Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:

Jól van, menni fog! Mondtam, hogy el fogja kezdeni.:)

Gyógypedagógus anyuka

2013. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
Gratulálok a kisfiadnak.Na látod sínen vagytok, már tett is pár lépést.:) Nem vagyok jártas ezekben a dolgokban, de szerintem próbáld őt többször lábra állítani valami mellett had jöjjön rá a kis drága, hogy lépkedni is milyen szuper a lábikóján.:) Nagyon sok sikert kívánok és szurkolok Nektek tovább.Nem lesz itt probléma, hamarosan szaladni fog.:))
2013. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Azért most megkaptuk a hidegzuhanyt megint a gyógytornásztól. Nem nagyon akarja,-ta vállalni, mondván, h így, hogy a gyerek ordít nem tudja kezelni, nem jó. Pihentetni kell a dolgot 2 hónapot, és addig semmit sem csinálni )max én), hogy ismét bizalma legyen az emberekhez. Az, hogy csak vívópózba emeli a lábát és nem rúgja ki a másikkal, valamire utal, amit telefonban nem mer mondani. Az egész attól függ, hogy idegrendszerileg át tudja e venni az "adást", vagy sem.

Illetve így látatlanban nem tudja megmondani, h fog e tudni járni valaha is..... Mondta a gyógytornász.

Rémülten hívtuk a dokit, aki beszélt vele. Gondolom arról, h a fiam nem autista. De bobáth ide-bobáth oda a bizalmunk jól elszállt!!!!

Még annyit, hogy vannak dévény kezelés nélküli gyerkőcök, akik idegen kézben ugyanúgy üvöltenek. Vagy csak az enyém ilyen egyedül????

2013. jún. 26. 16:42
 34/83 anonim ***** válasza:

Nem. Általában üvöltenek.

Ezt most nem értem, a gyógytornásszal csak telefonon beszéltetek, és akkor miből gondolta, hogy üvölt nála is? Szerintem is kicsit várjatok, de ne túl sokat, és vigyétek játszótérre, játszóházba, stb.

Gyógyped.

2013. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
Én gyógytornász vagyok, csak ritkán üvöltenek, nem mondom, hogy soha, de nem jellemző. Sajnos a Dévénnyel kezelt gyerkőcöknél nálunk is ez van.
2013. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy más Dévényes gyerekek is üvöltenek.:)
2013. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
Ok, így már értem :)
2013. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy mindenkinél üvölt, aki idegen és már macerázza. Sőt!!! Azt is mondta, h van egy erős gyanúja, hogy ez a vívóállás mire utalhat!!!!Az pedig, hogy nem szereti, ha énekelnek neki még jobban megerősíti a gyanúját.(A TSMT óta utálja!) Mindeközben a neurológus meg kizárta az autizmust. Igen, most pihentetjük a dolgot, aztán meglátjuk mi lesz. Nagyon köszi az érdeklődéseteket!!
2013. jún. 26. 23:18
 39/83 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, már leírtam neked priviben, hogy mi a helyzet mostanában az autizmussal, nem akarom ismételni magam. Tünetegyüttesről van szó, néhány tünet megléte még nem jelent diagnózist. Sajnos sokan szakembernek képzelik magukat ezen a téren is, mert láttak már autistát, vagy elolvastak 3 weboldalt. Ez egy másik szakma, akármit most a gyógytornász. Most nyugodj meg, és bízz a neurológus szakvéleményében.

Gyógyped.anyuka

2013. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:

már írtam, bár nem reagáltál a kommentemre :)

(nekem bénult le a fiam)


kompról megkérdezted az orvost?

szerintem amúgy jó ötlet pihentetni ezt a gyógytorna dolgot, ha kizárták azt, hogy az izmai túl feszek vagy az achillesz ina túl rövid. felejtse el a sérelmeket és nyerje vissza a bizalmát feléd (bár nem írtad, de te hordtad, lehet rád is neheztel)

fontos a kezelés, de a lelkéről sem szabad megfeledkezni!


mikor nálunk baj volt akkor itthon tornát kaptunk, már akkor mikor fel tudott állni. bordásfalra fel-le mászás, triciklizés, motorozás, ugráltatás, bébi taxizás.

minden olyan ahol használnia kell a lábát.

ezért gondoltam nálatok a kompra, azt tudom, hogy gyógytornászoknál ez torna eszköz, mint írtam, barátnőméknél is kellett.

ezt telefonon is meg tudod kérdezni, bár nem akarlak minden áron meggyőzni, de ha logikusan gondolkodsz, ebben rá lenne kényszerítve a jó tartásra, lábfej, lábszár használatra úgy, hogy közben jól érzi magát, de mégse terhelné vele túl a lábát mint az állításnál

2013. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!