üzemmódba" váltani. Nekem nagyon sokat segített a kezdeti szakaszban az, hogy utánaolvastam pontosan hogyan "működik" egy kisbaba. Hogy nem baj, ha folyton szopizni akar, nem lesz "elkapatva", csak mert minden nyekkenésre felkapom és dédelgetem, hogy nem rontom el azzal, hogy együtt alszunk, stb. Nem youtube-ról meg IG-ről tájékozódtam, hanem inkább a kismamablog.hu meg a babaszoba.hu cikkeit olvasgattam, nekem ezek valahogy jobban feküdtek, mert általában pszichológiai/orvosi alapokon magyarázták, mikor mi történik a babával :) Nekem ez rengeteget segített, hogy nem vártam el olyasmit a picitől, amire egyszerűen biológiailag nem képes (pl átaludni az éjszakát meg 3-4 órát kibírni szopizás nélkül pár hetes/hónaposan).


A terhesség alatt inkább a szülésre hangolódtam. A Szülni jó!-nak van egy youtube-csatornája, elég sok informatív videót raktak fel szülés, gyermekágyi időszakkal kapcsolatban, de a hormonmentes is csinált egy rakás terhességes/szülős videót, amiket szintén jó szívvel ajánlok. Nekem ezek segítettek a végén ráhangolódni. Menet közben, a terhesség alatt nagyon nem agyaltam ezen :D Akkor csak élveztem a várandósságot, rendezgettem a gyerekszobát, rendelgettem a babaruhákat, szóval csak úgy nyugiban vártam a picit :) Neked is ezt ajánlom, mert később ilyen nyugisan pihenős időszak egyre kevesebb lesz :D


Boldog babavárást és kitartást :)

2021. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/98 anonim ***** válasza:
84%
31 voltam, mikor szültem. Babák is voltak már a családban, akiket pelenkáztam, mégis úgy éreztem, hogy csak éljük túl a napot. A férjem profi babaellátó volt, én meg csak csodáltam. A kisfiam nem szeretett babakocsiban lenni, sírt, amíg elaludt, sírt, amint felébredt a séta alatt. Emlékszem, hónapok teltek el úgy, hogy ilyenkor szaladtam haza. Aztán egyszer csak beugrott, hogy kiveszem a kocsiból, és láss csodát, abbahagyta a sírást. Szóval nem korral jár a tapasztalat, hanem az ember előbb-utóbb ráérez, mi a jó a babának. És még egy: szoptattam, 3 oránként javasolták, sose bírt ki annyit, mindig megetettem. De azt senki nem mondta, hogy eleinte a 3 óránkénti etetésből 1,5 óra amíg jóllakik, 1,5-2 óra múlva meg kezdódik elölről. Ahogy idősödik, ügyesebben és gyorsabban szopizik majd, de addig szórakoztasd magad. Nővérem pl. könyvet olvasott közben.
2021. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/98 anonim ***** válasza:
18%

Komolyan támogattok egy ilyen ostoba kérdezőt? Olyan buta a kérdése, hogy én fogom a fejem és csak megerősíti bennem, hogy a gyerekvállalást EQ-hoz és IQ-hoz kéne kötni...

A kérdezőnek fogalma sincs miből tartja el(jó most szülők pénze,de utána) fingja nincs VALÓJÁBAN mennyibe fog még kerülni ez a gyerek és bár tudja, hogy nincs pénze, úgy választ babakocsit hogy nem nézi az árát, holott papíron kéne vezetnie mi-mennyibe fog kerülni, szétnézni a neten, hol a legolcsóbb, ehelyett a legnagyobb gondja melyik könyvet olvassa el. És mindenki tapsol neki és bátorítja, hogy nem lesz gond, hát rohadtul gond van, mert gyerek fejjel esett neki és az értelemnek halvány sugarát nem látom egy válaszban sem.

Nincs igazi munkája, nincsenek tervei azon kívül, hogy majd lesz bébiszitter(gondolom az is anyuék pénzéből), nem látja át mennyi holmit kell még venni és akkor még nem vetted meg az alap gyógyszereket a babának(lázcsillapító kúp, alkohol a köldökcsonkra stb.) vagy magadnak venned kell még tucat dolgot szülés utánra(eldobható bugyi, betét ami felfogja a vérzést, szoptatós hálóing) és ott vannak még a babacuccok (rugdalódzók, textilpelenka, overál, légzésfigyelő, babaőr,baba törülköző, kis kesztyű hogy ne sértse fel az arcát a saját körmével, spéci párna hogy ne deformálódjon a feje, babaágy hozzá matrac ágynemű és még sorolhatnám dögivel)

Halvány lila gőzöd sincs mibe vágtál bele és olyan ostoba dolgok után kutatsz, hogy eszem megáll. Nekem a védőnő nagyon sokat segített eddig és a mama csoportok igenis kelleni fognak, mert ők legalább megosztják a gondjaikat amire válaszolni fog valaki szakember és nem facebook csoport fotelharcosok adnak tanácsot. Jézusom én nem simogatom, hogy bölcs volt amit tettél, mert egyáltalán nem voltál az.

2021. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/98 anonim ***** válasza:
86%
Megeshet, hogy még hazajövet a kórházból sem fogod fel, hogy anya vagy. Nekem is kellett pár hét mire kialakult egy “napi rutin”-már amennyire akkora csöppséggel kialakulhat, és akkor kezdtem egyre jobban anyának érezni magamat. Megkövezhet ezért bárki, de amíg annyira új a helyzet és még nem ismered ki a babádat, addig kicsit messze érezheted magadtól Őt is illetve az egész helyzetet. Aztán ahogy nő, fejlődik, megismered, egyre közelebb tudhatod magadnak ezt az érzést, a végén pedig úgy kiteljesedik, hogy mindenkitől óvnád és nem szívesen tennéd le akár még egy percre sem. A pelenkázás, fürdetés, öltöztetés pár nap,hét alatt rutinoddá válhat. A szoptatás magamból kiindulva 6 hét nehézséggel járt, de nagyjából 4 hónapos kora óta tudom lazán kezelni ezt is. Addig néztem mindig mikor evett,hány percig,mennyit… szóval nem egyszerű, de folyamatosan könnyebbek lesznek Vele ezek a dolgok. Akkor már az állandó éjjeli keléseket is lazán veszed. Idő,idő,idő! Vekerdy Tamás gyermekpszichológusnak vannak nagyon jó könyvei! Én berendeltem tőle 5db-ot. Jól példálózik, későbbi életetekre,nevelésetekre jó hatással lehet. És még valami, érezheted magad sokszor rossz anyának, de hidd el ha szereted és gondoskodszvróla rendesen, TÜRELEMMEL már nem vagy rossz!!
2021. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!