Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 22 hónapos kisfiam...

Jelenleg 22 hónapos kisfiam csak a térdén jár (szalad), még sosem állt fel és nem is akar, van még az országban ilyen eset? Hja és nem koraszülött, illetve nincs betegsége. (Vagy még nem állapították meg)

Figyelt kérdés

Lehet, h rossz katgóriába soroltam tegnap előtt..


Már korábban nyitottan egy másik kérdést és ott részletesen leírtam, h mi a kórelőzményünk, előéletünk.

A lényeg, hogy a kicsim 39.hétre született 10/10-es apgarral, 3580 gr-mal. Császáros szülés volt. Nem vajúdtam, hanem egyszer csak kivették, mert "hirtelen fellépő" toxémia és praeeclampsia miatt szükségessé vált a műtét.

Neurológus, ortopédus látta, nem sikítoztak. Jelenleg Dévény terápia és TSMT van porondon.7-8 hósan kezdett forogni, ezzel szinte egyidőben maga körül kúszni, dévény terápia után nemsokkal rendes kúszás 5hónap, majd mászás 6 hónapja és mellette 3 hónapja kb. térdezés. Nyújtott lábbal, peckes tartással.

Értelmes, okos, gyönyörű kisfiú. Még nem beszél mondatokban, csak szavakat gyűjt,Kb.80-nál tartunk. Énekelget,szerepjátékozik. Önállóan eszik, stb. Egyéb fontos: 12kg és 87 cm magas.

(Csak mondom azoknak, akik azt mondják, h nem tettünk eleget: igen, sajna még nem jutottunk oda lelkileg, hogy átvilágitassuk az agyát, vagy hasonló drasztikus vizsgálat.)



#TSMT #2 éves #járás #Dévény #nem áll a baba #kötött izomtónus #laza izomtónus #vegyes izomtónus #motorikus zavar #motoros lemaradás
2013. jún. 17. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 A kérdező kommentje:

Jaj ne haragudj Kedves Utolsó!


Tényleg elfelejtkeztem Rólad, pedig most beugrott a kompos dolog. Ráadásul ezt valaki írta már máshol is.

Kb. tél elején megpróbáltuk egy kölcsön komppal, de nem nagyon szerette. Mondjuk elég gáz volt a szerkezet, mert nem mozgott rendesen az összes kereke... Meg nagyon alacsony is volt az én fiamhoz képest. A legmagasabbra volt állítva. Újat nem akartunk venni, azért hogy csak próbálgassuk. Ellenben a gyógytornászunk és bárki akit megkérdeztünk, nagyon ellenezte. Ugyanis "hamis" bokatartást alakíthat ki nála többek között. Mivel "sajnos" hozzászokott a szabadsághoz, a térhez, beszorítva érezte magát.Hmmm és mivel nem mozgott jól a szerkezet alatta ezért aztán egyáltalán semmi élvezeteset nem talált benne(Már a csipogó sem volt az igazi). Ezért van, h a járókába is kb 15-20percet van csak el.


A másik, hogy a dévény kezelés után hála az égnek megnyugszik. Tudja jól, ha letelik az egy óra, akkor vége a nyüstölésnek és megyünk haza. Üvöltés abbahagyva és néha-néha, ha jobb napja van egy halvány mosoly is megjelenik az arcán a konduktor-néni felé... Csak hát ez tovatevődik arra is, ha bárki más, bárhol hozzányúl.

De mint utána érdeklődtem azóta, ez nem feltétlen dévény kérdése. Enélkül is lehet félénk a baba és bizalmatlan.

Jómagam már nem tudom, hogy értékeljem a dolgot.


Köszi, hogy rámírtál mégegyszer, nem akartam bunkó lenni, bocsánat.

Minden tapasztalatot, ötletet, segítséget köszönettel veszek.


Mondjuk jó lett volna olyanokkal is találkozni, akik hasonló cipőben járnak. Itt nálunk a szomszéd faluban, van egy hasonló eset egy szintén 22 hós kislánnyal. De semmit nem tudok róluk. Pedig annyira jó lenne összejönni az ilyeneknek, mint mi vagyunk....

2013. jún. 27. 17:56
 42/83 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a rollátorral, vagy járássegítővel? Vaterán egész jó áron vannak. Próbáld meg!
2013. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
39%

Miért babázod mindig? ő már kisded, semmiképp nem baba. lehet, hogy a lelked mélyén babaként él és ezért nem fejlődik?

nem tudom, hirtelen ez ugrott be.

nehogy megsértődj, csak tényleg. én már rég nem "babázom" a 2 éves kislányomat.

2013. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 A kérdező kommentje:

Valójában nem szoktam lebabázni sűrűn, én úgy gondolom. Nagyon sokszor mondom, hogy fiatalember, teljes nevén szólítom, meg hasonlók. Az, hogy esetleg Nektek néha így fogalmazok, az csak retorika kérdése.

Amúgy meg sajnos valóban, egy 2 éves hölgy valóban nem versenyezhet az én kisfiammal. :)

Egyébként mit szóljak, ha a szakember-neurológus így fogalmazott:"amúgy nagyon kis okos csecsemő".


Valamint nem hiszek, az ilyen dolgokban, mert a fiam nagyon az a dafke-típús.Csak azért is az ellenkezőjét csinálja bizonyos dolgokban, ha mi mást akarunk, netán gondolunk. Wuuuhhh, még csak az kéne, h elvigyem egy kineziológushoz és megállapítsa, hogy miattam nem áll fel a gyerek még!


Így is sokat van lelkiismeret furdalásom....

2013. jún. 28. 00:22
 45/83 A kérdező kommentje:

KISDEDNÉL mi számít rolátornak??? Illetve járássegítőnek?? A nagyfiamnak van 2 fajta ún. járássegítő. Mindkettő kissé alacsony.. Az a gond, hogy ez a KISFIÚ már igencsak 2 éves méretű. Ilyen méretre nem készítenek játékot, ami járássegítő sajna... Bocsi, de a nagyon ügyes, számomra zseni babáknak van csak kitalálva ez, akik max.75 cm-esen állnak fel. 86-90 cm magasan és okosabban kicsit veszélyesebb a világ.

A kisebb KISDEDEKNEK, akik 7-8 hósak nem gond, ők jobban "hályogkovácsok".

Na, most akkor jöhetnek a leszúrások, mert biztos sikerült egy-két anyuka lelkébe belegázolnom. Bocsika!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jún. 28. 00:29
 46/83 anonim ***** válasza:
Bocsi lehet, hogy már kérdezték és válaszoltad is, de nem láttam. Kis motorral mi a helyzet? Nem próbáltad meg? Mert, hogy azt olvasom, hogy a járássegítők már kicsik neki, de a motor is segít erősíteni a lábát. Lehet hülye ötlet de ez ugrott be :D
2013. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy!:)

Én vagyok a gyógyped. anyu, azért ajánlottam, mert ahol tanítok, a gyerekek ezt használják, de amolyan gyógyászati segédeszközként. Tolja, támaszkodik, megy. Sajns nem tudtam, hogy kicsi a mérete a kigyereknek való játékos segítőknek, mert nekünk sosem volt, csak a hasonló elve miatt írtam. Akkor még talán kismotor lenne jó, a lábfej-talp helyes tartása miatt. Eszközből mást nem tudok ajánlani. De hidd el, nagyon jó jel, hogy maga megy pár lépést kapaszkodva! Ez az első lépés szó szerint!:) Most már picit próbálj megnyugodni, nem lesz baj.

2013. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy annyira nem szeret kismotoron ülni, illetve a bébitaxin sem. Pedig terápia szempontjából azért szoktuk erőltetgetni.


Csodálom, hogy nem jöttek a leszúró kommentek, mert lassan kezdek igen szúróssá válni. Főleg, ha a lelkiismeretemet cincálják.


Jelenleg úgy tűnik, hogy az országban én vagyok az egyetlen anyuka, akinek a kicsije ilyen gondokkal "küzd".

Akinél már 16hósan -megkésve- indult a gyerek, már halálosan kétségbe volt esve...

Most is olvastam egy fórumot, ahol lehordták az anyukát, h azonnal vigye orvoshoz, meg mindenhova a gyerekét, mert 15hósan csak kapaszkodva tud felállni és járni.

Nya, akkor én már a hanyag anyuka kategóriába tartozom.

Hogy lehet, hogy csak 2 neurológusnál jártunk, egy ortopedusnál, 2 dévényesnél, 1 TSMT-snél???? MRI, CT, Röntgen, csontkovács, kineziológus, természetgyógyász, pszichopedagógia, stb.???? Ezek hol maradtak??? Hja, és ezen felül még néha "babának" merem hívni a 22hós gyerekem!!!!


Most, hogy csak növeljem a közfelháborodást rajtunk, elmondom, hogy folytatjuk a Dévényt és a TSMT-t, mert a gyógytornász akihez mentünk volna, olyan szinten belekavart a levesbe és felül akart mindent írni, amit a neurológus mondott, hogy azt mondtam :NEM!!!!

Lássatok csodát!!!

A gyerekem, amikor bevittem a szokásos kezelőbe, rávogyorgott a konduktor nénire, akitől eddig elbőgte magát.Valamint az első 40 percben a hangját sem hallottam.

Kövezzetek meg: itt a helye....


Amúgy a fiam jelenleg elindulgat a bútorok mentén, de csak ha odateszem.KB.15-20 perceket tud így állni kapaszkodva. Néha oldalazik erre, vagy arra.

Azt nagyon tudja (elvben), hogy hogyan kellene felállnia egyedül, de csak úgy teszi, ha a kezem ott van a hóna alatt. Nem fogom, nem tartom, nem húzom felfele,csak érzi, h ott van....


Bocsi, ha hosszú voltam, meg nyers, csak nem nagyon tudok kinek írni...

2013. júl. 5. 00:19
 49/83 anonim ***** válasza:
Nem értem amúgy, hogy miért szúrsz le úgy általánosságban mindenkit.Én most tévedtem ide, de ahogy olvasom a válaszokat, mindenki segíteni akart Neked és senki nem bántott..Tegnap volt a fókuszban egy kisfiú.Még az édesanyja hasában elkapott valami fertőzést és ez nem derült ki csak akkor amikor mindent megkésve csinált.3 évesen indult el.Most 13 éves és még nem beszél. Nem tudom láttad-e.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te gyerekednek is ez a baja, de kitudja.Az okát nem tudjátok, hogy miért nem jár még, vagy igen, csak én maradtam le?
2013. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 A kérdező kommentje:

Nem Mindenkit bántottam. Nem is akartam. Mivel semmi konkrét oka nincs a dolognak, ezért vagyok kissé frusztrált.

Az előzmények kiderülnek a korábbiakból. A fiam a szógyűjtést elkezdte, lassan mindegy már neki, milyen nyelven. Kommunikál, mindent megért.

Talán hamarább fogja elmondani, miért nem akar járni????....

2013. júl. 5. 16:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!