Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/245 anonim ***** válasza:
100%

"Újszülött...újszülött.......újszülött".


Ne menj orvosnak. Nem akarnám hogy te adj tanácsokat.

2023. ápr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/245 A kérdező kommentje:

Hiba volt nem egyből rákeresni és bemásolni és csak a saját tudásomra hivatkozni, amit annyian megkérdőjelztetek, tévesen. Tessék, remélem, hogy most már nincs vita köztünk:


“Szakértők szerint a gyermek megrázása esetenként akár egy olyan traumának is megfelelhet, mintha egy felnőtt frontálisan karambolozna viszonylag nagy sebességgel száguldozó autójával. A fejet önállóan megtartani még nem képes, gyenge nyakizmok miatt a rázás folyamata alatt a baba feje előre-hátra nyeklik, miközben a csontos koponyaüregen belül agya képletesen szólva „ide-oda csúszkál”, s a mozgás végpontjain a csontos falba ütközik. Ennek következtében az agyállományon belül futó gyenge érrendszeren mikrosérülések jönnek létre, melyek kisebb-nagyobb kiterjedésű agyállományi vérzéshez vezetnek.“


“Mivel a klasszikus külsérelmi nyomok hiányoznak, igen nehéz a bántalmazás mint kórok szerepét bizonyítani. A megrázott szindrómás csecsemők viszonylag nagy hányada esetén ki sem derül, hogy valójában mi történt, mert sokszor nem jár látványos tünetekkel, és a legtöbb esetben a szülő sincs azzal tisztában, hogy valami nagy bajt okozott a gyermeknek.“

2023. ápr. 13. 11:40
 113/245 A kérdező kommentje:
115: a BSB kockázata egészen 2 éves korig fennállx
2023. ápr. 13. 11:41
 114/245 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bátyám annyira kicsi koromban, hogy nem is emlékszem rá, csak elmesélték, beleverte játékból a fejem az ágy sarkába. A homlokomon van is egy púp mai napig, pedig már több mint 20 év elmúlt, és még mindig fáj ha megnyomom… szépséghibán kívül, na meg gondolom fájdalmon kívül nem volt más probléma.😃

Unokatestvérem pedig pont akkora volt mint az asztal, és neki is szaladt…volt sírás… viszont neki se lett semmi baja, sőt nagyon okos fiatal nő.

2023. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/245 anonim ***** válasza:
82%

"Megrázott"


"MEGRÁZOTT!"

2023. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/245 anonim ***** válasza:
100%
Istenem kar irni is valamit...egy 6 honapos mar tartja a fejet,biztos nem azert billegett mert nem tartotta.
2023. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/245 anonim ***** válasza:

Oké akkor bemásolom a saját kommentem.


MayoClinic



"Shaken baby syndrome usually occurs when a parent or caregiver severely shakes a baby or toddler due to frustration or anger — often because the child won't stop crying. Shaken baby syndrome isn't usually caused by bouncing a child on your knee or minor falls."



Fort Wayne Childrens Foundation



"It is important to note that Shaken Baby Syndrome does not happen by accident. It is not a result of bouncing a baby in your arms or on your knee. It does not happen by playfully tossing a baby into the air or driving over bumpy roads with a baby in an infant car seat or on the back of a bicycle."



DontShake


National Center on Shaken Baby Synrome



"The injuries seen in cases of SBS/AHT are caused by violent shaking and, in some cases, impact. This is due to the rapid and repeated acceleration and deceleration of the victim’s head whipping back and forth and side to side. Shaking injuries are not caused by casual or accidental handling of children. Shaking injuries require massive, violent force. One shake is all it takes to cause traumatic brain injuries in an infant."



Kérem a tankönyv listát amiből a tudásod szerezted, vagy azzal egyenértékű internetes forrást, ami nem egy szennylap, angolul van, valamiféle gov javaslat, vagy egy szervezet hivatalos álláspontja a témában.



Emellett írd le pontosan hanyadéves vagy, és milyen szakirányt tanulsz.

2023. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/245 A kérdező kommentje:
Szövegértelmezés? Bemásoltam egy valid cikket, ami pont azt igazolja, amit én is már órák óta próbálok magyarázni nektek. A BSB 2 ÉVES KORIG KOCKÁZATOT JELENT.
2023. ápr. 13. 11:43
 119/245 anonim ***** válasza:
100%
AZ ERŐBŐL MEGRAZOTT csecsemoknel...
2023. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/245 anonim ***** válasza:
100%
Érzed te egyáltalán a különbséget a megrázás,és az egyszer megbillenő fej között?Az egyik esetben folyamatosan,erősen,gyorsan rázzák a gyereket,az egész testét,gyors irányváltásokkal.A másik esetben,egyszer kétszer jobbra,balra bicsaklik esetleg a feje.Se nem olyan erős,se nem olyan gyakori az irányváltozás,és közel sem annyira erőteljes a "rázás"a háton hordozásnál.Ráadásul nem mindegy hogy újszülött,vagy 6 hónapos gyerekről beszélünk.
2023. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!