Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/98 anonim ***** válasza:
84%
Sok mindent gondoltam én is, hogy hogy lesz. Több minden úgy is lett, ami mellett kitartottam, pl nagyon akartam hordozni, első 4 kötözésnél sírt, de az ötödiknél már nem, azóta is imádja a hordozást, annyira, hogy a babakocsit nem is használjuk. 10 hónapos. Viszont több dolog is van, ami nem és nem úgy lett, mint ahogy kitaláltam. Pl hogy majd etetés után még félálomban rakom le, hogy szépen elaludjon egyedül. Egyáltalán nem működött. Akkor kipróbáltam, hogy megvárom, hogy teljesen elaludjon. Úgy sem sikerült... ha 30 percet volt a karomban, lerakáskor akkor is ébredt... utána már mindent próbáltam. Következetesen, hetekig 1-féle dolgot, aztán másik félét. Semmi, de semmi nem működött. Az én kisfiam az első 4 hónapot full testközelben töltötte, mert különben nem aludt és sírt. Gondolhatod, ha nem lett volna a hordozókendő, fel se tudok kelni a kanapéról. A mai napig nem tud egyedül elaludni, sokat kell neki segíteni, pedig nem így terveztem, és mindent megtettem, hogy ne így legyen. De hát ez van. Szóval kérdező, az a tanácsom, hogy jó ötlet előre eltervezni, mit hogy fogsz csinálni, és abban következetesnek lenni! Viszont arra is fel kell lélekben készülni, hogy nem biztos, hogy minden elhatározást kivitelezni is fogsz tudni.
2021. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/98 A kérdező kommentje:

Nekem nincsenek így előre nagy terveim kifejezetten, amikhez foggal-körömmel ragaszkodnék.

Pl. szeretnék szép babaszobát, már kész is lett a látványterv, megrendeltük a bútorokat is, de az első 6-8 hétben biztosan velünk egy szobában fog még aludni egy bölcsőben. Vagy rendeltem az Artipoppe-tól is hordozót, alig várom, hogy használjuk, de ha nem fogja szeretni, nem erőltetem (bár lehet a szívem kicsit sírni fog, ha a sarokban fog csak porosodni).


Alapból is elég rugalmasak vagyunk, nem feszülünk rá a dolgokra.

2021. aug. 5. 20:11
 93/98 anonim ***** válasza:
31%
De ezek azért csak látszat dolgok. Az artipoppe meg felesleges rongyrázás úgy, hogy nem is tudod, hogy jó lesz-e nektek a fazon. Viszont tény, hogy baromi jól néz ki.
2021. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/98 A kérdező kommentje:

Példákat írtam csak, írhattam volna mást is.

Előre szerintem senki nem tudja, hogy jó lesz-e nekik az adott hordozó, vagy hogy a baba egyáltalán szeretni fogja-e.. :D Valahogy muszáj kipróbáljuk, viszont itthoni üzletben nem találkoztam ezzel a márkával (online legalábbis). Nagyon tetszik maga a márka is, vacilláltam eközött és egy Cybex között, de az Artipoppe nyert. Ha nem jön be, akkor eladom, biztosan lesz rá vevő.

2021. aug. 5. 20:30
 95/98 anonim ***** válasza:
0%
Hurciklubban tudsz próbálni, hogy azt vedd, ami nektek a legjobb.
2021. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/98 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam utálta a hordozót.A babakendőben elvolt ameddig csecsemő volt,de ott se sokáig.Úgyhogy én nem használtam,eladtam mind 3 próbálkozásomat facebook marketplacen.

Mikor már nagyobb lett a csípőhordozó volt nagyon jó.A Cybex egyébként jó márka,csak drága.A babakocsim is az.Nem mondom,hogy többet tud mint bármelyik másik,de csicsásabb az biztos és elmondhatom hogy drágább volt.Kb ennyi.Az olcsóbbak is bolygosíthatóak,rugóznak és soknak még nagyon hasznos tálcája is vagy pohártartója is van,ennek nincs.De állítható a kar. :D


Sajnos annyi cucc van,és mégtöbb felé ágazó márkák,hogy nagyon nehéz olyat választani amit szívesen használsz még pl egy év múlva is.

2021. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/98 anonim ***** válasza:
0%
Én nem is tudtam, hogy a cybexnek van olyan hordozója, ami nem csatosnak hazudott kenguru. Nahát.
2021. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/98 anonim ***** válasza:
100%
Megszületett a baba?
2021. dec. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!