Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
100%

TSMT-t kellett volna, kellene Katona módszerrel párosítani, a Dévény erre egyáltalán nem jó!


Neurológushoz vinném első körben, ahol ki is írják a normál gyógytornát majd, ezt a vonalat ki ne hagyd!


(egy szakmabeli)

2013. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon érdekes, amit írtál.

Ugyanis pont azon gondolkodunk mi is, hogy a Dévénnyel lehet már csak rontunk. Most nem voltunk 2 hete és ha állíttatjuk, akkor nem bömböl, hanem látszik, h kedvére való.

Eddig kellett a dévény (a mászásig), de most már lehet, hogy nem....

A Katona módszerről nem sokat tudok, a TSMT nagyon későn jött. Mintha kicsit negatív hatással lenne rá...

Amúgy holnap megyünk ismét egy neurológushoz, aki célirányosan-speciálisan megszabja a gyógytornát.

Félek, hogy a Dévény, csak tönkretette az idegeit a gyereknek.... :( Bár, mint tudjuk ez nem igazolt dolog.

Most már csak azon drukkolok, h meg tudja a doki nézni a fiamat játék közben, mert ilyen helyen eléggé le tud blokkolni és vizsgálhatatlanul hisztis lesz.... Amire meg azt mondják azonnal, h vészesen gyorsan szocializálni kell, meg pszichopedagógia, meg autizmus, meg stb....

Köszi a válaszod!!!

2013. jún. 24. 17:03
 23/83 anonim ***** válasza:
Azért egy tapasztalt szakember pontosan tudja, hogy vizsgálati helyzetben másképp viselkednek a gyerekek. Emiatt ne aggódj!
2013. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
Mi volt az orvosnál?
2013. jún. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne, hogy mit mondtak!
2013. jún. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
Mit mondott a neurológus?
2013. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 A kérdező kommentje:

Köszi! Aranyosak vagytok, h érdeklődtök.

Leírom, amit írt:

Vizsgálat:

Nagyon bizalmatlan. Agyidegek, felső végtag részéről lényeges eltérés nem észlelhető.Mindk.oldalon alsó végtagokon ingerhelyzetben min. extensiós többlet (amúgy kissé lazább kötőszöveti elemek) Mko.alsó végtagokon élénk mélyreflexek.

Térden stabilan, sebesen jár, lábfejeit közben feszíti.


Vélemény: NSS (Neurologigal soft signs), a sajátságos helyváltoztatásban talán az SPD-nek (Sensory processing disorder) is szerepe lehet (talp, lábfej, lábujjak bőrének túlérzékenysége)


Javaslat:gyógytorna -bocsi, nem írok nevet, de abbahagyatják a dévényt, aminek köszönhető a nehéz vizsgálhatóság, félősség,"bepánikolás".

Speciális gyógytorna, személyre szabott, az országban nem nagyon csinálják. (Bóta, vagy Both nem jegyeztem meg a típust

2013. jún. 26. 01:21
 28/83 A kérdező kommentje:

..illetve ezt nem írta fel a neurológus, csak hogy kit, illetve kiket keressünk. Priviben leírom, aki kéri.

Az illető gyógytornász foglalkozik hippoterápiával is.


A fiamnak nagyon tetszett a tornaterem,a sok labda, karika, gurulós játék, azt utálja ha idegen kéz macerázza.

Úgyhogy mondta is a doki, h meg fog szenvedni a gyógytornász vele.... :(


De a gyakorlatokat itthon is tudjuk csinálni, sőt kell is, némileg hasonlóképp, mint a TSMT-nél.

HeimPál-os gy.neurológusnál voltunk, aki szakmabeli,

biztos tudja, h nagyjából kinél, hol.


Egyebekben annyi, h ettől függetlenül kicsi lelkemet néha ide-oda állítgatom.. Kicsit szokja,meg erősödjön a lába. Nem erőltetve persze. Tegnap 10 percig álldogált a kertben apja mellett a nyugágyba kapaszkodva..(laptopot nézegetve)

Este a franciaágyhoz "pakoltam", majd egyszercsak elkezdett oldalazva lépegetve, kapaszkodva az ágyba menni. Magától! Megtett egy métert!!!!!!!!

2013. jún. 26. 01:32
 29/83 A kérdező kommentje:
..bocsi, nem az ágyba ment, hanem abba kapaszkodott!! Kicsit félreérthető...
2013. jún. 26. 01:34
 30/83 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Szuper, most már egyenesben lesztek, a Bobath nagyon jó!


Nekem megírnád priviben, hogy hova mentek és az is érdekelne ol voltatok neurológián! Köszönöm!

2013. jún. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!