Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim válasza:
Szia. Mi a helyzet a kicsivel? Történt már azóta valami?
2013. aug. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne mi van veletek!
2013. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődésetek.

Sajnos nem tudtam belépni az utolsó hónapokban, mert valamiért nem engedett be a gép, de most rájöttem.


Szóval, a lényegét tekintve haladgatunk, de elég lassan.

Kisfiam több száz métert megy egy kézen fogva. Hasonlóképp manőverezik a babakocsijával is. Most az egyensúlyérzékét próbálgatja. Néha elengedi amibe kapaszkodik és úgy próbálgat pár msp-ig állni.Esetleg néha ellépeget. Nagy unszolásra, bíztatásra 2-3 gyors lépést tesz felém.Bezuhan a karjaimba. Már túl nagy,okos és fél hogy popóra esik.

Véleményem szerint hihetetlen kevés az önbizalma, de csak saját magának engedi felépíteni...


Gondolom ismeritek az egyik nagy áruházlánc által is forgalmazott kis, könnyű, műanyag játék - fűnyírót. Ennek a fogójánál "kapaszkodik" (akár a levegőben is tehetné!!!!) és megy és tolja. Illetve tolta 2 napig, mígnem rájött a turpisságra... Azóta csak kézenfogva lehet füvet nyírni. Tehát tudja és képes rá, csak.....


Addig nem is fog menni, amíg saját maga nem jön rá, hogyan tud tök egyedül felállni, igazán egyensúlyozni.

Most lenne jó nagyon a hintája, de az utóbbi időben kifejezetten utálja, hiszti van, ha beleültetem.


A Dévényt abbahagytuk, mert hogy nincs értelme címszó alatt....

A korai fejlesztőbe 3 hónap múlva lenne időpont.

Úgyhogy, amit lehet én tornáztatok..

Most hétfőn megyünk egy neves ortopédushoz, még esetleg benne van reményem, hogy kit tudna ajánlani, vagy milyen gyógytornát. Illetve esetleg lát valami olyan eltérést, ami igazolhat dolgokat.


Kérdésetek: Hogy miért nem vagyunk már hónapok óta a korai fejlesztőben? Pénz, távolság, hitetlenség, vizsgálhatatlanság kérdése. --"Kis" probléma a gyereknél, vannak súlyosabb esetek, azokat támogathatja tán a TB...

2013. okt. 19. 17:42
 54/83 A kérdező kommentje:

SZiasztok!

Éppen most jöttünk meg Dr L.Zsuzsa ortopéd orvostól.

Tömören:

El kell felejteni MINDENFÉLE vezetgetést! Egy kézen sem!!!! A járássegítőket tüntessem el a lakás és környékéből.A babakocsit se tolja!!!!

Mindent pakoljak fel nagyjából elérhetetlen helyre. A Salus cipő felejtős, csak puha talpú jöhet szóba!

Mindent, amiben az utóbbi 2 hónapban sikerélményünk volt, el kell felejteni.


A gyereknek amúgy semmi komoly baja nincs.

Vélemény:Alsó végtag izomzata renyhébb.

Izomegyensúly elmaradás.

2013. okt. 21. 16:53
 55/83 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy látszik van telepátia,mert pont tegnap akartam neked irni.Mindig is irom és mondom mindenkinek,hogy ne vezetgesse a gyereket,de mindenki azzal jön,hogy semmi baja nem lesz tőle,meg régen is volt vezetgetés és itt vagyunk.

Nagyon örülök,hogy minden rendben veletek.Akkor ezekszerint semmi probléma nincs egészségügyileg a gyermekednek.Ez a lényeg.Bátorsága meg remélhetőleg hamarosan megjön neki a járáshoz:)

2013. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem nagyon örülök ennek a nem vezetgetésnek, mert ez volt az egyetlen, amiben igazán önbizalma van-volt. Azt veszem észre, hogy egyre bátortalanabb bizonyos dolgokban.

Semmit nem akar kipróbálni, mindenből hiszti van. A hintája nem kell, a bébitaxijától is tart. 2-3 napig volt sláger a kis fűnyírója, de rájött, h a levegőt markolja és betojt...

Megpróbálom valahogy a kettő közötti megoldást megtalálni. Ugyanis én eleddig még sehol nem hallottam azt, hogy egy kézen sem lehet vezetni. A kétkezes tiltott dolog, azt tudom, de egy kézzel, hogy a kisujjam fogja??....

Már teljesen meg vagyok kavarodva.

A dévényes váltig állította, hogy milyen fontos a cipő, a gyógycipő.

Egyszerűen most sokkal sötétebben látom a világot, pedig azért van nagyon lassú haladás, de mégis...

2013. okt. 23. 16:58
 57/83 anonim ***** válasza:

Itt is elég jól leirja a vezetgetést:

[link]

Bizz a kisfiadban és magadban is,hogy jó úton haladtok és jól csináljátok a dolgokat.Az biztos elég elkeseritő lehet ha az ember több helyről hall több dolgot,mert akkor döntse el ő,hogy mégis mi a jó és helyes:(

2013. okt. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:

Szia! Remelem, segitek nehany eszrevetellel, az utobbi par hsz-ra:

Mintha nem akarnad tudomasul venni, hogy a semmifele vezetgetes magaba foglalja az 1 kezen vezetgetest is... Azert semmifele vezetgetes, mert amikor az izmok es minden megfelelöen fejlett, akkor all fel es kezd jarni a baba, es ezt ö tudja legjobban, mikor tart ott mindene a fejlödesben. (Ha tul koran elkezdik, megbomolhat a statika, azaz nem "aranyosan" fejlödik es tulzottan terhelve lesznek bizonyos izmok-izületek...stb, ez ortipediai betegsegekhez vezethet, pl. gerincferdüles.)

-

Önbizalom: szavakkal, gesztusokkal kb. 2-szer annyit dicserni (legalabb), mint kijavitani (ezalatt ertem, hogy "azt ne", "ne nyulj hozza" vagy hasonlok), es akkor, amikor valoban sikerült valami neki. Sztem mindig lehet mondani, pl. "de szepen ettel/eszel ma", ha sokat evett: "milyen ügyesen ettel"...stb. Csak azert irom ezt, mert tarsasagban sok felnött inkabb a szülökhöz beszel, a gyerek mintha nem lenne ott es nem ertene semmit, pedig igy vonjuk be a kommunikacioba (ma pl. egy anyuka megkerdezte tölem: "ezt egyedül csinalta a lanyod??", amikor töle is kerdezhette volna...). Fontos, hogy ne minden sz-rsz-rert megdicsrni, hogy valoban elhigyje, ne veszitse el hatasat a dicseret, es fontos a tettet dicserni, nem a gyereket magat.

Önbizalomrol is olvashatsz a kismamablogban.

Egyebkent pont a "kisujjadat fogja" eset veti vissza az önbizalmat, ugyanis emiatt azt hiszi, csak a segitsegeddel tudja magat megtartani!!

-

Ugy tünik, mintha mokuskerekröl lenne szo: erzi, hogy erölteted, elvarod, es ez nyomas alatt tartja, es sztem ez veti vissza az önbizalmat, mert erzi, hogy nem felel meg nektek. Tehat nem benne, inkabb benned v. bennetek kellene vegbemenni egy valtozasnak! Furan hangzik, de olvass olyanokrol, akiknek a gyerekevel több problema van (fogyatekos vagy tudomisen), hogy lasd es valoban at is erezd, milyen ügyes ö! Es akkor majd nem erzi ezt a nyomast, az önbizalmanak is jot tesz.

Most ugy nez ki, hogy azert örül, hogy az ujjanal vezetve (!) sikerül menni, mert latja rajtad/rajtatok, hogy elegedettseggel tölt el benneteket, hiszen ezt vartatok el. (Raadasul elhiszi, hogy te tartod meg a kisujjaddal, miközben valojaban sokkal ügyesebb, hiszen maga tartja meg a sulyat...) De ne azert menjen, mert ezt elvarjak, hanem mert maga AKAR menni, a maga örömere, mert ezzel eler dolgokat...stb - amiert egy magatol felallo megtanul menni!!

Bach viragterapiat nagyon tudnam ajanlani neki (önbizalom miatt), kisgyerekeknel gyorsabban segit. (Hasonlo hatasu a dragabb Moksa elixir.)

Sok sikert!

2013. okt. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Erre nem nagyon tudok mit írni.

2013. okt. 25. 21:53
 60/83 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit kibuktam.

Át kellett gondolnom, amit a szakértők írtak.

Sajnos én nem vagyok tökéletes, sem elég jó anyuka. Valószínűleg az első hibát már ott elkövettem, hogy 6.hónap végén elvittem Dévény felülvizsgálatra, hogy még eszébe sincs forogni a gyerkőcnek. Persze javaslatra ezt csak 8.hónapban kezdtük el.Azt hiszem, az első rákényszerítést már itt elkövettem.

Valószínűleg sokat foglalkozom vele... Nem kellene.

Illetve hát nem érdemben, mint kiderült.

Elolvastam a kismamablogot. A járássegítőket is használja, a babakocsijával úgy manőverezik, hogy csak nézek és konkrétan szalad vele....

Az egykezes vezetés sajnos a Dévény módszer folyománya. Dehát az egész kezelés csak rontott a helyzeten.

Nagyon kérlek benneteket, hogy Nálatok meg tudatosuljon, hogy egy 25 (elmúlt) hós, elvileg teljesen egészséges gyerekről van szó, aki már tizen x-ik hónapja mászik és több, mint fél éve a térdén jár.

Nincs erőltetés, hacsak nem azt a bizonyos módszert nem annak vesszük.... Már azért is megdícsérem lassan, amiért nem kéne... Jó, ez túlzás így azért.

Kérlek Titeket, hogy a rávezetés és az erőltetés fogalma között tegyünk különbséget.

Az ortopédus szerint EL KELL TENNI AZ ÖSSZES JÁRÁSSEGÍTŐT is. OK! Legyen még frusztráltabb, azáltal, hogy ilyen helyzetbe hoztam. Tehát, ami levest főztem magamnak, egyem meg, illetve etessem meg szegény gyerekemmel.

A bach-virágterápiát megnézzük.

Köszönöm a tanácsot, még ha rosszul is esik, hiszen így is lelkiismeret-furdalásom van, sokszor, hogy jól tettem azt,amit tettem. Nem vittem elég helyre, vagy túl sok szakember látta feleslegesen???

Neurológus nyilatkozott egy vestibuláris rendszert fejlesztő módozatról, hogy miszerint az egyik ember röhög a gyönyörtől a hullámvasúton, a másik halálra rémülve elokádja magát. Igen. Nem lehet rákényszeríteni senkire semmit, de akkor mi a lényege? Hol van a határ az erőltetés és a rávezetés között? Vagy a rávezetés is már hibás megközelítés.

Úgy gondoltam, hogy én inkább terelgetem a gyerekem, nem nevelem.

Ne haragudjatok, de az ember saját magától nem kezdi el hibáztatni magát...először mindig valaki elülteti a bogárkát a fülbe, majd akár több is jöhet.

Bocsi, hogy ennyi sok fárasztó és haszontalan dologgal reagáltam. Először nem akartam, aztán sajna mégis.

2013. okt. 25. 23:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!