Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi újság van veletek?

2015. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
Szia, én MOST lennék kíváncsi a nagyfiadra...
2018. febr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
Miujság veletek ennyi év után? ☺️
2023. ápr. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!