Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/245 A kérdező kommentje:
145: a cikk említ újszülöttet, csecsemőt, babát, de még gyereket is. Itt most csak az számít, hogy a BSB 2 éves kort be nem töltötteknél jelent fokozott kockázatot. Egyébként a legpontosabb megfogalmazás a csecsemő, de a közbeszédben azért használnak szinonimaként nagyon sok elnevezést - gyakran helytelenül.
2023. ápr. 13. 12:55
 152/245 A kérdező kommentje:
*SBS
2023. ápr. 13. 12:56
 153/245 A kérdező kommentje:
150: szerintem a kérdés szempontjából nem számít, hogy nekem van/nincs gyerekem. Természetes, hogy a kisbabák gyakran elesnek, beüthetik véletlenül a fejüket, le is írtam egy korábbi hozzászólásomban, hogy elkerülhetetlen, hogy legalább egyszer ne történjen ilyen. Arra érdemes leginkább odafigyelni, hogy ne tegyük ki a babát hosszútávon olyan kockázatoknak, amik sérüléseket okozhatnak. Ha most így cipelte a hátán, hogy úgy ugrált a baba, mintha a levegőbe dobálta volna, akkor valószínűleg többször is így fogja hordani, ami hosszútávon már okozhat neurológiai problémákat.
2023. ápr. 13. 13:03
 154/245 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mert járni tanuláskor csak egyszer esik el...
2023. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/245 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha leszólítod, hogy így káros hordozni, az kioktatás és elküld majd anyádba. Akár igazi orvos vagy, akár hallgató, akár más.

Ha mindenféle kioktató mellébeszélés nélkül csak annyit mondasz, hogy bocsi, nagyon lazán inog a baba, segíthetek újrakötni/bárhogy, akkor nem leszel elküldve.


Ez ilyen egyszerű. Azzal a világon mindenki tisztában van, hogy egy kicsi baba fejére fokozottan kell vigyázni, nem kell erről külön kiselőadást tartanod, főleg nem egy láthatóan siető/fáradt anyukának.

2023. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/245 anonim ***** válasza:
100%
“Álmodj királylány”. Ja h járni tanulás alatt csak egyszer esnek el átlagban a gyerekek. Te nagyon egy vicces ember vagy kérdező 🙂
2023. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/245 anonim ***** válasza:
100%
SBS-t is többször BSB-nek írta,ha az utolsót nem javítja ki, akkor fel se tűnik,mert én "csak egy anya" vagyok,de ezek után akkor mennyire hiteles,hogy orvostan hallgató?Egyszer elírja,de többször nemmár.Hiszen ez egy rövidítés,csak tudni kéne már hogy mit rövidítek.Szerintem te egy unatkozó okostojás vagy!Lehet,hogy még a történet is kitalált.De ha nem, akkor sincs semmi közöd hozzá!
2023. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/245 A kérdező kommentje:
154: Ha egy csecsemő beüti a fejét, mindenképp meg kell figyelni 1-2 óráig, hogy nem lesz-e rosszul. Amikor járni tanulnak, akkor az esés általában nem jelent akkora problémát, másrészt eséskor jellemzően nem a fejüket szokták beütni, hanem a végtagjaikat vagy a feneküket. Nem árt, ha az anya vagy az apa elkapja azért időben, mielőtt még leesne.
2023. ápr. 13. 13:10
 159/245 anonim ***** válasza:
100%
És de hozzátartozik a kérdéshez h ha neked lesz gyereked vagy van e h, h h viselkednél akkor ha járni tanulás közben el el esik majd. Mert te írtad h minden napi dolgok akár képesek károkat okozni az agyunkban. Akkor kérlek válaszolj. Ha a te gyereked esik majd el és üti be a fejét jó párszor akkor ugyan mit fogsz csinálni? Elkönyveled h a sok eséstől “agyalágyult” lesz majd akár évekkel később is a gyereked? Mert h ezt is írtad h a tünetek évekkel később is jelentkezhetnek
2023. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/245 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jelent akkora problémát ha járás alatt esik el a gyerek? Dehogynem jelenthet… Ja és ülés gyakorlása alatt is simán ütheti be a fejét mikor a lendülettől hátra billen. És az rendszerint hamarabb tanulják meg mint a járást. A szülő meg nem lehet minden egyes másodpercben a gyereke mögött h elkapja..
2023. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!