Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/104 anonim ***** válasza:
48%
Helyettesítek a cégnél és rohadt sok autót kaptam, el is ment a kedvem, de inkább izzadok a műhelyben mint szemvedek....:( brrruh!
2021. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/104 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt javaslom kezdd újra a pszichológiai terápiát, szükség esetén akár pszichiáter segítségét is kérheted, ha úgy ítéled meg az eddigi tapasztalataid alapján, hogy szükséged lenne gyógyszerre.

Keress munkát előbb, és 3-4 év múlva térj vissza erre a kérdésre. Ez idő alatt készülj a gyerekvállalásra is, ajánlom hogy olvasgass könyveket, fórumokat, esetleg ki is nézheted a leendő óvodát, bölcsit.


Az én gyerekem 21 éve, erőszakból fogant, akkor alakult ki nálam a szorongás, addig semmi bajom nem volt, teljesen egészséges voltam mentálisan. A bűncselekmény után viszont egy csapásra megváltozott minden, azért is maradt meg a baba mert nem mertem senkinek szólni. Én mondjuk ki mertem menni az utcára, boltba, üzletekbe, de bármilyen apró feladat szorongást okozott (például féltem éjszaka kimenni a konyhába)

Ennek ellenére felkeltem a babához, elláttam rendesen, mert muszáj volt, csak nekem volt szar. Azt csináltam egyébként, hogy amit tudtam

azt gyakoroltam, például én orvoshoz féltem járni, ezért gyakran elsétáltam a váróig csak úgy, tét nélkül, mert minél gyakrabban tettem meg valamit, annál könnyebb lett később, és egy idő után már nem volt teher orvoshoz járni.

3 év után mertem először segítséget kérni, gyógyszerrel 10 hónap alatt rendbe raktak.

Már bánom, hogy nem előbb mentem orvoshoz, de szerencsére így is egészséges lelkű, kiegyensúlyozott a gyerekem.

2021. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/104 anonim ***** válasza:
Miért nem írsz? Jól vagy?
2021. nov. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/104 anonim ***** válasza:
100%
Látom, már törölted magad/kitiltottak.
2021. nov. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!