Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 31/98 anonim ***** válasza:
11%
nem simogatom a buksid, hogy bölcs volt amit tettél- akart lenni
2021. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 A kérdező kommentje:

Utolsó, már most megvan az egész lista, hogy miket kell venni, és miből mennyit. Ne aggódj, mindenből a legjobbat fogja kapni a kisbabánk. De ha szeretnéd, privátban nagyon szívesen átküldöm! :)

A pénzügyeinkhez pedig nem hinném, hogy sok közöd lenne... Van pénzem, a babakocsit szerinted a két szép szememért tudtam megrendelni? Vagy a babaruhákat ingyen kapjuk?


Olyanokat magyarázol bele a kérdésembe, amiknek semmi köze a témához. Nyugodj meg, nem a híd alatt tervezünk gyereket nevelni, valamint azzal is tisztában vagyunk, hogy nem 2 forint egy gyerek felnevelése. De amíg nem tudod, hogy hogyan is állunk pontosan anyagilag, szerintem felesleges ilyen stílusban hőbörögnöd.

2021. júl. 30. 15:24
 33/98 A kérdező kommentje:
Én igazából attól is tartok főleg, hogy nem sikerül egy biztos, jól működő rutint kialakítanunk és még fél éves korában is összevissza leszünk, nem lesz egy fix pontja a napunknak... Pedig jó lenne, ha ez mihamarabb sikerülne, mert úgy talán egyszerűbb lenne a mindennapokat túlélni.
2021. júl. 30. 15:25
 34/98 anonim ***** válasza:
28%

A 29es lehet nyers de lássuk be igaza van.

Pláne mikor a kislány legnagyobb gondja a napi rutin.Halvány gőze nincs mire vállalkozik,maradjunk annyiban lesz bőven meglepetés.

2021. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
34%

Tehát a pénzt te teremted meg vagy a gyerek felnövéséig anyuék fognak fizetni? Egyetemi gyed nem sok(és még egyszer ne nézd a szülői támogatást, arról nem is beszélve, hogy párod sem dolgozik még). Ha most nem dolgozol és mondjuk később sem fogsz, mert teszem azt eltartott leszel, akkor nem lesz később nagy a nyugdíjad, márpedig egy normális nyugdíjhoz 40 jogviszony lenne az ideális.

Szüleid sem élnek örökké vagy ők is később a nyugdíjból élnek meg. Értem hogy most van pénzed, csakhogy egyrészt az nem a tied és nem áll örökké a rendelkezésedre.

A tény hogy ez benned fel sem merül szomorú és most még csak a cuccokat vetted meg, de ott lesz még az etetés, pelenkázás, játékok később oviba kell pénzt feccölni, iskola is alsó hangon 50 ezer ft csak a kezdés(1. osztály listája) és hol van még a többi, remélem addigra már mindketten dolgozni fogtok.

2021. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 A kérdező kommentje:

Miért ne nézném a szüleim támogatását?

Az egyetlen gyerekük vagyok, eddig is mellettem álltak az életem minden pillanatában. Akár az anyagiakról volt szó, akár érzelmi támogatásról. El nem tudod képzelni, hogy mennyire erős a mi kapcsolatunk.


Kérlek, ne keverd a kérdésemhez a pénzt, mert fogalmad sincs arról, hogy mit dolgoznak a szüleim, én mit tanulok/később mit fogok dolgozni, milyen befektetései vannak a családomnak, vagy hogy éppen a párom családja hogyan él. Nem szeretnék konkrétumokat írni, mert nem erre irányul a kérdés. De hidd el, hogyha te 50 ezer forintokban gondolkozol, akkor nagyon el vagy tévedve... A kutyámra, vagy a hajamra többet költök el egy hónapban. Szóval megnyugodhatsz, nem fogunk a pelenkán spórolni. És remélem ezzel ezt a részét le is zárhatjuk, mert ritka undorító, mikor idegenek akarnak más pénztárcájában kutakodni!

2021. júl. 30. 15:39
 37/98 anonim ***** válasza:
89%

30-as vagyok


Tudod nekem most múlott 5 hónapos a pici, de ami fix pont az még “csak” a reggeli séta nagyjából 2 órás időintervallumba valamint az esti fürdetés. A többit még maga alakítja. Pl.: 4 hónapos korától este 10-től reggel 5-ig aludt, na most 2 hete borult az egész, mert megint kel éjjel 1-2 között cicizni. Lényeg hogy legyél rugalmas és egyenlőre majd te fogsz tudni a pici igényeihez igazodni. Szégyen vagy nem én a főzés helyett menüzök a párommal, mert a mai napig 20 percet alig van el magában, DE ez a normális. Majd ha már ő is eszik rendesen mindent, akkor majd főzök. Addig meg így a jobb mindkettőnknek. Én fele annyira vagyok csak kimerülve és bőven van időm Rá. Nem bánom! ☺️

2021. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, hogy miért kell válaszolni, ha a kérdéshez érdemben nem tudtok hozzászólni.

Nem kell másnak a pénztárcájában turkálni. Sokan szülnek egyetem alatt gyereket, be tudják fejezni később és tudnak munkát is vállalni. Nekem is több ilyen csoporttársam volt. Nyilván az apuka is fog dolgozni.

Ha a szülei el tudják tartani addig, akkor szerintem teljesen normális hogy ezt megteszik és támogatják. Én sem tennék máshogy a saját gyerekeimmel.

Ha később eltartják, ahhoz sincs igazából senkinek köze.

De igazából itt senki nem tud a kérdezőről semmit, a korán kívül. Ha azt írná hogy most az aldiban dolgozik 40 órát akkor az lenne mindenkinek a baja, hogy erre nem lehet gyereket vállalni.

Lehet hogy a szülei vállalkozók, lehet hogy sokat örököl, lehet hogy be akarja fejezni az egyetemet és ha nagyobb a baba dolgozni akar.

Szerintem teljesen értelmesnek és érettnek tűnik a korához képest és csak azért van szétszedve mert nem mélyszegénységbe, támogatás nélkül szül gyereket, hanem normális anyagi körülmények közé, támogató családba.

Az egyik legjobb barátnőm 22 évesen szült, de több családi vállalkozással álltak mögötte a szülei, amiket ma már ő visz a testvéreivel. Ebben nincsen semmi kivetnivaló, nem mindenki ugyanonnan indul az életben.

2021. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
68%

Édes fszom. Semmi közötök a pénzügyeihez.


Nyilván átgondolták ezt amikor eldontottek hogy vállalják a gyereket. És nyilván nem erőszakkal sajtolja ki a szüleiből a pénzt. Ha megtehetik, hogy adjanak akkor miért ne? Ha nekem lenne ennyi lóvé, én is adnék a saját lányomnak. Te is, ugye?


És képzeld, amikor én terhes voltam, én is először csak nézegettem a baba kocsikat, nem konkrét vásárlási szándékkal, és az tetszett meg ami drága volt. Na bumm, az ízlés már csak ilyen.


Gondolom te is emlékszel milyen első terhesség alatt nézelődni, tervezgetni, ezen mindannyian keresztül megyünk, tök felesleges ezért nekiesni.

Ahogy az is ismerős lehet, hogy ezek az apróságok miatt is aggódsz mint a napi rutin és hasonló dolgok. Nekem ne magyarázd be hogy egyszer sem fordult meg a terhesség alatt olyan a fejedben mint a kérdezőnek.


A pénzügy részéhez annyit szólnék hozzá, hogyha az én egyetemista lányom teherbe esne, én is segíteném/támogatnám őt, amiben csak tudom, a legtöbb szülő ilyen.


A másik pedig, hogy gyerek mellett is be lehet fejezni a tanulmányokat, lehet munkát találni (ha elég szerencsés akkor olyan szakmát is tanul a kérdező ami home officeban is megoldhato), szóval most ide hozni a nyugdíjat meg minden mást tök felesleges, undorító fröcsögés.


Na mindegy, amúgy ezért utálom az anya csoportokat is, mindenhol akad egy ilyen idióta momzilla, aki leszólja azt akinek mondjuk több anyagi vagy lelki támogatás jut, mert ez az össz inger ami éri őt száz év gyerekezés után..

2021. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
14%

Nem kutakodok,de igyekszem a realitás talaján maradni, míg láthatóan azt hiszed téged örökké anyáék fognak eltartani ,ismerősöm is ezt hitte aztán a covid tönkrevágta apuci vállalkozását. Most ott áll nuku végzéssel, munkatapasztalattal és fingja nincs hogyan ossza be a pénzt, mindezt egy babával és egy olyan apával aki szintén még csak tanul állami támogatás meg így 0 munkaviszonnyal a béka segge alatt van.

Persze jó ha van aki támogasson,de készülj fel arra, hogy az életben bármikor érhet váratlan meglepetés és erre is fel kell készülni, azzal hogy igyekszel tanulni/dolgozni és önállósodni.

2021. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!