Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/245 anonim ***** válasza:
100%
"neuroplaszticitás gyűjtőfogalom" - bocsi, eddig kb. 8 kommenteden keresztül úgy tűnt, te eddig csak az idegsejtek regenerálódását érted alatta. Ne haragudj, de én ezt a vitát itt ezen a ponton befejeztem, mert nagyon primitív lett.
2023. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/245 A kérdező kommentje:
Nem érkeztem az összes hozzászólást végigolvasni. Milyen forrásra kellene reagálnom?
2023. ápr. 13. 11:23
 103/245 anonim ***** válasza:
100%

HA megsérül a baba agya. De több forrásban is igazolták hogy mindennapi tevékenységek NEM okoznak SBSt.


Egyébként az én fiam agya megsérült stroke következtében és az agya egy más területe átvette a sérült rész szerepét.

Rengeteget olvastam a témában, folyamatosam kapcsolatban voltam a szaktekintély gyermek neurológussal, rengeteg kérdésem volt, hordozva vittem a gyerekem hozzá mert vonatoznom kellett, és külön mondta is, hogy támogatja a hordozást!


Miről beszélünk?

2023. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/245 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverjük ide a tanulást... Hát igen, akkor aki egyszer beverte a fejét, örökké fogyatékos marad. És agyvérzés után se tanult még meg senki újra járni vagy beszélni. Hogy írhatsz ilyen ostobaságokat?
2023. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/245 A kérdező kommentje:
103: ha arról beszélünk, hogy a kisbaba agya megsérülhet és ez visszafordtíthatatlan, akkor hogy jönne már szóba a tanulás vagy a perifériás idegrenszer?
2023. ápr. 13. 11:25
 106/245 A kérdező kommentje:
107: ez így van, ha egyszer megsérül az idegsejt az már örökre megsérül. Ha pl. CT leleteken látunk agyvérzés előtti és utáni állapotot, akkor egy hatalmas luk marad az agyvérzés helyén, mivel pont az történik, hogy az elhalt idegsejtek felszívódnak. Az hogy vki újra megtanulhat szerencsésebb esetekben beszélni vagy járni, az a vérzés helyétől és mértékétől függ, a tanulás pedig az élő idegsejtekkel történik, amik még roncsolódtak meg. Az előző példádra reagálva sajnos nem hiába van az a szólas a közbeszédben, hogy valaki “hülyére vertek”, az ütések következtében kialakulhatnak kognitív zavarok.
2023. ápr. 13. 11:29
 107/245 anonim ***** válasza:
100%
De milyen ütésről beszélsz?Semmi ütés nem érte,max billent kettőt jobbra,meg kettőt balra a feje.Nehogymár ettől legyen.Bármi baja,mikor akkorákat is esnek a gyerekek mint a ház.Kevered itt már a boxot,meg a direkt rázást azzal,hogy esetleg álmos volt a gyerek,és bicsaklott egyet a feje.Nyilván nem szerencsés egy ilyen eset sem,de előfordul akkor is,ha elalszik a kezedben,vagy az autóban,hogy billen egyet a feje.Na mindegy! Mondom,majd a sajátodra úgy vigyázol ahogy akarsz.Csomagolhatod buborék fóliába is felőlünk.
2023. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/245 anonim ***** válasza:
100%
108: Nincs elég tudásod ahhoz, válaszoljak erre a kérdésre. Ha nem tudod, hogy hogy mire való a szinapszis, pálya, hogyan tanul egy ember, nem tudod, hogy valójában mit jelent a plaszticitás, hogyan válaszoljak erre a kérdésre? Ha tudnád, ezt a kérdést fel sem tetted volna.
2023. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/245 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted azt a babát hülyére verték?


Azt mondtad keressek rá az SBS-re, megtettem. Te meg olvasd el a kommenteket. Rengeteg hiteles forrás írta hogy nem okoz traumát egy mindennapi tevékenység, ezeket megjelöltem szépen, kimásoltam, idézőjelbe tettem. Azt kell fixálni a fejedben, hogy a háton hordozás és egy kie lötyögés nem okoz traumát, és nem annyira törékenyek a babák.


Ha ez megvan, nincs min vitázni.

2023. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/245 A kérdező kommentje:

Ja, hogy az SBS-ről csatoljak forrást. Tessék:


“Amikor egy újszülött a világra érkezik, még oly parányi és törékeny, hogy a legkisebb trauma is komoly károkat képes okozni szervezetében. Izomzata gyenge, vérerei szakadékonyak, csontrendszere egy felnőttéhez képest jóval kevésbé szilárd.

A szülőknek (illetve gyakorlatilag mindenkinek, akinek egy ilyen apróság hosszabb-rövidebb ideig a gondjaira van bízva) érdemes tisztában lenniük azzal, hogy akár minden szándékosság nélkül, egy-egy akaratlan mozdulattal veszélyhelyzetet idézhetnek elő a csecsemő életében.”


Forrás: dr. Lesznyák Judit, csecsemő és gyermekgyógyász


[link]

2023. ápr. 13. 11:36
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!