Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
 191/245 anonim ***** válasza:
100%

Te aki gyereket is csak messziről látott, akarod felvilágosítani aki gyereket nevel, meg aki egészségügyben dolgozik!😃 Szerintem több esetet láttam el, mint amennyit te könyvből láttál az akárhány éved alatt.

Ne te akarj már kioktatni mindenkit. Az ilyen esetek egyáltalán nem gyakoriak, az meg hogy napi szinten özönlenek az ügyeletre a rémült anyukák egyenesen nevetséges.

Létezik ilyen eset, de nem véletlenül az alkoholista, droggfüggő, nehéz anyagi helyzetű, stb. szülők gyermekei tartoznak a rizikócsoportba. Leginkább valóban az áll a probléma hátterében, hogy erőszakosan megrázzák a gyereket. Persze van amikor a szülő nem tudja, és bajt okoz, de mivel elég informatív világ ez a gyakorin feltett kérdéseid nélkül is, általában a szülők is tisztában vannak vele, ha valami nem biztonságos a gyereknek.

Egy mentőápoló.

2023. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/245 anonim ***** válasza:
100%

Ha vele vitatkozol, a tudománnyal vitatkozol! Ugyanis mindenki tudja, hogy a járni tanuló gyerekek ritkán verik be a fejüket, mert a fenekükre esnek, a 6 hónaposok nem tudják még tartani a fejüket, a neuroplaszticitás legenda, a csecsemők pedig hópihék, és a hétköznapi mozdulatok is életveszélyes állapotot okozhatnak számukra.

Rövid összefoglaló annak, aki most tévedne ide.

2023. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/245 anonim ***** válasza:
100%
Tűpontos összefoglalás 192-es.
2023. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/245 anonim ***** válasza:
100%
Rá is kellett jönnöm h az én tanulmányaim sz@rt se érnek
2023. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/245 anonim ***** válasza:
100%
Rég nevettem ilyen jót!😂
2023. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/245 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, az kimaradt, hogy helytelenül hordozott babáknál az agykoponya belsején lévő tüskék az agyba szúródnak, ez okozza a BSB-t.
2023. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/245 Derjaderja ***** válasza:
100%

Ja hát nincs is traumatológus-idegsebész sem, ugye?

Na hát pont ennyire van igazad az összes többi dologban, mint amennyire ismered a ráépített szakvizsga fogalmát. Vicc.

2023. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/245 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te orvostanhallgató, csak egy troll!
2023. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/245 anonim ***** válasza:
0%

Háziorvos here. Nem olvastam végig az összes kommentet, de az erőteljes rángatástól (fej/nyak tartástól függetlenül) valóban lehet baja a csecsemőknek. Itt főleg a mértéken van a hangsúly, ha óvatosan felkapom a hátamra az egyévest, és stabilan kapaszkodik, akkor nem nagyon aggódnék. De ha nincs rögzítve a feje (+ korban kicsit fura nekem, hogy egy 5-6 hónapos csecsemőt valaki így visel a hatán), akkor bevérezhet. Még ha kicsi is rá az esély, sajnos megtörténhet. Az 1 éves már OK, de egy 5-6 hónaposnak ez komoly terhelést jelenthet.


Én rászóltam volna, de csak akkor, ha tényleg nem volt biztonságosan rögzítve a feje és ha láthatóan lazán ült abban a babahordozóban. Nem a bevérzés miatt, hanem mert balesetveszélyes, egyet fordul az anyuka és máris lefejel a gyerek valamit.

2023. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/245 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az utolsó is a kérdező, csak másik fiókból, ahol háziorvosnak kiadva magát írhatja tovább az elméleteit!😂😂😂
2023. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!