Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha így látnátok egy anyukát...

Ha így látnátok egy anyukát cipelni a babáját, akkor szólnátok neki?

Figyelt kérdés
Ma vásárlás közben észrevettem egy anyukát, aki a hátára kötve cipelte a csak pár hónapos babáját, és ezzel jobbra balra rángatta a fejét. Igaz nem vagyok gyermekorvos, de orvosnak készülök, és pontosan tudom, hogy ez rosszat tehet a babának, mivel még nagyon fejletlenek a nyakizmai, nem tudja tartani rendesen a fejét, és ez megnövelheti az SBS kockázatát is, aminek az egyik szövődménye az intracranialis vérzés. Szólni akartam volna az anyukának, hogy ne cipelje így a babáját, mert ez rosszat tesz neki, de nem tűnt nagyon barátságosnak és végül nem szóltam semmit, mert nem akartam konfliktust, ha esetleg kötekedésnek fogta volna fel. Ti mit tettetek volna?
2023. ápr. 12. 16:43
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/245 anonim ***** válasza:
100%
Ne játszd már az orvost, nem vagy az. Vannak itt olyan szakemberek, akik valódi esetekkel dolgoznak, nem könyvekből láttak csak babát, mégsem okoskodnak annyit mint te.
2023. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/245 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van kérdező kérdező abban amit belinkeltél egy bántalmazott gyerek esetében. Na de. Ha én azt látom hogy egy nő hátán olyan erősen rázkódik a gyereke (most bemásolom amit te idéztél) “Szakértők szerint a gyermek megrázása esetenként akár egy olyan traumának is megfelelhet, mintha egy felnőtt frontálisan karambolozna viszonylag nagy sebességgel száguldozó autójával.”, akkor én nem hogy rá szólok hanem ki hívom rá a rendőrséget. (Jó most erősen túlzok mert nem tudom elképzelni azt a szitut h valaki így hordozzon). El tudod képzelni ha nem is volt autóbaleseted h milyen nagy erővel jár egy frontális autóbaleset. Szerinted ilyen erővel billegett annak a 6 hónapos gyereknek hordozva a feje? Most komolyan.
2023. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/245 A kérdező kommentje:
138: ja, nyilván butaságot állít az, aki orvosnak készül és egy gyermekgyógyász. Ő is biztosan találgat és még soha nem látott kisbabát.
2023. ápr. 13. 12:04
 134/245 A kérdező kommentje:
139: rosszul értelmezed a szöveget, ugyanus a szöveg nem azt állítja, hogy az autóbaleset okozza a BSB-t, hanem azt, hogy akár a legapróbb sérülések is olyan károkat okozhatnak, amik MEGFELELNEK egy autóbalesettel.
2023. ápr. 13. 12:06
 135/245 A kérdező kommentje:
*autóbalesetnek.
2023. ápr. 13. 12:07
 136/245 anonim ***** válasza:
100%
Hű,kérdező. :( 41# vagyok. Ne haragudj,de magyar webbeteg cikkeket osztogatsz meg HVG meg még ki tudja mi volt itt,hivatalos külföldi angol forrásokat is bemásoltak,de csak kitérsz. Kitérsz sok kérdés elől is,ez sok mindent elmond. Én őszintén mondom,hogy nagyon sokat tanulj még,mert még messze vagy attól,hogy orvos légy. Leszel,de ahhoz még rengeteget kell tanulnod és ezt főleg majd a gyakorlatok fogják adni plusz a rutin(az nem rutin,hogy ott állsz hallgatóként és nézel,az lókaka). Láttál te már megrázott csecsemőt? Tudod,hogy mitől alakul ki? Nem a háton hordozástól és nem is attól mert EGYSZER megbillen a feje. Tudod hogy vizsgálják egyébként azt,hogy a fejtartás megy-e?Háton fekvésből felhúzzák a csecsemőt a kis kezénél fogva,akinek elsőnek hátra majd mindenfelé billeg a feje,főleg ha még nem tartja. Ne keverd már ide azt,hogy újszülöttnél mennyire kis törékenyek. 6 hónapos nem újszülött. Ahol dolgozom is azt mondják a VÉGZETT ORVOSOK(!!!!) a szülőknek,hogy a kisbabát ne RÁZZA meg erősen. A hordozást kifejezetten javasolják. Azt hogy ott most jól volt-e megkötve anyukán vagy sem,nem láttuk,nem tudjuk megítélni,de ennek amúgy ezer oka is lehet,még az is hogy te ferdítesz rendesen a korábbi hozzászólásaid alapján. Nálunk elől hordozásnál is amikor elaludt eldőlt különben a feje,megigazítottam(jól volt megkötve!),ennyi.
2023. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/245 A kérdező kommentje:
144: dr. Lesznyák Judit csecsemő és gyermekgyógyász írta a cikket, amit bemásoltam. Miért nem írsz neki egy levelet, hogy butaságokat állít?
2023. ápr. 13. 12:09
 138/245 anonim ***** válasza:
100%
Fu te. Én se azt állítottam h az autóbaleset okozza hanem h ha olyan erővel rázzák/bántalmazzák azt a gyereket. És nem, az apróbb sérülések nem okoznak egy 6 hónapos gyereknek olyan sérülést mintha egy felnőtt viszonylag nagy sebességgel ütközött volna…
2023. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/245 anonim ***** válasza:
100%
Felhívom rá a figyelmed, hogy sehol senki nem írta rajtad kívül, még amiket bemásoltál ott se, hogy hordozástól 6 hónapos babának baja esne! Újszülött, ütés, megrázás, minden volt csak az nem amiről beszélsz.
2023. ápr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/245 anonim ***** válasza:
100%
A doktornő a bemásolt cikkben újszülöttről ír. Kérlek,taníts meg engem,hogy mi az újszülöttkor fogalma,mit jelent pontosan. Ha újszülött volt anyuka hátán és billegett a feje,megértem az aggódást,de te 6 hónapost írtál..döntsük már el,hogy akkor most újszülöttről van szó,vagy egy 6 hónapos nagyobb babáról? Amúgy azért hiteltelen mert nem vállalod fel magad,hogy "igen,most kezdtem az orvosit",vagy "most vagyok harmadéves".
2023. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!