Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 éves vagyok és terhes....

19 éves vagyok és terhes. Hogy állíthatnám át az agyamat "anya üzemmódra"? Mi az, ami segíthet?

Figyelt kérdés

Igazából minden platformot használok/nézek, szóval írhattok youtuber anyukákat, vagy olyanokat, akik az IG-n aktívabbak stb. Nézegettem már pár anyuka profilját, pl. a nnooemi, inepriger, visnyeibarbi. Talán az ő stílusuk, gyereknevelési elveik állnak a legközelebb hozzám, ha lehet ezt mondani. De még úgy igazán nem ástam bele magam a babagondozás, nevelés rejtelmeibe.


Szívesen olvasok könyveket és blogokat is.


Igazából minden érdekel, mert én vagyok a családban a legfiatalabb, szerintem még kisbabát sem fogtam soha a kezemben... Tudom, hogy az anyaság nem tanulható meg az internetről, vagy könyvekből, de nekem már az is sokat segítene, ha csak valami fogalmam lenne a dolgokról.



2021. júl. 30. 12:14
 71/98 anonim ***** válasza:
100%
Többé kevésbé vagy minden jönni fog ösztönből vagy átvészeled..
2021. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/98 anonim ***** válasza:
80%
Elképedek, mennyi rosszindulatú ember létezik a földön… micsoda magyar mentalitás, ha nekem szar, legyen a másiknak is az. “19 évesen gyerek? Úristen de fiatal, azt a gyereket fel kell nevelni.” “35 évesen gyerek? Úristen de öreg, azt a gyereket fel kell nevelni.” Kérdezik, hogy van-e aki segítsen neki, kioktatják a kérdezőt hogy sokba kerül egy gyerek. Jön a válasz, hogy segítenek a szülők, megoldják valahogy. Errefel megy a rosszindulatú fröcsögés és irigy epekedés. Lenne nekem is egy kérdésem: ti, gyakoris “mintaanyukák”, akik annyira elítélitek mind a kérdezőt, mind az esetleges insta anyukákat, mennyivel vagytok jobbak? Mennyivel jobb példát mutattok a ti gyerekeiteknek a borzalmas irigységetekkel és rosszindulatotokkal? Mennyire jó az, ha a gyerek ilyen negatív és toxikus ember(ek) mellett nő fel?
2021. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/98 anonim ***** válasza:
8%

Nem az a baj hogy fiatalon szulsz, en is 21 voltam (bar szerintem az normalis kor de mindenki szerint fiatal)

Hanem hogy egesz nap otthon leszel a babaval es meg fozni se vagy kepes

Na ez a gaz..

2021. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/98 anonim ***** válasza:
57%
Azért a főzésen ne akadj fent! Én menüzök a párommal, mert konkrétan 10 percre nem tudom letenni az 5 hónapos babámat. Hozzáteszem én 18 éves koromtól kezdve mindig is főztem suli után, mert belekényszerültem. Szóval ez nem a kényelemről szól, de inkább a főzés idejét rászánom a babámra, mint hogy még egyszer is néznem kelljen, ahogy sír, amíg főzök…
2021. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/98 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenki látott még többemberes babát.. Szerencsére nem mindegyik extrém, tök jó főzős kendőm van, amit lehet retkelni, csak szar úgy hagymát vágni, hogy táncolnod kell, hogy a gyerek a hátadon ne rendezzen ördögűzést. 🤷‍♀️
2021. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/98 A kérdező kommentje:

De miért kéne főznöm minden egyes nap?

A párommal teljesen más ételeket kedvelünk, nagyon kevés közös kedvenc van. Egy főre pedig nehéz úgy főzni, hogy az gazdaságos is legyen... Főleg, mivel nem szeretjük az újramelegített, hűtőben tárolt ételt, általában mindent frissen eszünk, a maradékot kidobjuk, nem tárolgatjuk napokig.

Nekünk egyszerűbb és kényelmesebb az, ha napközben találkozunk valahol és ott eszünk együtt, vagy akár barátokkal, barátnőkkel. De egyedül is simán beülünk enni bárhová, nem szokott ez minket zavarni. Ráadásul napközben neki nem nagyon lesz ideje hazarohangálni valószínűleg minden nap pontban délben...

Az első hetekben/hónapokban pedig én sem szívesen mennék minden nap a babával, gondolom lesznek majd nyűgösebb napjaink és éjszakáink, nem az éttermezés lesz a prioritás. Ettől függetlenül éhen halni biztosan nem fogunk, megnyugodhatsz.


Miért kell ebbe beleszólni, ezért leszólni a másikat? Miért nem mindegy neked, hogy én a saját konyhámban mikor, mit csinálok?

2021. aug. 4. 10:57
 77/98 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem rendelj nyugodtan, ha nektek úgy jó és belefér. Ráérsz majd akkor konyhatündérkedni, amikor a hozzátáplálás jön.
2021. aug. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/98 anonim ***** válasza:
93%
Ha pénztárca engedné soha nem főznék, annyira haszontalan időpocsékolás. Annak jó aki örömét leli benne, én sajnos nem. Csak egy muszáj dolognak tartom. Viccesen mindig kérdezem a páromtól, hogy miért nem élünk meg fényből,levegőből?😅
2021. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/98 A kérdező kommentje:

Igen, én is inkább azt érzem, hogy sokan muszájból főznek, nem azért, mert annyira imádnák a napi pepecselést, takarítást a konyhában... :D

Néha rám is rám jön, hogy sütök, főzök valamit, de őszintén csak azért, mert azt pont úgy szeretem/szeretjük, ahogy én készítem el, vagy mert szeretnék kipróbálni egy receptet, kísérletezni kicsit stb. De az nem hiányozna, hogy minden reggel robogjak a boltba, piacra, zöldségeshez, vagy várjam, hogy meghozzák az élelmiszereket, aztán még előkészítsek mindent, főzzek, álljak mellette és utána még 20-30 percig takarítsak, pakoljak.

Tökjó, ha valaki megfőzi előre a kondér paprikás krumplit, vagy töltött káposztát, aztán eszi azt a család 3-4 napig, de én már akkor unom a kaját, ha ugyanazt kell ennem vacsorára, mint ebédre.

2021. aug. 4. 19:25
 80/98 anonim ***** válasza:
100%

Én tényleg azért főzök mert muszáj.

Sajnos nekem nagyon sok féle allergiám és érzékenységem van ami mellett nem rendelhetek.Ha meg már magamnak csinálok valamit akkor mellette tudok a többieknek is össze ütni valamit.


Ettől függetlenül nem nagy dolog rendelni,sőt.Megkönnyíted a dolgod annyi más lesz még ami elveszi az idődet..

Vannak nagyon jó éttermek ahonnan pl már egy éves kortól is rendelhetsz főzeléket,leveseket,rántott sajtot ha szereti fogja (nekem nem eszi az 1,5 éves,utálja a sajtot..),és sok helyről rendes gyümölcs shaket tudsz venni,valahol friss püréket is lehet kapni,vegán éttermekből is a párolt zöldségeket be lehet szerezni.


Szóval nem ördögtől való a rendelés,csak nem burger kinget kell a gyerekbe nyomni (egy egy falat azért szintén nem ördögtől való,főleg nuggetsből,de a főzelékkel jobban jár ;))

És aki bele köt.:

-"Túl fűszeres neki.."

Leírásban szólsz,hogy babának lesz és szeretnéd minimális fűszerrel,ezt meg azt hagyják ki neki.

-"Nem friss.."

De,friss.Nem tárolnak és nem tárolhatnak semmit még egy napig sem ami már kész étel.Ami meg kész van amúgy is elfogy,ne higyjétek,hogy olyan kevesen rendelik a napi ebédet.

2021. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!