Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 51/98 A kérdező kommentje:

Miért, az mekkora igény, hogy szeretném, ha a párom is bent lehessen velünk, amíg a kórházban vagyunk és ne csak egy üvegfalon át lássa napokon át a saját gyerekét? Vagy hogy ne 5-6 anyukával egy szobában kelljen legyek, és tudjak nyugodtan pihenni, ismerkedni a kisbabámmal? Vagy hogy a szüleim is meglátogassanak, ne napokig csak telefonon beszéljünk életem egyik legfontosabb eseménye után?

Hatalmas igények, mondhatom...

2021. júl. 30. 16:11
 52/98 anonim ***** válasza:
22%
ööö ugye tudod, hogy most a kórházban is 2 ágyas szobák vannak és van magán szoba is. Covid magánban is van, szóval ha addigra megint elharapódzik a dolog, akkor a pénz ellenére is ugyanolyan szigor lesz magánban mint sztk-ban.Sztk-s kórházban is vannak aranyórák, szóval nem üvegfalon át nézik a babát az apukák, még császár után is kézbevehetik és csak császár esetén nem lehetnek benn. Csak szólok. Melyik mesevilágban élsz, hogy szerinted 6 anyukát zsúfolnak egy szobába és hogy üvegfal lesz?
2021. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
77%

Miért ne rendelkezhetne bármekkora igényekkel?

Én nem tudom, hogy ti hogy nőttetek fel, de nekem olyan igényeim voltak mindig, amilyeneket megszoktam, még akkor is amikor fiatal voltam és a szüleim teremtették meg a körülményeket hozzá.


Ha jó anyagi körülményeket szoksz meg és azt, hogy nem kel figyelned arra, hogy mennyit költesz, akkor a jövőben te is hasonló életszínvonalat próbálsz teremteni magadnak.


A magánkórház annak nagy igény, aki nem engedheti meg magának. Akinek ez az összeg nem számít, az nyilván szívesen kifizeti a szebb szoba, jobb/szebb körülmények érdekében (nem az eü. ellátásra gondolok, mert az máshol is jó).

A kérdező ezt a színvonalat szokta meg, jelenleg nem kell saját magának megteremtenie. Ezért nem kell utálni.

2021. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem teljesen normális kérdéseket tett fel, olyanokat amik bennem és több anyában felmerül egy terhesség során.


Meg szerintem nem tűnik olyan fejre esettnek hogy ne tudja hogy érdemes tanfolyamra menni stb. És azt se magyarázd már be nekem, hogy előre készültél x hetes terhesen hogy hogyan kell kitorolni a penészt a gyerek szájából...majd ha aktuális úgyis megmutatja neki az orvos


Lehet normálisan is tanácsot adni neki, nem ilyen bunkó paraszt módján, ahogy itt néhányan teszitek


És továbbra is a pénzügyet hozod fel mint mentőöv, oszt mi van ha apjának van 15 lakása Pesten és annak a havi bérleti díjából élnek vígan, abba még a covid se ront bele. Na mindegy, arra már most készülj kérdező hogy sok ilyen anyuka van, a legtöbb itt, fb csoportokban és a játszótéren megtalálhatóak.


Én a csecsemőápoláshoz kapcsolódó dolgokat interneten kerestem ki, pl vannak elérhető jegyzetek csecsemőápoló okj képzésekről, Semmelweis oldalán védőnő képzéshez kapcsolódó prezentációk is vannak, és szerintem anyukádat is nyugodtan kérdezd, te is túlélted a csecsemőkorodat, nagy hülyeséget nem fog mondani.

2021. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 A kérdező kommentje:

Kedves 54-es válaszoló!

Igazából felesleges ez magánkórház vs. állami összehasonlítás, mert úgysem fogok váltani. Maximálisan elégedettek vagyunk a választott hellyel, az orvosomban is teljes mértékben megbízom, biztonságban érzem magam ott. Ennyit nekem megér az egészségünk, kényelmünk. Igen, mert én sajnos az a fajta elkényeztetett p_csa vagyok, akinek a kényelem is számít.

Biztosan nem ölnek embereket az állami kórházakban sem, sőt, ott is lehetnek szuperek az első napok is már rögtön. De mi már megtaláltuk a nekünk tetsző intézményt, csapatot és maradunk is ott.

2021. júl. 30. 16:24
 56/98 anonim ***** válasza:
69%

#57 de cserébe nem az anyjuktól tanulják meg, hogyan kell valakivel normálisan beszélni 😃 csak a rosszindulatot fogják tőled, azért utálkozni, mert valakinek tehetős a családja, van akit támogatnak? Szorult helyzetben ez a normális.

Tessék akkor engem is utálni, engem is anyámék tartottak el gyerekkel együtt, amíg le nem diplomáztam és munkába nem tudtam állni 😃

2021. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:
9%

Nem is azt írtam, hogy ne magánban légy, csak azt hogy honnan veszed ezeket a hülyeségeket az sztk-ról? Ha ilyen "tudásod" van a normál életről, mint pl. mi folyik egy kórházban akkor nem csodálom, hogy keresed mindenhonnan a tapasztalatot, mert eddig álomvilágban éltél vagy legalábbis nem olyan körben mozogtál.

Ismerősömmel a magánban rosszabbul bántak mint a másik barátommal a Szent Margitban(ahova állítólag meghalni és szülni érdemes menni). Közölték a magánban vele, hogy ne nyögjön(szülés közben) és szegény becsinált, mert nem mosták ki, pedig az mindenhol szokás szülés előtt, még 20 éve is az volt.

Sajnos magánban is nagy volt a szigor Covid csúcs idején,de remélhetőleg addigra nem lesz már ilyen.Az elkényeztetett szöveget meg nem én írtam.

Nem vagy elkényeztetve csak nem sok helyen mozogtál csak a saját körödben(középosztály feletti gondolom), ezért hiszed, hogy 6-an vannak egy szobában és senki nem látogathat stb. Még nincs élettapasztalatod és mivel nem fogsz kimozdulni ebből a világból fogsz még ennél nagyobb hülyeségeket is hinni a "szegényebb" rétegről.

54-es voltam

2021. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 A kérdező kommentje:

Akkor kérdeznék.

Állami kórházban bent alhat velünk a párom, ott lehet velünk abban a 2-3 nap 0-24?

Választhatok, hogyan szeretnék szülni? Császármetszésnél végig mellettem lehet a párom? Vagy ha természetes úton szülők, eldönthetem, milyen fájdalomcsillapítást szeretnék? Az orvosom, aki végigkíséri a terhességemet, ott lehet a szülésnél, vagy éppen az lesz ott, aki a kórházban, osztályon van? (függetlenül attól, hogy milyen szakember, orvos)

Elég speciálisan étkezem, válogatok is (sajnos). Állami kórházban eldönthetem én, hogy mit szeretnék enni és azt frissen elkészítik nekem? Vagy kapom azt, amit mindenki más?


Nekem ezek mind mind fontosak, és ingyen sehol sem néznék el a 'rigolyáimat', én pedig terhesen, vagy szülés után nem akarnék ott lenni egyedül, megszeppenve egy idegen kórházi környezetben.

2021. júl. 30. 16:45
 59/98 anonim ***** válasza:
28%
Wáooo... remélem ez egy nagyon jó magaviseletű baby lesz 🤣🤣🤣
2021. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
82%
Ha megteheti, hogy úgy legyen, ahogy elképzelte, akkor miért ne tegye? Nem kell álszenteskedni, mindnekinek csak a saját kényelme számítana, ha megtehetné. Tök mindegy, hogy 19 éves, vagy 29. Kapna mondjuk itt akkor is, mert mi az, hogy van pénz és nem felel meg neki ugyanaz. De így, hogy fiatal is, hát a világ szemete, mert van olyan helyzetben, hogy ne számítson. Ha nem marad vele a párja, akkor sem fog, mert a szülei megmaradnak. Amúgy meg tök mindegy, hogy ki főz és takarít nála, nem attól lesz jó anya valaki. Ő felkészült szeretne lenni és a legjobbat akarja a gyereknek is és magának is. Szörnyű, tényleg. 🙄 Neki is meg kell tapasztalni majd mindent a gyerekkel, ugyanúgy mint bárkinek. Ne fájjon már ennyire, hogy házimunkát nem nagyon végez majd.
2021. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!