Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
 211/245 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs a biztonságos hordozásról.

Egy 5-6 hónapost stabil törzstartás esetén igenis háton biztonságosabb hordozni, hiszen ekkor már túl nagy terhelést jelent az anyának a méh környékére, másrészt a méretei miatt balesetveszélyes, mert nem lát megfelelően a gyerektől a lába elé.

Apukánál lehet elől, ha lát tőle, nekik nincs méhük optimális esetben.

Nyilván gyerekkel a hátán senki ne álljon neki pogózni, ugrálni, de konkrétan létezik edzésforma, ahol a gyerek anyukán van közben a hordozóban.

Nem cicaharc miatt vagy lepontozva, hanem azért, mert hiába vagy orvos, te sem tudsz mindent, és olyat állítasz, ami nem valós.

2023. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/245 anonim ***** válasza:
100%

Orvos létedre azt állítod, hogy egy 6 hónaposnak rögzíteni kell a fejét mert nem tudja magának tartani?

Legalább keress már rá a helyes babahordozásra, képek is vannak nem muszáj olvasni.

6 hónaposon forognak, kúszni kezdenek, te ostoba. Logikus nem, hogy megtartják a fejüket?

2023. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/245 anonim ***** válasza:
9%
Ezzel nem tudok vitatkozni, ez anatómiailag rendben van, csak a megfogalmazás pontatlan egy kicsit. A koponyacsont nem sima és egyenletes, varratokkal csatlakozik egymáshoz a 21 csont, kissé redőzött is, ennek következtében vannak olyan szakaszok és felületek, amelyek jobban kiemelkednek. Kisebb ütéseknél a keményagyhártya megvédi az agyat, nagyobb ütéseknél viszont ezek a hegyesebb kiemelkedések átszúrhatják az agyhártyát.
2023. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/245 anonim ***** válasza:
100%
Tuti a kerdezo vagy..
2023. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/245 anonim ***** válasza:
19%
212-es válaszoló, engem ne nevezz ostobának, és ne próbálj meg kioktatni arról, hogy minek nézzek utána. Te nézz utána a szótárnak és a civilizált beszédnek.
2023. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/245 anonim ***** válasza:
100%

215 minek jossz ide vitatkozni.

Ha kivancsi vagy mi tortenz vedd a faradsagot es olvasd el.felesleges miattad megint egy vitat kerekíteni

2023. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/245 anonim ***** válasza:
100%
Pedig utána kellene, vagy add vissza a diplomád, ha egyáltalán van😃
2023. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/245 anonim ***** válasza:
0%
Még egyszer írom, hogy nem én vagyok a kérdező, de így nincs is értelme válaszolgatni, ha zsigerből leostobáztok valakit. A legbiztonságosabb hordozás a nem hordozás. Ez az én személyes, orvosi véleményem. Elől azért veszélyes, mert terheli a belső szerveket, sérvet okozhat egy 10 kilós baba, hátul pedig azért, mert nem látom a gyereket, és zsúfolt helyeken szintén balesetveszélyes.
2023. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/245 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés egyáltalán nem ilyen veszélyeket vetett fel, és senki nem kötelez, hogy hordjad a babád a hátadon. Vannak mások is akik nem szeretik hogy nem látják, ők sem hordják. De ettől még sok szülő hordja így a babáját, és tudnak rá így is vigyázni.
2023. ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/245 anonim ***** válasza:
100%

Nem zsigerből lettél leostobázva, hanem mert orvosnak állítod magad, de fixálnád egy 6 hónapos baba fejét, mert nem vagy tisztában vele, hogy a stabil fejtartás 4-5 hónaposan kialakul…

Jogosan gondolják sokan, hogy a kérdező vagy, ő is annyira ért a babákhoz mint Te.

2023. ápr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!