Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
 221/245 A kérdező kommentje:

209: “Nem hinném, hogy ilyen könnyen kialakulhatna a megrázott baba szindróma.”


Enyhe megrázás esetén mikroagyvérzések alakulhatnak ki, melyek lehet, hogy azonnal nem is okoznak tüneteket, azonban a későbbiekben megjelenhetnek tanulási, beilleszekedési nehézségek formájában. Ezt maga a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet magazinja írja.


211:

Biztonságos hordozásról beszéltem én is, az az anyuka, akit én láttam egyáltalán nem biztonságosan hordozta, mert annak a babának a feje összevissza ugrált. Én ezt kifogásoltam. Ha valakinek jobb így hordozni a csecsemőjét, akkor tegye azt, de biztonságosan.


212: egy 6 hónapos még nem tudja úgy tartani a fejét, hiába ellenkezel, a tényekkel ellenkezel.

2023. ápr. 13. 18:54
 222/245 A kérdező kommentje:
220: vicces, hogy a hozzászólok között lett egy orvos is, aki az enyémhez hasonló szakmai álláspontot képvisel, így most már őt is letámadjátok. Nem az van esetleg, hogy ti mentek szemben a forgalommal?
2023. ápr. 13. 18:58
 223/245 anonim ***** válasza:
26%

"Nem zsigerből lettél leostobázva, hanem mert orvosnak állítod magad, de fixálnád egy 6 hónapos baba fejét, mert nem vagy tisztában vele, hogy a stabil fejtartás 4-5 hónaposan kialakul…"


Stabil fejtartás 4 hónaposan? Aligha stabil, a gyerekek teljesen más fiziológiával rendelkeznek, mint a felnőttek, bár fel tudja emelni a fejét, képtelen még alkalmazkodni a hirtelen mozdulatokhoz. Ha valaki mégis a babahordozó mellett dönt, akkor legalább egy olyan minőségű hordózót vegyen, amiben nem ugrál a gyerek feje, hanem rögzítve van.

Így értettem.

2023. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 224/245 anonim ***** válasza:
12%

"Enyhe megrázás esetén mikroagyvérzések alakulhatnak ki, melyek lehet, hogy azonnal nem is okoznak tüneteket, azonban a későbbiekben megjelenhetnek tanulási, beilleszekedési nehézségek formájában."


Oké, még egy indok arra, hogy miért ne csináljanak olyan őrültségeket, hogy egyes anyukák a tömött bevásárlóközpontban a hátukon és méghozzá kötetlenül cipelik a kölyküket.

Számtalanul belém tudnak jönni ilyen helyeken az emberek, főleg amikor mindenki siet. Ha egy pár hónaposnak erőből nekinyómodik valaki, vagy ráesik valami, mert én nem látom, akkor is ugyanazt fogják vajon gondolni, hogy biztonságos a hátukon hordozni?

2023. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 225/245 anonim ***** válasza:
100%
Isten megmenta mar ketten vannak...🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 226/245 anonim ***** válasza:
100%
225 huuu ne is mondd, dupla boldogsag!😂😂😂
2023. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 227/245 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki háziorvos, legfeljebb magánvéleménye lehet a hordozásról. Meg lehet a babakocsiról, a görkoriról, meg a tricikliről is, elmondhatja, hogy szerinte balesetveszélyes. Amíg nem gyermekneurológus/ortopédus/kompetens gyógytornász/hordozási tanácsadó, addig ez magánvélemény. Az orvosin nyilván nem tanult semmit a hordozás módjairól, lehetőségeiről, eszközeiről, és látszik is, hogy tájékozatlan a témában. Lepontozni ettől még nem kell, tőlem egy pék meg egy villanyszerelő is mondhatja, hogy szerinte mi biztonságos, meg mi nem, mivel nem kompetenciája eldönteni, tökmindegy.
2023. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 228/245 A kérdező kommentje:
225/226: az a történet szépséghibája, hogy ti mentek szemben a forgalommal, és nem a két szakmabeli.
2023. ápr. 13. 19:20
 229/245 anonim ***** válasza:
100%
#228 neked semmilyen szakmád nincs, ha elfelejtetted volna, csak KÉSZÜLSZ, ahogy mondtad😇
2023. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 230/245 A kérdező kommentje:
227: én leírtam, hogy nem látom akadályát a hordozásnak, ha az biztonságos. Az említett anyuka egyáltalán nem biztonságosan tette, mert egy ortopédiailag megbízható táskában hordja, akkor nem fog benne ugrálni a baba.
2023. ápr. 13. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!