Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nincs napirendje az 5...

Baj ha nincs napirendje az 5 hós csecsemőnek?

Figyelt kérdés

A hasfájása 3hónapig tartott ezalatt felcserélte a nappalt az éjszakával...azóta próbálom helyreállítani, ami néha sikerül, de aztán megint összezavarodik pl.: túl hosszú séta vagy kisebb hasfájás miatt.

Se nappal se éjjel nem alszik 4óránál többet. Néha hajnalban van ébren néha éjszaka néha nappal. Minden napunk más...csak a séta kezdődik pontos időben ami 1óra. Ilyenkor alszik 2-3 órát.

A napi fürdetést ellenzem.

Előre köszönöm a válaszokat



2016. jan. 10. 06:36
 61/107 anonim ***** válasza:

Hát vmi napirend kéne az biztos.

Nem tudom mért ellenzed a napi fürdetést, én naponta fürdettem a lányomat újszülött korától kezdve, (a korházban is fürdetik a babákat minden nap) soha semmi baja nem lett, és most sincs,(2 éves) viszont hamar megtanulta hogy fürdés után kapja a tápszert és alvás, mindegy a te dolgod, de akkor vmi mást találj ki estére, egy kis mese, zenehallgatás pl., minden este aztán elbúcsúztok és lefekteted, persze beletelik egy kis idöbe mire megszokja.

Ha felkel akkor is etetsd meg, vagy pelenkázz öltöztetsd, de minden reggel kb ugyan az legyen ne úgy hogy egyszer reggelizteted aztán szaladtok a boltba, másnap már fordítva, tervezd meg a napszakokat

reggel, dél körül, és este, mindennek rendszeresnek kell lenni, persze nem percre pontosan, azért ne görcsölj rá nagyon mert azt is bezavarhat, hányszor alszik egy nap? lehet hogy sokat alszik, esetleg ezt lecsökkenteni, egy alvást kihagyni mást csinálni helyette, még azért nincs minden veszve, simán lehet rendszert csinálni ebböl a káoszból :)

2016. jan. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 A kérdező kommentje:

Este a szobájában altatom. Napközben nappaliban vagyunk.

Este fekve szopik nappal ülök vele.

Este és reggel is ugyan úgy bepelenkázom öltöztetem.

Este szól a zene és nem állok fel vele ha sír csak a popsiját ütögetem meg a cumiját fogom.


A fürdetésről az írtam hogy ha többet mozog többet fürdetem. A babámnak nincs szaga...a gyerek az más.


Este ha felébred sír...ha játszom vele megnyigszik. Idáig azért játszottam vele mert volt hogy 3órán keresztül sírt. De ezen a héten már villanyt se kapcsolok este.


Tegnap előtt magától aludt nappal 3órát és este fél 8-kor bealudt aztán az éjjelt végig aludta szinte 4-kor keltünk. De nappal is folyton aludni akart nem tudtam ébren tartani csak 1-1 órákr és este alig aludt.

Ezt csinálja...


A D vitamint igen is kap a gyerek itt is fél éves kora után. Ekcémásnak meg pont hogy kevesebbnek kéne lennie.

Mondtam én is kipattogok arra a baba tusfürdőre. Nem látványos sak enyhe és kicsit viszket fürdés után.


Ha egyáltalán nem ártok azzal a gyerekemnek hogy nem fürdetem minden nap, akkor miért kezdjem el azt amivel egy ici picit is árthatok neki?

Ti fürdessétek. Otthon ez a megszokott. Itt meg az h nem kell.

Londonban nem jó az ellátás de ott annyian élnek mint egész magyarországon, pedig csak város.


Amúgy meg itt úgy vettem észre az a cél, hogy a nem szükséges és káros vizsgálatokat hanyagolják addig mìg lehet. A röntgent is túlzásba viszik otthon. Plussz itt a GP szinte MINDENHEZ ért.


Nem vagyok elájulva tőlük, és sok mindennel nem értek itt egyet, de ők tudják. Tényleg itt van a legjobb orvosi kutatóintézmény.

Sokan azétt nem szeretik az angol dolgokat mert nem ehhez szoktak....

2016. jan. 11. 10:05
 63/107 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam hohy 20 évesen pattogtam ki elöszőr...gondolom ekkorra sokalt be a szervezetem.
2016. jan. 11. 10:12
 64/107 anonim ***** válasza:

Hogyan is írtad, nem szaglik? Akkor fürdeted, ha majd szaga lesz...

Ne haragudj, de ez elég rosszul hangzik. Próbáld már meg, hogy hagyod, hogy a szerencsétlen gyerek fürödjön egy 10 percet a meleg, ellazító vízben, lehet, hogy még alszik is egy jót! Próba szerencse. Nem kell mereven elzárkózni a normális dolgoktól, mert így az angolok meg úgy.

2016. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 A kérdező kommentje:

A németek se fürdetik? :o

Érdekes hogy az az ország is fejlettebb mint Mo. mégse fürdetik...

Meg a permetes gyümit sem eszik...

2016. jan. 11. 10:30
 66/107 anonim ***** válasza:
Vagy talán lusták, igénytelenek?
2016. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 A kérdező kommentje:

Higgy amit akarsz...mindenki lusta aki máshogy tesz mint a mqgyarok. Légyszi mentsétek el ezt a beszélgetést és 5év múlva nézzétek meg.


Sziasztok!

2016. jan. 11. 10:44
 68/107 A kérdező kommentje:
A vegyszeres gyümit is azért nem veszik mert lusták de a kukacosat veszik mert ott könnyebb elővenni a pénzt? Vagy mi?
2016. jan. 11. 10:51
 69/107 anonim ***** válasza:
Aztán mit nézegessünk rajta?
2016. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
Miért, te nem magyar vagy?
2016. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!