Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/245 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javíthatatlan a férfi/nő 😂 így most jobb? Megint te esel túlzásokba. Mi az h “jobb mintha egyáltalán nem vigyáznál rá és vagy nem érdekelne h hogyan van bekötve?” Még mindig a kiírt kérdésedben zajlott eseménynél tartunk. Azaz a szerinted helytelenül hordozott 6 hónapos gyereknél. Honnan veszed abból az egyszer látott anyától h nem érdekli vagy nem vigyáz eléggé a gyerekere? Csak mert egyszer láttad szerinted rosszul hordozni a gyerekét?
2023. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/245 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvényes, amit a gyerekekről írsz, sajnálom. Álomvilágban élsz, nem tudhatom, hogy van-e gyermeked, de nem te neveled. Nincs kedvem idézgetni tőled az ostobaságokat, amiket a gyerekekről írtál.
2023. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/245 A kérdező kommentje:

177: azon kívül, hogy elmondtam volna, hogy nem tesz jót, ha így hordja a babát és hogy segítek újrakötni a hordozót, nem igazán mondtam volna mást, tehát nem teljesen értem, hogy ezzel most mit szeretnél mondani?!


A túlféltés szerintem sem jó, de vannak egyértelmű jelek arra, hogx valaki egy ártalmatlannak gondolt tevékenységgel kockáztatja a babája egészséget. Lehet, hogy számodra evidens, hogy nem rázzuk meg a babát, de sok válaszoló számára sajnos egyáltalán nem az, ezért is próbáltam elmagyarázni, hogy miért fontos velük úgy bánni, mint egy hópihével, azaz finoman.


178: azóta már meg lett beszélve, hogy egy 6 hónapos csecsemő még nem tudja jól tartani a fejét. És az, is hogy mit jelent az, ha hosszútávon kumulálódnak a mikrosérülések.

2023. ápr. 13. 13:48
 184/245 A kérdező kommentje:
182: amit a csecsemőkről írok, az a hivatalos orvostudományi álláspont. Igazából nem velem vitatkozol, hanem ezzel.
2023. ápr. 13. 13:50
 185/245 anonim ***** válasza:
100%
178 vsgyok...tenyleg?es hol lett ez megbeszelve ?mert hiaba keresem nem talalom...a fiam 4 honaposan forgott,6 honaposan ult,12 honapos es mar vagy egy honapja jár.szoval ne altalanosits,hogy egy fel eves nem tudja tartani a fejet
2023. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/245 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos hogy ne tudná már jól tartani a fejét? Csak szerinted nem tudja jól tartani maradjunk annyiban. Egy esetleges lazább hordozóban is tudja annyira tartani a fejet h ne sérüljön. De ha esetleg nem kényelmes neki akkor sirassal jelezné. És akkor feltehetőleg az anyuka megnézi mi van a gyerekkel. De ugye nem irtad h sírt volna a gyerek. Szóval valószínű vígan elvolt az a gyerek az anyja hátán.
2023. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/245 A kérdező kommentje:

185: olvasd vissza a hozzászólásokat, illetve a csatolt cikket. Abban megtalálsz mindent, amit én is leírtam.


Viszont nekem most mennem kell, további szép napot mindenkinek és vigyázzatok a babákra!

2023. ápr. 13. 13:55
 188/245 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj egy kis gyerekgyógyászatot! A viszont látásra
2023. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/245 anonim ***** válasza:
100%
Remelem vissza se jossz mar ide
2023. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/245 anonim ***** válasza:
100%
Melyik sok válaszoló számára nem evidens,hogy nem szabad rázni a gyereket?Egy olyan választ sem láttam,amiben ilyesmiről szó lett volna,hogy nyugodtan rázogasd,nem lesz baja Azt vitatták többen,hogy a hordozóban annyira rázódott volna, illetve,hogy annyira törékeny lenne ahogy te állítod Meg azt,hogy nem tudja tartani a fejét egy ekkora gyerek.A gyerekek nem tankönyv szerint működnek.Ez a hópihe hasonlat, meg hogy oktatsz megint hogy hogy kell vigyázni a gyerekre pedig egyértelműen mutatja,hogy gyerek közelében sem voltál még.
2023. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!