Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim ***** válasza:
78%

Pszichológiát hallgató barátnőm azt mondta nekem, hogy még egy mentálisan egészséges párnak is erősen ajánlja a pszichológust babavárás, családtervezés során, mert mindenkiben rengeteg átdolgozandó tudatalatti minta/séma van, amit el kell varrni, ha nem szeretnénk, hogy továbbadjuk a gyermekünknek, illetve könnyedebben tudjuk megélni a szülői létet. Elfogadtam a tanácsot tőle, ha egyszer ott fogok tartani, elmegyek pszichológushoz.

Ha nekem nincs semmilyen megnevezető problémám, de nyitott vagyok egy szakember segítségére, akkor a te esetedben meg pláne releváns a dolog. Egy csecsemő még nem tudja megkülönböztetni magát az anyjától, szimbiózisban él vele, sokáig megéli még az anyjával az egységet, már a magzati létben is kihatnak az anya érzelmei a baba érzelmeire. Magyarán szóval te anyaként felelős vagy a gondolataidért, érzelmeidért, és ha stresszben vagy, a babádat is stressz éri. Neked teljes gőzzel a pszichológiai ülésekre kéne koncentrálj.


De egyébként fontos belátni, hogy ebben az állapotban akkor sem lenne érdemes maradnod, ha gyermektelen szeretnél maradni.

2021. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 A kérdező kommentje:

Igen, rendelkezek egy érettségivel. És egy felsőfokú nyelvvizsgával. Sokan ezzel sem. Bár tudjuk gyik-en minndeki orvos, mérnök, marketinges és jogász, vagy egyéni vállalkozó :D


Egy kicsit sem veszed észre magad, hogy milyen közönséges stílusban írsz? Mármint ez a

"secsemővel a kezedben tör rád egy roham, ájulsz el, fosol be, amit szoktál ilyenkor, ezt te tudod."

Bár megsúgom, hogy közel sem ilyen egy pánikroham...Legalábbis nálam nem.


Fogom kezeltetni magam, de még keresem a szakembert. Ja és a gyógyszert egyelőre kerülném. Továbbra is.

2021. szept. 13. 02:18
 93/104 anonim ***** válasza:
83%

Jól van drága, téged azért rühellnek mindenhol, mert egy passzív-agresszív, sértődékeny liba vagy.

Semmit nem teszel a közösbe, kiszipolyozod a férjed, és hajtogatod hogy jaj gyerek így úgy, közben attól fosol hogy nehéz lesz :D

Nem dolgozol mert nehéz. Se gyár, se irodai, de te papolsz a jó anyákról.


Nagy 0 vagy, most is ahelyett hogy magatokkal foglalkoznál, itt próbálod osztani az észt hogy te milyen fasza vagy.

2021. szept. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy előbb biztos munka kellene, minimum 1 évig, hogy utána kapd a járulékokat. Nem támaszkodhatsz csak a párod fizetésére, sosem tudhatod mit hoz a jövő. Esetleg tanulhatnál valami szakmát akármit, mert érettségivel sajnos nem sokra mész (így vagyok én is, most járok egyetemre terhesen), mondjuk én dolgozom is 2 éve. Engem is kikészítettek a munkatársak páran, nem egyedi eset, de dolgozni muszáj, pénzből élünk, így is szűkösen jöttünk ki a rengeteg babaholmi miatt hóvégén.

Cukros is vagyok plusz veszélyeztetett terhes ami miatt kb hetente vérvétel, orvoshoz menni, nst heti 2x, védőnőhöz is hetente menni stb. Te ezt hogyan fogod bírni? Plusz szülés után a rengeteg vizsgálatot stb?

Nem könnyű így sem.

27 vagy, akár 3 èv múlva sem késő szülnöd, addig tedd magad rendbe, találj munkát, tanulj, mert muszáj.

Ha egy orvos bunkón szól hozzád vagy elküld a p.csába akkor összeomlasz vagy mit csinálsz? Nagyon sok kellemetlen helyzet van az életben és nem, nem csak te vagy így. Lepereg, ennyi. Fordulj orvoshoz, és ha rendbetetted magad, szülj. Inkább 35 évesen, de boldogan, stabilan, stabil anyagi háttérrel, 2 fizetéssel. És ezt nem rosszból írom.

2021. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nagyon sok mindent szerettem volna írni, de ahogy megláttam a 93-as válaszát inkább nem írom, mert úgyis megsértődsz, nem véletlenül menekültél el minden helyről.

Volt egy hasonló munkatársam, mint te, egy nap 3-4x futott el a WC-re sírni, mert mi őt stresszeljük, miközben csak annyit kértünk tőle, hogy próbaidő alatt a facebookozás vagy alvás helyett inkább a munkával foglalkozzon. Ez a lány is 2 havonta váltogatta a munkahelyét, mert őt mindenhonnan 'kiközösítették' , miközben arról szó sem volt, csak a hercegnőnek nem tetszett, hogy a munkahelyen dolgozni is kéne, nem csak körmöt reszelni és nézni ahogy mások dolgoznak! A válaszaid alapján te is ilyen lehetsz...

Egy kérdésem van.

Mit fogsz tenni, ha a férjed elhagy/meghal/lebénul/elveszti a munkáját? Addig addig húzod halasztod a munkakeresést, amíg éhen nem haltok? Esetleg visszamész anyukádhoz, aki szintén nincs rendben mentálisan és majd elvárod,hogy eltartson téged meg a gyerekedet is?

MINDEN munkahelyen vannak munkatársak, akikkel napi kapcsolatban vagy, igen, még a home officeos munkákban is! Nem menekülhetsz örökké, nem tartathatod el magad örökké. Te menekülőutat látsz most a gyerekben, mert addig sem kell majd dolgoznod...

Találhatnál olyan munkát, ahol nem lesznek kollégáid (freelancer programozás, fordítás, webshop), de ahogy te leírtad, semmiféle képzettséged vagy releváns tapasztalatod sincs ... Most várod a zsákbamacskát, valszeg a férjed célozgatott rá, hogy munkát kéne keresni és nem válogatni, ezért te gyorsan leszülsz, hogy a következő 3 otthon töltött évedet lealibizd...

2021. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 A kérdező kommentje:

Én dolgoztam a munkahelyeimen. Sokszor túl szorgosan. (már rájöttem, hogy talán ezt nem kéne), mert akkor a csicskásuknak fognak nézni a többiek.

Engem másképp bántottak. Nem az volt a bajom, hogy "dolgozni" kell. Most biztos én leszek a sértődékeny liba, amiért egy hamis állítást letagadok.:D


Képzeld, nem célozgat a férjem a munkakeresésre. Ő inkább a gyógyulásomra célozgat. Így az sem igaz, hogy emiatt akarok szülni. A férjem azt szeretné ha dokihoz járnék. Mindössze ennyire célozgat.


Fordítani én is tudnék felsőfokú nyelvvizsgával...mindössze annyi a problem, hogy egy jelentkezést sem fogadnak el.

2021. szept. 13. 14:44
 97/104 A kérdező kommentje:

Nagy 0 vagy, most is ahelyett hogy magatokkal foglalkoznál, itt próbálod osztani az észt hogy te milyen fasza vagy.


És te? Ahelyett hogy magaddal törődnél, ide válaszolgatsz folyamatosan. Semmivel sem vagy több ezen a téren.

2021. szept. 13. 14:45
 98/104 anonim ***** válasza:
21%

Én veszélyeztetett terhesen fekszek, amikor unatkozok telózok.

Te meg picsogsz mint egy liba. Igen 0 vagy szivem.

A kifogásaid továbbra is érthetetlenek.

2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 A kérdező kommentje:

És én nem telefonozhatok attól mert nem vagyok épp veszélyeztetett terhes? Vagy ez most hogyan függ össze?

Ezek alapján te sem vagy több a 0-nál.

Attól mert veszélyeztetett terhes vagy törődhetnél mással is fekve.

Egészséget és minden jót a babódnak, de a kötekedésed ettől még nem értem.

2021. szept. 13. 15:25
 100/104 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha terhes vagy nem értem miért velem foglalkozol. Törődj inkább a babáddal, neki is az tesz jót.
2021. szept. 13. 15:27
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!