Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:

Drukkolok. Nem tudok én sem mit mondani, mert egyik szakember teljesen ellentmond a másiknak, mint nagyon sok más esetben is. Szerintem csak így tovább, bár már a lépegetés-vezetgetés is nagy előrelépés volt. Fel a fejjel, biztos, hogy menni fog.

Gyógyped. anyu

2013. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta?
2013. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi lennék, mi van veletek! Egy dolog merült fel bennem: volt egy kolléganőm, ő mesélt erről a nem is tudom, betegségnek lehet-e nevezni...neki is ilyen van. Szóval valami olyasmi, hogy a belső fülben az egyensúly érzékelő központban van némi zavar (elvileg vannak ott vmi kristályok, amik elmozdulnak amikor mozgunk és ezt érzékelik az ott lévő sejtek, és vmi ezekkel a kristályokkal van) ezért szédül néha meg ilyenek...szóval arra gondoltam hogy amúgy jó a kisfiad egyensúlyérzéke? Mármint hogy nem-e ilyesmi állhat a háttérben, de ő sem tudja neked megfogalmazni, csak nem érzi biztonságban magát és ezért nem mer járkálni?
2013. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

Szia! Az egyujjas vezetgetés azt jelenti, hogy markolja az ujjad és úgy jár rendesen?

Azt írod, hogy azért nem jár egyedül, mert fél, nincs önbizalma, az ad neki biztonságot, ha fogja a kezed?

Ha ez így van, akkor próbáljátok meg, hogy mindketten fogjátok a kedvenc plüssállat "kezét" és sétáltatjátok. Hátha ez tetszene neki, sőt akkor ő segítene az állatkának!

Sok sikert, kíváncsian várjuk a fejleményeket!!!

2013. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 A kérdező kommentje:

Most van egy kis időm írni Nektek.


Minden, amit írtam, hogy önbizalom-hiány stb, egyfajta feltételezésen alapult.

Az nem tudja megítélni, akinek időben indul el a babája-gyereke, mert egy 9-14 hós gyermek mozgása, testfelépítése is teljesen más, mint egy 26 hónaposnak. Nagyon sok videót néztem ez ügyben és megdöbbentően másképp mozog az a pici, aki épphogy 70-80 cm magas és közelebb van a földhöz.


Természetesen sok trükköt kipróbáltunk. Aztán oda mertünk folyamodni, hogy kettőnk között kezdett járogatni, egyedül. DE! Aztán rájöttem, hogy EZ IS egyfajta "vezetgetés", lelki vezetgetés, mert két ember között történik egyfajta pszichológiai zsinóron. Ekkor még nem merte elengedni a bútorokat, hanem csak ember-ember között ment a dolog. 3-4 nap múlva elengedte a bútort is és egyre bátrabb lett.


Jelenleg jön-megy a lakásban a szobákban össze-vissza, pakolgatja a dolgait. Persze figyeljük és ott vagyunk 1-2 méterrel mögötte. Ha elfárad, nekitámaszkodik valaminek és letérdel. Ha fel akar állni, odaáll valamihez és feláll. Segítség nélkül nem megy még.


A változás az volt, hogy elsősorban hinnem kellett BENNE, nem pedig a sok balgaságban. Le kellett magamról pergetnem a lelkiismeretfurdalás-gerjesztő eszmefuttatásokat. Közben találtam egy hasonló cipőben járó kislányt...Ez sok erőt adott, h nem vagyunk egyedül.


Ha tudnám, hogy be lehet videót linkelni, akár magánban, akit érdekel, szívesen tenném, mert nagyon büszke vagyok rá.


Köszönöm az érdeklődést.

2013. nov. 17. 19:26
 66/83 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesek vagytok. Legyél is nagyon büszke Rá :)

Bízz magadban és a kicsidben és hidd el, hogy hamarosan rohanhatsz majd utána. :)

2013. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

Gratulálok neked és a kisfiadnak. nyomonkövetem az eseményeket az írásod kezdete óta.

Én szívesen megnézném videón.

itt fel tudod tölteni, majd a feltöltés után a linket bemásolod ide.

[link]

2013. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok nektek:Engem is érdekel a videó:)
2013. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
gratulálok én is,nyomon követem én is a kérdésed,mindig várom az új fejleményeket. :) Én is szívesen megnézem a videót. :)
2013. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:

Szóval ez itt Ő.

Köszi az ötletet, de nem szeretek nyilvánosan videókat feltenni,úgyhogy nemsokára törölni fogom a linket.

Ma a nagymamánál már majdnem 1 órát sétálgatott egyedül. Nem is volt hajlandó megfogni mama kezét.

Guggoltatásra van esetleg ötlet?

[link]

2013. nov. 19. 01:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!