Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/245 A kérdező kommentje:
121: bemásoltam az előbb a hivatalos MAGYAR orvosi álláspontot, amit egy csecsemő és gyermekgyógyász foglalt össze a cikkben. Ez egyben válasz a te forrásaidra és kérdéseidre is. Másrész, ha neked úgy egyszerűbb vagy könnyebb, hogy nem akarsz egyetérteni, ill. elutasítod a magyar orvosi álláspontot, akkor az a te dolgod. Attól még nem lesz kevésbé érvényes.
2023. ápr. 13. 11:48
 122/245 anonim ***** válasza:
100%

MayoClinic



"Shaken baby syndrome usually occurs when a parent or caregiver severely shakes a baby or toddler due to frustration or anger — often because the child won't stop crying. Shaken baby syndrome isn't usually caused by bouncing a child on your knee or minor falls."



Fort Wayne Childrens Foundation



"It is important to note that Shaken Baby Syndrome does not happen by accident. It is not a result of bouncing a baby in your arms or on your knee. It does not happen by playfully tossing a baby into the air or driving over bumpy roads with a baby in an infant car seat or on the back of a bicycle."



DontShake



National Center on Shaken Baby Synrome



"The injuries seen in cases of SBS/AHT are caused by violent shaking and, in some cases, impact. This is due to the rapid and repeated acceleration and deceleration of the victim’s head whipping back and forth and side to side. Shaking injuries are not caused by casual or accidental handling of children. Shaking injuries require massive, violent force. One shake is all it takes to cause traumatic brain injuries in an infant."

2023. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/245 A kérdező kommentje:

123/124: akkor fussunk neki még egyszer:


“A szülőknek (illetve gyakorlatilag mindenkinek, akinek egy ilyen apróság hosszabb-rövidebb ideig a gondjaira van bízva) érdemes tisztában lenniük azzal, hogy akár minden szándékosság nélkül, EGY-EGY AKARATLAN MOZDULATTAL VÉSZHELYZETET IDÉZHETNEK ELŐ.

Szinte teljesen hasonló módon okoz kárt az a hozzátartozó is, aki például a jókedv előidézése érdekében „dobálja” a kis csecsemőt - nem is gondolván arra, hogy ezek a felnőtt számára MINIMÁLISNAK tűnő (és zömében inkább feszültséglevezető) mozdulatok mekkora változásokat, sérüléseket képesek okozni az aprócska gyermeki testben.”

2023. ápr. 13. 11:52
 124/245 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg hova jársz orvosira?Hányad éves vagy?És milyen orvos leszel?Mert ezt még mindig nem írtad le,pedig páran elkerülnénk,ha egy mód van rá.Össze-vissza hablatyolsz már.Box,meg megrázás,meg hülyére verés,stroke összekeverése,egy félrebillent fejjel.Ha ennyitől baja lenne egy gyereknek, akkor nem sokan élnénk már.Én estem le 3 év körüli koromban a meggyfa tetejéről.Százszor elmondták,hogy ne másszak fel,meg se mertem mondani,hogy onnan estem le,csak azt mondtam,hogy elestem Semmi bajom sem lett.Tuti,hogy 3 körül voltam,mert akkor kezdtem az ovit.
2023. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/245 anonim ***** válasza:
100%
A csecsemökor az első fogak megjelenésével véget ér. Nálunk ez 5 hónaposan következett be.
2023. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/245 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte teljesen hasonló módon okoz kárt az a hozzátartozó is, aki például a jókedv előidézése érdekében „dobálja” a kis csecsemőt"


Se nem csecsemő volt, se dobálva nem volt.

2023. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/245 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem ismer olyan gyereket akit dobáltak? És azoknak sincs semmi baja. Nem azt mondom, hogy egészséges dolog, meg keresni kell a bajt, de a billegő fej meg hol van a dobáláshoz képest.
2023. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/245 A kérdező kommentje:
130: akkor kerüld el az összes orvost, mert ez a hivatalos álláspont és ugyanez a véleményünk. Másrészt, olvasd el még egyszer és figyelmesen a bemásolt szöveget, ha már nekem nem hiszel, ott pontosan le van írva, hogy mikrosérülések keletkezhetnek és a kisebb esések is bajt okozhatnak, ami teljesen nyilvánvaló, hiszen a kisbabák 2 éves korig rendkívül törékenyek, több általam is említett oknál fogva, de a cikk is ugyanúgy megemlíti: gyenge izomzat, nem becsontosodott koponya, stb.
2023. ápr. 13. 11:58
 129/245 A kérdező kommentje:
132: A BSB kockázata viszont nem ér véget 2 éves korig. Az általam látott gyermek csecsemő volt még (5-6 hónapos lehetett max).
2023. ápr. 13. 12:00
 130/245 A kérdező kommentje:
131: nyugodtan jelentsd, ha akarod. Az igazság attól még nem fog változni, és legalább ti is tanultatok valamit. Tehát már megérte.
2023. ápr. 13. 12:01
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!