Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 41/98 anonim ***** válasza:
88%

Most savazzátok itt a kérdezőt, hogy milyen felelőtlen, miközben emberek százai, ha nem ezrei ennél sokkal rosszabb anyagi körülmények közé szülnek (direkt) akár több gyereket is, idősebbként is. A kérdés szempontjából szerintem abszolút lényegtelen, hogy 19 vagy 39 valaki, mert szerintem mindannyiunkban megfogalmazódott, hogy vajon hogyan lehetne legjobban felkészülni a gyerekvállalásra. Legalábbis aki kicsit is felelősebben próbált meg hozzáállni, abban biztosan megfogalmazódott. Érzelmileg és elvekben is. Én 27 évesen szültem először, de ugyanezek a gondolatok foglalkoztattak.

Komolyan, ha a saját gyerekeiteknek ezt tanítjátok, hogy így kell másokhoz hozzáállni, akkor a semmire hiszitek azt, hogy jobbak vagytok a kérdezőnél.


Bocs az offért, #27-ben adtam már releváns választ is.

2021. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/98 anonim ***** válasza:
82%

Anyukák, ne már... egy épphogy nagykorú kismama tette fel a kérdést, akinek szerintem minden sorából süt az félelem! Totálisan bizonytalan, nem tudja, mi lesz velük pontosan, és ez nagyon rossz!

A családja anyagi biztonságába kapaszkodik, igen, és mi mást tegyen? nincs más, amire most támaszkodhat. Meg azért ír ilyet, hogy "túlélés"... Ráadásul amit ír, az nem feltétlen jólétet jelent, hanem csak hogy vállalták a szülei, hogy támogatják! Nekik sem lehet könnyű!


Kérdező! Nyugi! Nem fogsz tudni napi rutinról gondolkodni, míg a baba meg sem született :) hány hetes vagy amúgy?

Majd ha meglesz a pici, előtted lesz az ő egészségi állapota meg a sajátod (testi-lelki közérzet is), a körülötted levők helyzete, akkor lehet tovább gondolkodni. Nemcsak nappalban, hanem éjszakában is kell gondolkodni. Nem lesz ilyen, hogy na majd hétvégén, na majd a nyári szünetben, na majd karácsonykor... a babádat nem feltétlen fogod akarni rábízni egy idegen bébiszitterre.


A napok sosem lesznek egyformák, előre beállíthatóak sem feltétlenül, de lehetsz majd ügyes, kreatív, erős anya, persze! Szerintem egyelőre a babagondozásról tájékozódj (apa is!!!), hogy milyen bajai lehetnek, mikor vidd orvoshoz, stb.

És ne parázz ennyire! :)

Első voltam.

2021. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/98 anonim ***** válasza:
15%

39-es:

Most lesz az első gyerekem és nem vagyok momzilla és van elég pénzünk(fiatal is vagyok) mégis néztem az árakat a babakocsiknál és a legfontosabb az volt, hogy praktikus legyen( nagy kerekek nehéz pályához, könnyű szerkezetű stb.) volt ami nagyon tetszett,de egyrészt én túl drágának tartottam, plusz nehéz volt irányítani és hiába szép ha alig tudom kezelni.

A pénzt sem ostoba dolgokra költöm, azért osztom be mert a rugikat úgyis leböfögi, a babaágynál is csak az a fontos hogy jó matrac legyen benne, persze meg kell élni az anyaságot de én speciel az így megmaradt pénzt legalább komplex genetikai vizsgálatra tudtam költeni, plusz magán terhesgondozásra, mert az sztk-s siralmas volt.

Értem van akinek az a fontos, hogy tüll ruhája legyen és szuper szép babaszobája és ez így teljesen jó dolog,de akkor is készülni kell bukkanókra és nem csak egy dologra támaszkodni(ez esetben csak a szülők pénze), mert annak csúnya esés lehet a vége. Nem az zavar, hogy a szülei pénzelik, hanem az, hogy láthatóan nem gondolkozik hosszútávra és azt hiszi a szülői támogatás örök, márpedig ennél nagyobb felelősséggel kéne gondolkoznia, most hogy anya lesz.

2021. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/98 A kérdező kommentje:

"láthatóan azt hiszed téged örökké anyáék fognak eltartani"

És ezt miből is sikerült leszűrni? Vannak terveim, befejezem az egyetemet majd. Igaz, egy kis szünettel, mert egy újszülött mellől biztosan nem fogok előadásokra rohangálni. Jó lenne, ha ismét online lenne minden, de ha passziváltatnom kell és később levelezőn folytatni, azt sem fog problémát okozni.

"ismerősöm is ezt hitte aztán a covid tönkrevágta apuci vállalkozását"

Sajnálom az ismerősödet, de pont az ilyen esetek miatt célszerű többlábon állni.


Szerintem semmi olyat nem írtam, amiért ezt a stílust érdemelném. A vita a részemről le van zárva, nem érdekel, hogy ki szerint volt jó ötlet gyereket vállalnunk, vagy hogy ki mennyire kalkulálja egy gyerek felnevelését.

2021. júl. 30. 15:59
 45/98 anonim ***** válasza:
67%

De honnan veszed hogy nem gondolkozik hosszú távon? Azt írta hogy lesz valaki akit felvesznek segíteni, gondolom részben azért, hogy ő tudjon tanulni, egyetemre járni stb.

Nyilvánvalóan egy átgondolt döntés volt, hogy megtartják a babát és gondolom a szülők mindkét oldalon fel tudják mérni, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy a gyerekeiket és az unokát elindítsák az önállósodás útján. Mivel ehhez megvannak az anyagi eszközeik ezért addig, amíg nem önállóak, addig anyagilag támogatják őket. Ez teljesen normális. Nem kismamaként fogják magára hagyni, támogatják amíg tanul..

2021. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/98 A kérdező kommentje:
Nekem sem a tüll babaruha az elsődleges, de ő lesz az első kisbabánk, szeretnék mindent olyannak, ami a legjobban tetszik. Ettől függetlenül ugyanúgy megcsináltattuk a PrenaTesztet, magánkórházba járok és ott is fogok szülni. Attól, mert Y dologból megveszem a drágábbat, nem jelenti, hogy X-re emiatt nem jut.
2021. júl. 30. 16:01
 47/98 anonim ***** válasza:
37%

Ja és nekem sokat kellett segíteni a tesóm nevelésében és gimis fejjel nem álltam ilyen naívan a gyerekneveléshez ahogy a kérdező. Sajnos nálunk is egyik pillanatból jó melós apuból csóró család lettünk, ezért írtam többször hogy nem lehet csak egy dologra támaszkodni, tudom ne turkáljunk pénztárcában,de nem is ez a célom. Szimplán több tapasztalatom van a rózsaszín buborékban élő kérdezőhöz képest és ha nyersnek is tűnök,de ez csak egy jó tanács akart lenni. Inkább most kapjon tőlem egy "pofont" minthogy később az élettől egy nagyobbat.

Persze én is adhatnék neki tünci-münci tanácsokat,de azt tapasztaltam, hogy eddig nagyobb segítség volt számomra a nyers/reális válasz mint egy buksi simogató kedves reagálás, hisz utóbbival több "like"-ot(ez esetben több százalékot) lehet becserkészni a többi válaszolótól és csak az számít, az igazi aggódás a kérdező jövőjéért lényegtelen:P

2021. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/98 anonim ***** válasza:
15%

Na jó hagyjuk már a kerdező vagy troll vagy egy elkényeztetett miss p...en is magán kórházban szültem de a képemről lesülne a bőr, ha 19 évesen még védekezni se lenne eszem de azert akkora igényekkel rendelkezrm hogy magánklinika meg "nemtudtammennyibekerulbabakocsi"


Te tényleg nézd a nnoemit...egy szint...

2021. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/98 A kérdező kommentje:

De ki támaszkodik itt egy dologra? Fogalmad sincs az életünkről, pénzügyeinkről.

És igen, nyilván naivan állok a gyerekneveléshez, amikor kisbabát még a karomban sem tartottam soha. Pont ezért írtam ki a kérdést.

2021. júl. 30. 16:09
 50/98 anonim ***** válasza:
13%
anya üzemmód az,ha tényleg a fontos dolgokra koncentrálsz, nem a youtube csatornákra stb. Hanem mondjuk megtanulod a bölcsőhalál esetén szükséges elsősegélyt, hogy miként fejd le majd a tejet, mert ha bedurran és két nővérke segít majd rajtad az bizony fájni fog. Van pénzed járj el akkor tanfolyamra ahol megtanulod, miként pelenkázz(pl. lánynál föntről lefelé töröld ki a popsiját), szoptass,fürdess, hogyan tisztítsd meg füle mögött stb. hogy ne pálljon be. Miképp kezeld majd ha penészes lesz a szája és még sorolhatnám. Első gyerekem lesz mégis ezeket nézegetem inkább és nem a "szuperanyus" videókat ahol minden flottul megy, mert ezek csak kikapott jó pillanatok,de a valóság egészen más. Nyers vagyok de a gyereknevelés sajnos ezekkel fog járni akkor is ha itt a többség csak annyit ír, majd belejössz(persze közben nem írják le, hogy a belejössz milyen dolgokat is takar).
2021. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!