Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:

Biztos a hiányzó hangsúly miatt vrtted támadásnak, amit írtam, pedig pusztán jószándékból kérdeztem, amit. Mivel ez egy szakma, reméltem, neked van ötleted, hogy hova lehet még ilyenkor fordulni.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Ezt írta a kérdezô, ebbôl arra következtetek, hogy nem találtak semmi komoly problémát, okot.


Peace.

2013. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
Sajnos nem találom az eredeti kérdést, de ott sem derül ki sokkal több. Csak annyi, hogy nem találtak semmi okot arra, hogy miért nyúlik ennyire a mozgásfejlôdése. Esetlegesen felmerült az autizmus gyanúja, de ahhoz még túl kicsii, hogy el lehessen dönteni. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy egyik szakember sem kükdte tovább, csak nyugtázták, hogy nem tudnak semmilyen okot találni.
2013. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok választ, reakciót.

Szóval, mint tudjátok, magam is tisztában vagyok, hogy ez így nem normális, nemkívánatos, és nem elfogadható, ami a fiamnál van.

Aki 15 hónaposan nekiindul egy nagyon korrekt időpont, persze nem az a kapkodós fajta Ő sem, de teljesen normális.

Szeretném leszögezni, hogy a mai tendencia szerint az alap az, hogy 10-12 hósan már indulunk. De, ha már egy baba 8 hósan jár az sem gond. Ők a csodababák!!! Gratulálok Nekik és cuppantás az édes kis ügyes tappancsaikra!


Agyátvilágítás, CT. Természetes, hogy felmerült a dolog, de ha megnéznéd a gyerekem, akkor Te is elvetnéd. Felesleges, ugyanis a TSMT-s és más orvos szerint is nem tudna így mozogni, ha például valamiféle DAGANAT NYOMNÁ A KISAGYBAN AZT A LESZÁLLÓ IDEGPÁLYÁT, ami miatt zavarva van a mozgás.

Amennyiben vizsgálat szükséges, akkor ezt elektromos impulzusok által kifejtett lokális izomstimulációval kellene eszközölni. Jelenleg ez lehet a következő lépés. Ez tudja megállapítani, h melyik izomcsoportnak milyen a tónusossága stb. Esetleges achilles-rövidülést lehetne még vizsgálni.

Miért kérdezel ilyet, hogy félek, hogy kiderül, mi a baj? Úgy érzed félnem kellene, olyan mértékű a retardáció? Autizmus? Asperger? Ilyenekre gondolsz?Hmmm....


Honnan tudhatom, hogy erős a farizma???Jelentős energiát kell odacsoportosítani, amikor a térdén jár, vagyis szalad (amit mi nem tudunk), mert a lábfeje egy csomószor fent van. A háta teljesen egyenes és peckesen csinálja mindezt. Gondolom én is, h a dévényes észrevette volna. Fülészet miért is?? Hallás, vagy az egyensúly miatt? Az előző kizárható, mert azt is meghallja, amit én nem. :)


Biztos rossz szülők vagyunk, akik semmit sem tesznek meg a gyerekért és csak a saját lelkivilágukkal foglalkoznak.Igen lehetséges, hogy igazad van. Bár pont tegnap kaptam egy hidegzuhanyt a férjemtől, hogy már elege van az aggodalmaimból és türelmetlenségemből és levizsgáztam, mint anya. Úgyhogy köszi, ez most tényleg jól jött!!! A pszichopedagógia viszont elgondolkodtatott.


Beszéd, nyelés rendben. Jelenleg 70-80 a szókincsünk. A dévény-tornát javarészt állva végzi a szakember rajta. Vagyis a Manóm a nyakamat, vállamat fogja ilyenkor és áll gyönyörűen. Ha fáradt és már tele a hócipője, akkor tolja ki a fenekét. Itthon, ha állítom a járókában,akkor teljesen elengedem, csak kapaszkodik a tetejébe. Mindössze utálja, mert nem ő hozta össze ezt a produkciót. A lépcsőn imád feljönni, ha közben fogom a hónalját, vagy a kezét.Szépen pakolgatja a lábait.(tipi-topi /így hívja)


Azért az aranyos, hogy jól összevesztetek a dolgon. Ne tegyétek!!! Elküldöm ezt a válaszom, aztán utána bemásolom az előző kérdést is. Valamint magánba küldök képet is a gyerekemről.

2013. jún. 19. 00:45
 14/83 A kérdező kommentje:

Ez volt az eredeti kérdés, ebben inkább az előélet a lényeg. Azóta azért rengeteget fejlődtünk.EZt a kérdést december táján tettem fel:


Tudom, hogy volt már hasonló téma az oldalon, de már eléggé réginek tűnik és hála az égnek úgy tűnik Mindenki problémája megoldódott.

Azt érzem, hogy eléggé egyedül vagyok ezzel a dologgal és sokan kérdőn néznek rám, hogy a látszólag tökéletesen szép, egészségesnek tűnő 15 hós kicsi fiam, hogy hogy nem jár még, sőt még mászni sem kezdett el.

Szóval, mint említettem 15 hónaposak leszünk egy hét múlva. A szülés császármetszéssel történt a 39.hétre, a baba 10/10-zel és 3580g/54cm-rel látott napvilágot. Izomtónus zavart nem állapítottak meg. Még csak be sem sárgultunk. A császármetszésre azért volt szükség, mert toxémia gyanús voltam. Lábam dagadt,vérnyomásom magas volt.Vizeletben fehérje nem volt,placenta gyönyörűen működött-szinte végig. Az utolsó pillanatban hirtelen az egekbe szökött a vérnyomás és akkor már megjelent a fehérje is a vizeletben. Ezt követően született meg a kisfiam - elvileg mindenféle komplikáció nélkül.

Mindezt azért írtam le ennyire részletesen, mert a Dévényes konduktorunk szerint mindenképp lehetett valami minimális oxigénhiány, ami előidézhette a jelen állapotot, vagyis, hogy kisfiam mostanra már nagyjából fél éves elmaradásban van, a nagyátlaghoz képest.

Amúgy 6 hónapos kora óta járunk Dévény-tornára, egy-két kisebb megszakítással.Lassan viszont kezdem a türelmem elveszíteni. Arra gondoltam, hogy ez a "masszázs" kicsit meggyorsítja a folyamatokat, ám nálunk, minden csak nyúlik, mint a rétestészta.

A kicsim 6,5 hósan kezdett átfordulni a hátáról a hasára, majd ezt tökéletesítette kb.7,5hósan. Ez idő tájra tehető, hogy kúszni kezdett, de csak körbe-körbe maga körül.10 hónaposan kezdett kúszogatni, amolyan féloldalasan. Ez gyorsult kicsit, de sokáig semmi extra. Nagyjából 2- 3 hete kezdte el a felülést,amit most a legjobban szeret. Előtte kicsivel kutyázni kezdett. Mostanra a kúszás tökéletes "tengerész-gyalogsági" cserkelésre váltott..

Még annyit, hogy egy vidám, kedves, nagydumás baba. Érdekesség, hogy 6 hósan volt 9 kg. Most 15 hósan 10,5 és kb.83 cm.

Bocsi, ha hosszú voltam...

2013. jún. 19. 00:49
 15/83 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,a fülészetet az egyensúlyára értettem.A hallásáról sejtettem,hogy jó,az én fiamnak is szelektiv:)

2013. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8!

Ne haragudj, elbeszéltünk egymás mellett, nem vettem támadásnak, inkább kényszerítve éreztem magam egy diagnózis felállítására, amit így nem tudok. Az hogy "nem sikitozott", nekem kevés. Elnézést, ha bántó volt a válaszom!:)


Kedves kérdező! Írj privit, ha konkrét kérdésed van, nagyon szívesen válaszolok rá. Ha elérhető távolságban vagytok, meg is nézem a kisfiadat, ha szeretnéd.gy, hogy izmokkal tartja a súlyát, én jó kilátásokat feltételezek. És tartom, hogy Dévény és TMST tovább, úszással kombinálva. A tónusos lábfej, és hogy felemeli térden járáskor még inkább rövidíti az Achillest, ezt gondolom manuálterápiával korrigálni próbálja a szakember. A vízben ez lazul spontán is, de otthon is kell masszírozni, forgatni a lábfejet. Mindent jól csináltok, ne aggódj!

DE!!! Saját tapasztalatom: több szem, többet lát. A saját gyerekemmel is végig kellett ezt járnunk, mire jó diagnosztához került a lányom egy betegség kapcsán.

Gyógypedagógus anyuka

2013. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
57%

Érdemben segíteni nem tudok, de a térden járás nem egy szokványos dolog a rendes járás előtt. Nem írtad, vagy lehet átsiklottam felette, hogy mászott/mászik e a gyermek??

A gyerekorvos miért nem küld el további vizsgálatra? Pl a hallás egy érdekes dolog, az ok hogy meghallja azt is amit te nem, de mindkét füle rendben van? Mert ha pl az egyikkel rosszul hall akkor az egyensúly érzéket már bezavarhatja. Bár akkor térden sem tudna menni, vagy akkor stabilabban van? Nem tudom..

15 hósan ha elindul egy gyerek, az még bőven rendben van, de még 18 hónaposan is. De azért közel 2 évesen már ki kéne derülnie hogy mi a gond.

Ha az izomzata, csontozata rendben van (lába), akkor tényleg az agyát kellene megnézetni.

Még eszembe jutott egy régebbi történet, a barátnőm kislánya a terhesség alatt kényszertartásban volt. Azt mondták, dongalábbal fog születni, de végül születésekor semmi baj nem volt a lábával. Aztán mikor elkezdett járni, furán maga alá húzva, befele hajtva tartotta a lábát. Végül pár hónap tornáztatással meg speckó cipőkkel megoldódott.

2013. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
9%
Írtam privit.
2013. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
27%
nem akarom ugyanazt leírni, amit mások, hogy dévény, neurológus, pszichopedagógus stb. viszont lovaglásra gondoltál már? van egy lovasoktató barátnőm és ő mondta, mennyit tud segíteni a lovaglás a gyerekek fejlődésében. azt gondolnám, hogy a fiad még kicsi hozzá, de nála kisebbek is vannak :)
2013. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam el a hozzászólásokat meg az utolsó kommentedet, mert nincs annyi időm.

mi teljesen más miatt kerültünk hasonló helyzetbe. lebénult a kisfiam pár hétre. enyém deréktól lefelé, de volt olyan kisgyerek a kórházban aki "csak" térdtől lefelé és ő úgy közlekedett ahogy a kisfiad!

míg bent voltunk a kórházban, rengeteg vizsgálatot csináltak rajta, amivel vizsgálták a lába izomzatát, reflexeit, stb.

szerintem egy ilyen vizsgálat sorozatot nektek is érdemes lenne végigcsinálni.

mondjuk nem tudom, hogy ilyet lehet-e, de ha gondolod privátba szívesen leírom bővebben, hogy hol voltunk és pontosan milyen vizsgálatokat csináltak.


ami még eszembe jutott az a komp. tudom, hogy sokan ellene vannak, de a barátnőm oxigénhiányos kislányának ezt írták fel terápiának (dévényes egyébként), hogy rájöjjön, tudja használni a lábacskáját. napi fél órára kellett beletenniük a kicsit.

ezt mindenféleképpen kérdezd meg a ti gyógytornászotokat is, hogy ő mit gondol erről, mert abban ugye kifejezetten a lábfejét kell használnia, hogy haladjon, biztos erősítené és a jó tartásra kényszerítené, bár tényleg jobb lenne előbb tudni, hogy mi is lehet a gond.

2013. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!