Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
 201/245 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem a kérdező vagyok. Nem tudom, hogy miről ment a vita, és nincs is kedvem végigolvasni közel 200 hozzászólást, de azt megindokolhatnátok, hogy miért lettem lepontozva.
2023. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/245 anonim ***** válasza:
89%
201, ahhoz bizony végig kell olvasnod a közel 200 hozzászólást. Orvosit végeztél, biztos menni fog
2023. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/245 anonim ***** válasza:
0%
Igen, orvos vagyok, ezért hacsak nem valamiféle cicaharc folyik itt és azért pontoztatok le, akkor másképp nem látom értelmét a lepontozásnak, mert az biztos, hogy nem hordjuk úgy a hátunkon a gyerkőcöt, mint egy sózsákot. 5 hónaposan balesetveszélyes! Ennyi idősen sokuk még ülni sem tudnak rendesen, arról nem is beszélve, hogy elég egy hirtelen mozdulat, nem látom a gyereket, nincs a szemem előtt és máris megtörténik a baj. Ezért én ezt a hátrakötést akkor sem javasolnám, ha nagyobbacska a gyerek.
2023. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/245 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet elmagyarazni mirol ment a vita..nem is vota volt ez,inkabb valami komedia.
2023. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/245 anonim ***** válasza:
16%
Érteni vélem, de attól még lepontoztátok az én hozzászólásomat, ami független a korábbi hozzászólásoktól. Mivel nem értetek egyet?
2023. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/245 anonim ***** válasza:
14%
Aha, értem, tehát fontosabb foggal körömmel ragaszkodni valamilyen elképzeléshez, mintsem a tényeket elfogadni.
2023. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/245 anonim ***** válasza:
100%
Adod a livat egy ostoba alá. Hacsak nem te vagy az az ostoba. Nem lennék meglepve.
2023. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/245 anonim ***** válasza:
100%
Azzal h a kérdező ő állítja h akit látott a boltban ő kb rázta a gyereket és ezzel sbs-t okozott a gyerekének. És általánosított h itt akik szülők válaszoltak neki azok mind nem vigyázunk eléggé a gyerekünkre illetve h az összes féle fajta esés utődés sbs-t okoz jóformán
2023. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/245 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ilyen könnyen kialakulhatna a megrázott baba szindróma, de erre a gyermekneurológusok sokkal biztosabb választ tudnának adni. Ha sokat rázzák a fejét, akkor bevérezhet, de ennyitől a gyakorlatban kicsi rá az esély. Én sokkal jobban kifogásolom azt, hogy egy édesanya nem megfelelően bebiztosítva cipeli a hátán a pár hónapos csecsemőjét, főleg sok ember között, vásárláskor. Aki már volt édesanya és boltokban is járt, az pontosan tudja, hogy az emberek milyen őrülten tudnak közlekedni. Na most, ha izomból nekiütközik véletlenól valaki egy néhány hónapos csecsemőnek, akkor lesz bizony happáré.
2023. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/245 anonim ***** válasza:
100%
Azt se hagyjuk ki h a kerdezo szerint a gyerekek hopihek,es ha jarni tanulnak es egyszer leesnek abbol nincsen baj...erted,csak egyszer esnek el...es a baba fejeben tuskeszeru csontok vannak amire felszurodik az agy
2023. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!