Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:

Köszönjük a videót, nagyon szép, ügyes kisfiad van!

A mozgásról nem igazán tudok nyilatkozni, mert nem értek hozzá, de szerintem az azonos időben elindult gyerekek is gyakran más-más járási stílust vesznek fel. Nálunk a baráti körben több totyogó is van, és mindegyiknek megvan a maga stílusa, ezen aggódni felesleges. Szerintem ovis korára már senki meg nem fogja mondani, hogy milyen nehezen indult ez be nála.

2013. nov. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyes!!!!! :D :D
2013. nov. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:

Nagyon édes kisfiad van,ultra cuki:)

Rengeteget fejlődött szerintem ahhoz amit irtál pár hete/hónapja.Az látszik a járásán,hogy inkább csoszog,de ez csak a kezdeti dolgok miatt van.Ahogy egyre többször jár változni fog ez is.Szerintem pár hét és tökéletesiteni fogja:)

Gratulálok,nagyon ügyes:))))

2013. nov. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a drukkolást. Esetleg arra gondolok, hogy még majd valaki "hasznát" veszi ennek a fórumnak. -ESETTANULMÁNY-


Össze nem lehet hasonlítani a fejlődését, ahhoz, mikor anno nyitottam a topikot.


Azért majd még esetleg írok, hogy guggolás, lépcsőzés hogyan alakult. (Még a jövő zenéje) :)

2013. nov. 19. 11:37
 75/83 anonim ***** válasza:

Mindenképpen irj majd később is:)

Guggolást nem tudom hogy lehet tanitani sajnos:(

Lépcsőzni a fiam akkor kezdett amikor mászott.Úgy kb.3hét kellett neki amig megtanulta rendesen.Mióta megy mutatjuk neki,hogy fogja a korlátot és kapaszkodjon,de nem mindig érti meg vagy csinálja,igy néha a mászást részesiti előnybe mert gyorsabb:)

9hónapos volt amikor mászva lépcsőzött és most 17,5hónapos és ahogy irtam nem mindig kapaszkodva lépcsőzik.

Tehát ne aggódj ha pár hónap múlva sem fog lépcsőzni.

Légy nagyon büszke a drága kisfiadra,mert nagyon ügyes és nagyon gyorsan rengeteget fejlődött:)

Utolsó voltam.

2013. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
énis nagyon szívesen megnézném a videót, régóta szorítok nektek, jól esne látni :)
2013. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
Lépj vissza az előző oldalra és ott találod a videót utolsó:)
2013. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

Szia!

én most találtam meg ezt a kérdést, és hasznomra válik, a videód is, jó hogy nem törölted!! :)


Az én lányom koraszülött volt, most 22 hónapos, de 20-nak kéne lennie. Minden mozgást hamar csinált, csak az ülést, és az egyedül járást nem. 18 hós koráig nem jártunk sehova, csak a szokásos koraszülött utógondozásra, de ott is azt mondták mindig, hogy nincs ok aggodalomra. Közben csak anyukám noszogatott, hogy menjünk dévényre, mert nem úgy mozog ahogy kéne. 18 hós kora után látta őtt ortopéd orvos, konduktor, neurológus, és két különböző dévényes. Mind azt mondta, hogy minden rendben van, csak kicsit gyengébbek a láb és csípő izmai, kicsit lassabban erősödik. Csak az egyik dévényes mondta, hogy kéne járnunk hozzá, de még nem mentünk vissza.

Nem tudjuk eldönteni, hogy szükség lenne-e rá, és azt sem, hogy egyáltalán mire lenne szükség. Ezt nagyon nehéz eldönteni, hogy vajon mi használ, és mi árthat, úgyhogy nagyon megértem az a sok rosszat, amit éreztél, a lelkiismeret furdalást is.

Valószínű, hogy nekünk is csak várni kell, és minden rendben lesz.


Gratulálok a fiadhoz!!! :) Nagyon ügyes!! Azóta hogy haladt a lépcsőzéssel? Látta őt azóta valamilyen orvos, vagy fejlesztő? Mit mondtak?

2014. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:

Ó, hát ez a járás kiváló! :)

Gyógyped. anyu

2014. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
Nagyon Örülök Nektek! Még az előző topicbol Andi voltam!
2014. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!