Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 81/98 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező! Én nem olyan rég védelmembe vettelek a kérdéseddel kapcsolatban, de a téma mostmár teljesen másfelé kanyarodott, és azt kell mondjam, tényleg elég nehéz természeted lehet. Örülök tényleg, hogy segítenek a szüleid, de a válaszaidból ítélve tényleg nagyon korán jön neked a gyerek, és nem az életkorod miatt, hanem értelmileg nézve. Ne haragudj hogy ezt mondom, de tényleg eléggé el vagy kényeztetve, és ha meglesz a gyereked, előbb utóbb te is rájössz, hogy nem minden lesz ugyanúgy ahogy te azt eddig megszoktad vagy szeretnéd. Jobb ha kicsit visszaveszel. A pökhendi megjegyzésed (a “kondér paprikás krumplival kapcsolatban) az átlag magyar háziasszonyokra nézve enyhén szólva is lekezelő és bicskanyitogató, az alázatot nem ártana megtanulni. És nagyon sokan azért akadtak itt ki rád, mert valahol te még élvezed is hogy hergelheted az embereket a megjegyzéseiddel, minden sorodból süt a sznobizmus. Én itt ezt a megválaszolt kérdést törlöm is, mert számomra fárasztó mind a te stílusod, mind a többiek válasza, már rég nem az eredeti kérdésnél tartunk.
2021. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/98 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem volt pökhendi a megjegyzésem. Ha olvastad volna a korábbi kommenteket, látnád, hogy az egyik válaszoló állt belém, hogy mennyire gáz, hogy én nem fogok főzni baba mellett. Elmagyaráztam, hogy miért nem.

Azzal én is tisztában vagyok, hogy nagyon kevés az esély arra, hogy minden az elképzeléseink szerint fog alakulni és azt is tudom, hogy a jelenlegi életünk teljesen fel fog majd borulni. Majd alkalmazkodunk a kialakult helyzethez, ez a kérdés is pont ezért lett. De az életünket, életstílusunkat nem fogom megváltoztatni azért, mert az oldalon pár anyuka szerint "gáz vagyok", amiért a következő éveket nem a konyhában tervezem eltölteni.

2021. aug. 4. 22:04
 83/98 anonim ***** válasza:
86%
Fiu lesz vagy lány? Hanyadik hónapban vagy? Hogy fogjak hívni?
2021. aug. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/98 A kérdező kommentje:

Kislány, 24 hetesek vagyunk jelenleg.

Névügyileg még nem döntöttünk, a top3 a Janka, Blanka és a Vivien, valószínűleg ezek közül lesz valamelyik a befutó.

2021. aug. 4. 22:24
 85/98 anonim ***** válasza:
43%

Kerdezo, en irtam hogy gaz hogy nem fozol. En se fozok konderral kepzeld. En is 2 fore fozok, es minden nap frisset. Ha sir a gyerek bemegyek hozza, kiveszem, visszarakom es fozok tovabb.

Meg ilyet, hogy nem foztok mert sir a gyerek 😀

Ezert mondjak hogy a gyerek a lusta nok kedvenc kifogasa.😀

2021. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/98 anonim ***** válasza:
100%
#85 már nem azért, de elég hamar elmúlik az az időszak, amikor a gyerek "kiveszem-visszateszem" állapotban van, és persze akkor még könnyű mellette minden nap főzni, amíg csak vegetál mint egy szobanövény a sarokban, de hát ez tudjuk, hogy nem tart örökké. Mondom ezt úgy, hogy kétnaponta főzök én is magunkra (nekünk nem fáj megmikrózni a kaját, kidobni se dobjuk ki a maradékot, inkább valahogy újra felhasználom, de ezt inkább elvi okokból, nem azért, mert annyira rászorulnánk- nekem nagyon fáj ételt kidobni). De ha olyan napom van, hogy lefáraszt a gyerek, mert már egy évesen igenis le tud fárasztani, meg ha simán csak nincs kedvem, bizisten én is rendelek. Meg a férjem is. Lehet, hogy lustaság, nem tudom, de tényleg van olyan, hogy inkább a gyerekkel meg magammal foglalkozok, mint a főzéssel, pedig én még szeretek is főzni. De azért emiatt ekézni valakit, hogy lusta, hát ez aztán mindennek a legalja.
2021. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/98 A kérdező kommentje:

85-ös, nagyon ügyes vagy, légy büszke magadra! :) Taps taps taps.

Semmi más sikerélményed nincs az életben, csak a főzés? Vagy miért vagy ennyire nagyra magaddal miatta?

Arra még mindig nem sikerült válaszolnod, hogy miért nem mindegy neked, hogy én a saját konyhámban mit csinálok és mikor?

2021. aug. 5. 08:48
 88/98 anonim ***** válasza:
88%
Én szakácsként annyit tennék hozzá, hogy püréző gyereknek jó helyről sem rendelünk. Hamar ehet midnent, azzal már nem lesz baj, de akárhogyan is, nem az ő gyereke, nem az ő konyhája, leszrja magasról. Jó helyen is. Akkor már inkább üveges. De szerintem ha anya lelkes, akkor tök jót lehet sétálni a biopoacon pár db zöldségért, aztán nagyjából 10 perc elkészíteni.
2021. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/98 A kérdező kommentje:
Igen, amíg kicsi és nem "mindenevő", addig az ő étkezései máshogy lesznek megoldva. De szerencsére erre is van több alternatíva, úgyhogy egyelőre ezen nem aggódok.
2021. aug. 5. 10:59
 90/98 anonim ***** válasza:
70%

Na drága 85-ös, te aztán elmehetsz a jó édes anyukádba. Nem, nem a lusta nők kedvenc kifogása a gyerek, de elvből sem hagyom a gyereket sírni. Biztos jobban tudod hogyan is telik egy egész napunk a gyerekkel. Ha ő elkezd sírni mit sem ér már hogy felveszem-lerakom egymás után 25x amíg a kaja meg odaég. Akkor miért is lenne értelme….? Gyerek sír, kaja kuka. Ha meg jössz a hordozókendővel, hát egy az hogy nem viseli el,7kg már, nyáron az 50 fokban ki akar még jobban izzadni, meg lássuk be nem egy gyerek biztos forró olaj,gőz fölött. Ja és én vagyok az a kommentelő, aki már 18 éves kora óta egyedül látja el a háztartást.

Szóval inkább úgy fogalmaznék lehet inkább te vagy a lusta a gyerekeddel foglalkozni, mert az fárasztóbb szellemileg,fizikálisan is akár mint a főzés. :)

Üdv 26 éves nő ;)

2021. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!