Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nincs napirendje az 5...

Baj ha nincs napirendje az 5 hós csecsemőnek?

Figyelt kérdés

A hasfájása 3hónapig tartott ezalatt felcserélte a nappalt az éjszakával...azóta próbálom helyreállítani, ami néha sikerül, de aztán megint összezavarodik pl.: túl hosszú séta vagy kisebb hasfájás miatt.

Se nappal se éjjel nem alszik 4óránál többet. Néha hajnalban van ébren néha éjszaka néha nappal. Minden napunk más...csak a séta kezdődik pontos időben ami 1óra. Ilyenkor alszik 2-3 órát.

A napi fürdetést ellenzem.

Előre köszönöm a válaszokat



2016. jan. 10. 06:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora káosznak már azért nem kellene lennie. Ha nem fürdeted, akkor is ki kellene alakítanod valami esti rutint, amiből tudja, hogy éjszaka jön.
2016. jan. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 A kérdező kommentje:

Abból tudhatja hogy nappal folyton a nappaliban van a játszó szőnyegen, vagy a mózeskosárban, vagy az ölünkben. Éjszaka a szobában vagyunk és ilyenkor nem veszem fel ha sír, csak éneklek neki vagy szól az altató zene és fekve szoptatom. Nappal ülve.

Szerintem ebből tudhatja

2016. jan. 10. 07:39
 3/107 A kérdező kommentje:
De sokszor nem tudom elintézni a dolgaimat du. 1-4 között. Van hogy reggel kell mennem és van hogy több időbe tellik mint 3óra. Vagy 2szer fordulunk. Ilyenkor zavarodik össze. A sétát végig alussza és akkor éjjel kukorékol.
2016. jan. 10. 07:44
 4/107 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen kavar az első kèt hònapban szokott lenni. Cèlszerű lenne egy napirend,ezen felül èrdemes fürdetni egy 5 hònapost rendszeresen,plàne hogy màr mozog stb lehet nem lesz koszos,de neki is jò ha tiszta,arròl nem is beszèlve hogy rendszert ad a picinek. Nàlunk nem volt szigorù napirend de reggel reggelizett 5-6 között mikor kelt,8-10között tìzòraizott,12-13 ebèd, 15-17 uzsi, vacsi kbfèl 8. Mindig 7kor fürdött àltalàban. Ezen felül mentünk ide-oda,jàtszottunk,hàzimunka,főzès volt csùszàs de simàn belefèrt a nappali alvàs 2-3òra ès este aludt kb 10-11 òràt. Mindenre volt időm,vizsgàzni is jàrtam. Nekem jò volt a rendszer ès a fiamnak is.
2016. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Láthatóan nem tudja, Kérdező. Kellene egy kiszámítható rendszer, mert egy 5 hónaposnál ez már nem jó. A fürdésetekbe nem akarok beleszólni, nem az én dolgom, bár a napirend szempontjából (is) igen fontos lenne, de ha azt nem csinálod, akkor legyen egy szigorúan ugyanolyan esti rutin fekvés előtt. Gondolom azért áttörlöd este a fenekét legalább, utána átöltözés, evés (akár szoptatás, akár cumisüveg), ágyba be és énekelj vagy mesélj (teljesen mindegy, hogy még nem érti), rögzüljön benne, hogy ezek után alvás jön.
2016. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 A kérdező kommentje:

Nekem orvos mondta hogy ne fürdessem minden nap mivel a bőrét károsítja, mivel a víz szárítja, a vegyszer pedig károsítja a bőrét és a bőrén lévő savköppenyt ami a védelem miatt fontos. Heti 2-3fürdetés ajánlott az újabb kutatások szerint.


Idáig mindig akkor vittem aludni mikor fáradtnak láttam, mivel mikor nem volt az akkor hiába fektettem le, csak sírt.


De akkor azt mondjátok hogy ha minden nap ugyan akkor viszem aludni hozzászokik?

2016. jan. 10. 08:27
 7/107 anonim ***** válasza:
100%

Tudnia kellene.... ez jó. De láthatóan nem tudja.


Igen, baj, ha nincs napirendje. Nem azt mondom, hogy percre pontosan kell mindent ugyanakkor csinálni minden nap, de ami nálatok van az katasztrófa.



Te sem fürdesz minden nap?

2016. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 A kérdező kommentje:
És akkor a hosszabb séta vagy a dupla séta se fog bekavarni?
2016. jan. 10. 08:31
 9/107 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok ha van egy napirend akkor semmi nem kavar be,nem zavarja meg se egy utazàs se egy hosszù sèta.


Èrdemes vegyszer mentes fürdetőt hadznàlni az tèny.

2016. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 A kérdező kommentje:

Az hogy én mit csinálok az nem azt jelenti hogy a babának is jó mivel a baba bőrének felszívó képessége kb a felnőttek duplája...

+ mi dolgozunk nekünk szőrunk nő (gondolom mem szőrtelenít senki naponta)és a verejték mirigyünk is máshogy működik.


Igen sajnos ez tényleg káosz. De sokszor sikerült beállítani, egy ideig. Aztán ahogy írtam is felborul. Nem tudjuk megtartani.


Tény hogy anyósom is bekavart mert átjött majdnem minden nap hogy "segítsen" és folyamatosan altatta a gyereket. Ahogy felkelt visszaaltatta (legalábbis addig ringadta míg el nem aludt)...


De nem kenem rá, mert én meg képtelen voltam felébredni reggelente.

2016. jan. 10. 08:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!