Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 61/98 anonim ***** válasza:
83%

57-esnek megjegyezném, DE NEM KÖTEKEDÉSBŐL!! Engem egy 6 fős szobába raktak babámmal gyermekágyi időszakban. Alig aludtam valamit abban a 4 napban és nem a 2 óránkénti szoptatás miatt, mert a babám igen nyugodt volt, hanem volt egy kisbaba aki non-stop sírt, a szegény anyuka totál kész volt, a többi babát vagy esetleg minket mindig felébresztett, ha ne adj’ Isten sikerült volna egy fél órára bebólintani. A Covid miatt pedig igen sajnos a párom “csak”’a vajúdás és szülés illetve az aranyórát töltötte velünk. Sajnos a 4 napban még egy puszit sem kaphattam tőle csak az üvegajtón keresztül, a babát is így látta illetve a csomagokat is az ápolóknak adhatta oda. Ez volt talán lelkileg a legmegterhelőbb, hogy amikor szükségem lett volna egy ölelésre a kimerülés határán csak telefonon keresztül tudta belém a lelket önteni. Nem vagyok hisztis, strapabírónak érzem magamat, de ott nem sokon múlott hogy eltörjön a mécses.

Gondoltam leírom, hogy de sajnos van ilyen..

30-as voltam

2021. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/98 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 61:

Kórház válogatja ezek szerint, ahova én tartozom ott 2-3 fő lehet egy szobában és kérni lehet, hogy az ember egyedül legyen és ne a babájával az első napon(én is ezt fogom tenni, egyrészt császár után örülök, hogy élek másrészt lesz még sok évem nem aludni a gyerek miatt), persze biztos én is kikapok egy ilyen szobatársat,de ezért viszek füldugót. Most már bejöhet az apa, nem olyan szigorú, de persze jöhet még egy hullám úgyhogy ki tudja.


Kérdező: tudtommal magánkórház válogatja, hogy apuka bent aludhat-e avn ahol igen van ahol nem,de sztk-n is VIP szoba esetén van rá lehetőség.

Sima kórházban az általad választott orvosod vezeti le a szülést, ha külön megfizeted,de amúgy akit kapsz az vezeti le, kivéve a császárnál. Császárt nem lehet kérni csak ha orvos írja elő, amúgy természetes szülést preferálják,de fájdalomcsillapítást természetesen lehet kérni, ha nem haladt túlságosan előre a szülés.

Étkezésnél meg az van amit kapsz étel(kivéve ha cukros vagy stb.),de mindenki olyan ételt visz be magával amit szeretne, mert erre van egy kis hűtő.

A magánban ugyanaz az orvos van mint az sztk-ban(mármint szó szerint, mert magánban is dolgozik és sztk-ban is ugyanaz a személy) és elvileg a pénz miatt jobban odafigyel,de ez már magánkórház függő.

2021. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/98 A kérdező kommentje:

"tudtommal magánkórház válogatja, hogy apuka bent aludhat-e avn ahol igen van ahol nem,de sztk-n is VIP szoba esetén van rá lehetőség"

Ez az sztk-s VIP szoba gondolom ugyanolyan, mint egy sima kórterem, csak nem több ágy van bent, hanem egy. De most olvastam róla, és kb mindenhol úgy lehet csak hozzájutni, ha éppen szabad, amikor bemegyünk (ehhez valljuk be, nagy szerencse kell). Nem lehet előre foglalni még úgy sem, ha fix időpontban műtenek.

"Sima kórházban az általad választott orvosod vezeti le a szülést, ha külön megfizeted,de amúgy akit kapsz az vezeti le, kivéve a császárnál."

Lehet, hogy tévedek, de nem mostanában volt ezzel kapcsolatban törvénymódosítás? Hogy állami helyen többet nincs szabad orvosválasztás, hanem azt kapom, aki éppen ott van?

"Császárt nem lehet kérni csak ha orvos írja elő, amúgy természetes szülést preferálják,de fájdalomcsillapítást természetesen lehet kérni, ha nem haladt túlságosan előre a szülés."

Magánkórházaknál lehet előre is választani, és a fájdalomcsillapítás sem a Nospa-nál merül ki. Pont az oldalon olvastam ma, hogy sok helyen lehetőség sincsen az epidurális fájdalomcsillapításra, vagy ha van, akkor orvos nincsen, aki beadná...

"Étkezésnél meg az van amit kapsz étel(kivéve ha cukros vagy stb.),de mindenki olyan ételt visz be magával amit szeretne, mert erre van egy kis hűtő."

Tehát erre a kérdésemre is nem a válasz.

"A magánban ugyanaz az orvos van mint az sztk-ban(mármint szó szerint, mert magánban is dolgozik és sztk-ban is ugyanaz a személy) és elvileg a pénz miatt jobban odafigyel,de ez már magánkórház függő."

Persze, ez nyilván így van sok esetben, de egy magánklinikán nem is csak az orvost 'fizeted meg'. Hanem mindent, attól a perctől, hogy odajársz terhesgondozásra.

2021. júl. 30. 20:39
 64/98 anonim ***** válasza:
89%

Olyan szempontból szerintem m1, h valaki 19 vagy 29 évesen lesz anya, hogy elöször sokkoló maga a tény, hogy anya lettél. Én 25 évesen lettem anya, most 9 hós a babám. Emlékszem, hogy még a kórházba is olyan hihetetlen volt, hogy ott van mellettem a pici, aztán mikor hazaengedtek első nap otthon, párom lement boltba én mellre tettem a kicsit, csak néztem és potyogtak a könnyeim, párom visszajön kérezi mi a baj, mondom semmi csak most tudtatosul minden.

Ha már youtube, én oktató videókat néztem az újszülött pelenkázásáról, fürdetéséről, ápolásáról, vagy hogy mi a teendő ha riaszt a légzésfigyelő, a szülésről vajúdásról. Ezek nekem sokat segítettek mert nem volt még a kezembe elötte ilyen pici baba, semmit se tudtam.

2021. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/98 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!

Ékes példáját látod, hogy miért is ne lépj be anyukás csoportokba. Ott ugyanez megy, csak a hátad mögött. Itt arc nélkül mindenki bátor és levezeti a napi stresszt egy-egy kérdésnél.

Kerülj minden ilyet, ez az első tanácsom. Boldogabb anyuka leszel. :)

2021. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/98 anonim ***** válasza:
61%
Anyukás csoportokkal nincs baj. Nekem 8s segítség volt és mind tanácstalanul állunk ott, DE legalább ott áll egy hivatalos oktató aki tudja is mit csinál.
2021. júl. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/98 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!

Végig olvastam a kommenteket, nagyon felháborító! Sajnálom hogy segítség helyett ezt kaptad ..


Válaszolók akik nem tudnak érdemben válaszolni azok egyszerűen lapozzanak tovább! Csak saját magatokat minősítitek, szerencsétetekre arctalanul! Remélem ti nem vagytok anyukák! Szegény gyerekek! Hogy lehettek ilyen gonosz megkeserült emberek?

A való életben is ezt teszitek? Valaki segítséget kér és ti inkább még belé rúgtok?

Tudjátok, a kerék forog kedves "anyukák" ti is lesztek egyszer olyan helyzetben amikor jól esne egy kedves szó vagy egy jó tanács.

Semmi közötök a pénzügyeihez vagy magánéletéhez!

A kérdés teljesen más volt.

Annyira gonoszak és irigyek vagytok hogy nem láttok rendesen? Vagy mi a probléma?

Savanyú a szőlő?? 😜


Kérdező! Semmiképp ne reagál többet az ilyen Kommentre.

Ha Youtube-on szeretnél informálódni, ajánlom az oktató videókat. Ami még hasznos lehet, vannak olyanok akik megörökítik az első napokat a kórházban vagy az első hetet otthon. Ez is hasznos lehet.

Baba-mama könyvek, amiket már most tudsz olvasni.

A családból, baráti körből biztosan vannak akik tudnak jó tanácsot adni.

Ha a védőnő nem szimpatikus, érdeklődd meg hátha lehet váltani esetleg..?

Az "anyukás" csoportokat nem ajánlom mert csak ezt kapod amit itt. 🤷‍♀️

Kitartást!🙂👍

Nem tartozol senkinek sem magyarázattal! 🙂

És semmiképp se foglalkozz a negatív emberekkel!

2021. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/98 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon, de nagyon ügyes, rafinált troll vagy. Szép munka!
2021. júl. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/98 anonim ***** válasza:
100%
Utálom én is az anyukás csoportokat, mert rettenetesek a nők. Az elején viszont sokmindent tudtam "tanulni" belőle. Egyedül annyi, hogy sosem írok posztot, sosem kommentelek. Nem mintha lenne mibe belekötni, csak na, boszorkányok. Szóval szűrni kell a kommentek közül a mérgezőt és a hasznost. De gyakorlati tanácsot tudnak adni egymásnak azon kevesek, akik valóban segítőkészek. Főleg akkor tudod hasznosítani, ha mondjuk novemberben szülsz, és konkrétan a 2021 novemberi babák anyukái, vagy valami ilyesmi neveket szoktak adni a csoportoknak, na. Szóval a szülési hónapodhoz tartozó csoportba lépsz be, mert ott még egykorúak is a babák, nagyjából ugyanott fognak tartani, ugyanazok a kérdések merülhetnek fel. Esetleg, ha többemberes lesz a baba, arra is van szuper csoport, ha terhességi cukorbeteg lennél netán, arra is. Ha pedig a babakocsizás helyett hordoznál inkább, na hát arra is. Keresgélj kicsit.
2021. júl. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/98 anonim ***** válasza:
100%
Katadula-Kovács Kata, szülésfelkészítő tréner videói youtube-on nagyon sokat segített nekem, akár szülés, akár a későbbi dolgokról legyen szó.
2021. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!