Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 11/98 anonim ***** válasza:
77%

YouTuberól nem fogsz megtanulni gyereket nevelni.....főleg nem az ilyen "celeb anyukáktól". Ott minden ki van színezve.


Vida Ágnes Kismamablogja, Babapszichológia, Anyapszichológia könyve nekem segítség volt. Aztán ha valaminek jobban utána akarsz járni, arra ott az internet. Védőnő, édesanyád, kismamás FB csoportok (el sem hiszed, milyen támogató közegek jönnek ott létre-az adminok ki szokták zárni a "megmondó" embereket).

2021. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 A kérdező kommentje:
Igen, a külföldi gyereknevelési módszerek engem is érdekelnek, egyelőre még csak a 'Nem harap a spenót' c. könyvet, valamint 'A suttogó titkai' könyvet rendeltem meg. Mondjuk annyira sokfélét nem is szeretnék elolvasni, mert összekavarodni sem akarok benne teljesen.
2021. júl. 30. 12:45
 13/98 anonim ***** válasza:
60%
Jah, értem. Akkor ha megtolnak kívülről pénzzel, akkor neked tényleg csak mosolyogni kell. Majd Mariska takarít, anyuci fizeti, akkor nézd a Youtube-ot, az lesz a te valóságod. Nem a normális, átlag ember valósága, hanem az ilyen puccos ribi-valóság.
2021. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 A kérdező kommentje:

Nem értem a támadó stílust, semmi bántót nem írtam, úgy gondolom..

Azt is írtam a kérdésnél, hogy nem a Youtube-ról szeretném megtanulni a gyereknevelés részleteit, de örülök, ha láthatom, más anyáknak milyen praktikái vannak, ki hogyan csinálja stb. Vagy csak inspirálódásra is jók ezek a felületek (pl. Pinteresten is rengeteg babás content van, erre privátban hívta fel egy anyuka a figyelmemet most).

2021. júl. 30. 12:48
 15/98 anonim ***** válasza:
66%

Nyugi kérdező, csak savanyú a szőlő neki.

Ha meg elvetetné, azzal lenne bajod.


Így tudja megoldani, szerencsés hogy segíti őt a családja, ennyi.


Úgy tűnik felelős anyuka akar lenni, mert tanulni akar, csak még nem tudja honnan.

2021. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 anonim ***** válasza:
63%
A kerdésed teljesen felesleges. Ha babysitter meg takarítónő fog járni hozzátok,más főz nektek meg anyáék támogatnak anyagilag akkor túl sok nehézséggel nem fogod szembe találni magad az meg csak megy,hogy ellásd a gyereket.
2021. júl. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/98 anonim ***** válasza:
57%
Ha a védekezés módszereit nem sikerült elsajátítani, akkor miből gondolod, hogy majd a gyerekneveléses könyvekben lévő dolgokat sikerül magadévá tenned?
2021. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 A kérdező kommentje:

Miért lenne felesleges a kérdésem?

Leírtam, hogy bébiszitterben csak később gondolkozunk, ha már a pici is nagyobb lesz. Nem azt írtam, hogy 3 napos korától kezdve napi 16 órában más lesz vele...

Az meg, hogy lesz a háztartásban segítségem, mit számít? Attól még én nem fogom tudni, hogy éjjel 2-kor miért sír a babám, vagy hogyan legyenek könnyebbek az első itthon töltött hetek hármasban.

Nem kell minden szavamat kiforgatni.


A babagondozásra irányult főként a kérdésem. Mivel még ebben nincs tapasztalatom, és ha esetleg nem jönne minden magától, akkor nem egy párnapos csecsemő mellett szeretnék nekiállni tanulni. Most van időm, szívesen olvasgatok, nézelődök a témában.

2021. júl. 30. 12:58
 19/98 anonim ***** válasza:
80%
Én is akartam írni, hogy nem a gondtalan kirakatmamiktól fogsz te okosságot tanulni, mert nem jut minden tininek stokke műanyag, meg toronyóra lánccal... Aztán láttam, hogy neked sem lesz más dolgod. Akkor viszont ne parázz. Fáj a hasa, éhes, fogzik, mozgásfejlődik, növekedési ugrás van. Ettől szokott nagyjából sírni az átlagos pár hónapos éjjel. Rá kell jönni, meg kell tapasztalni, senki sem tudja előre. Nincs univerzális tanács. Babacsoportokban meg nem muszáj aktívkodni, elég csak olvasni mások tapasztalatait, segíthet.
2021. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy "ne lenne más dolgom", de ha tudunk könnyíteni az életünkön, miért ne tennénk?

A szüleink még dolgoznak, nagyszüleink és dédszüleink még szerencsére élnek és jó kondiban is vannak a korukhoz képest, mégsem akarnám, hogy ők segítsenek itthon, vagy ők főzzenek nekünk. Jöjjenek unokázni nyugodtan, de ha segítenének a takarításban, ruhapakolásban például, attól kényelmetlenül érezném magam.

2021. júl. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!