Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
83%
Én a terhesség alatt lettem pánikbeteg és a fiam megszületése első évében is ez volt, plusz szorongásos betegségem alakult ki, szóval teljesen magam alatt voltam, elég durva rohamokkal. Ettől függetlenül simán el tudtam látni az anyai teendőket. Aztán egyszer csak szóba jött a háziorvosnál sok egyéb problémámmal együtt ez is és ő irányított egyből első körben pszichiátriára, ahonnan pedig küldtek pszichológushoz. Teljesen rendbe jöttem. Mondjuk közel 1 évig jártam hozzá és jógáztam is. Neked is ezt tudom tanácsolni. Oka van a problémáidnak, amin a pszichológus tud segíteni. Nem biztos, hogy minden megoldódik, de sok mindennel meg lehet tanulni együtt élni, vagy kizárni.
2021. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 A kérdező kommentje:

"Az ugye tudod, hogy a legtöbb esetben igazából le sem sz@rnak, és ezt csak beképzeled..."


Mikor az iskolában réges régen, naponta megvertek, kirúgták alólam a széket, engem nem választott senki a csapatába tesin, kiröhögtek ha feleltem, gúnyneveken szólíottak, azt beképzeltem? (persze, ne hánytorgassuk fel régi történeteket)


Szóval mikor minden munkahelyen beszóltak(nem a munkám minőségére, szimplán gonoszkodtak), szövetkeztek ellenem, ha leültem velük ebédelni felálltak, azonnal árulkodtak a főnöknek rólam (ha más csinált valamit azt eltussolták), akkor azt is beképzeltem?

2021. szept. 11. 18:43
 23/104 A kérdező kommentje:

22-es, én pedig ismerek egy lányt aki 19 évesen esett véletlen teherbe. Előtte depis volt, öngyilkos kísérlete is volt, a gyerek óta pedig kivirágzott.


Mondjuk én nem azért akarok gyereket, hogy hátha meggyógyulok tőle, hanem már megveszek egy csöppségért.

2021. szept. 11. 18:44
 24/104 anonim ***** válasza:
100%
#14 Irreleváns főiskolai végzettség és felsőfokú nyelvvizsga, a nyelvet használom is.
2021. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
89%

Jó, ha meggyőzted magadat arról, hogy szuper anyuka leszel, nem teszel rosszat se a gyereknek se a barátodnak miért tetted fel a kérdést?

Amúgy más meg olyat ismer aki még rosszabbul lett a gyerek miatt, vagy 8 éve nem hagyja el a lakását.

2021. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
88%
12-es válaszodra felelve, de… idővel az is pont ugyan az a kategória lesz. Miután 3x láttad majd a gyerekorvost, az óvó nénit meg a tanítókat azonnal biztos leszel benne, hogy utálnak, hogy direkt szekálják a gyereket mert téged utálnak stb. Sógornőm pont ilyen, nem fogom kirészletezni de szar az élete a gyereknek.
2021. szept. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 A kérdező kommentje:

De én nem gondolom ezt senkiről, csak aki tényleg bánt.(fentebb példa)

A lakásunk alatti kisboltban is 100x találkoztam az eladókkal, egyikről sem hiszem, hogy utálnának. A házidokimról sem hiszem ezt.

Oké, kicsit szorongok mindenkitől, de tudok velük szót váltani.

2021. szept. 11. 18:56
 28/104 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos sugárzod, hogy pancser vagy és így rád találnak az ilyen emberek. Én is introvertált voltam, azóta atestem a ló túl oldalára és én tamadok előbb ha érzem hogy elnyomnak. Azóta nem bánt senki, de sajnos negatív személynek sem jó lenni.
2021. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/104 anonim ***** válasza:
89%

"Mikor az iskolában réges régen, naponta megvertek, kirúgták alólam a széket, engem nem választott senki a csapatába tesin, kiröhögtek ha feleltem, gúnyneveken szólíottak, azt beképzeltem? (persze, ne hánytorgassuk fel régi történeteket)


Szóval mikor minden munkahelyen beszóltak(nem a munkám minőségére, szimplán gonoszkodtak), szövetkeztek ellenem, ha leültem velük ebédelni felálltak, azonnal árulkodtak a főnöknek rólam (ha más csinált valamit azt eltussolták), akkor azt is beképzeltem?"


Az ugye megvan, hogy az iskolai bántalmazáson és a munkahelyi intrikákon az emberek 90%-a keresztülmegy, maximum nem mesél róla. Ezeket a dolgokat meg kell tanulni feldolgozni, Ha egyedül nem megy, akkor kérd pszichológus segítségét.

Mondom ezt úgy, hogy én is a poklot éltem át általánosban. A munkahelyi idióták húzásait meg érdemesnek sem tartom megemlíteni.

Lényeg: ha nem vagy képes ezeket egyedül feldolgozni, akkor irány kezeltetni magad. Már pedig ha a réges régi iskolai sérelmeid miatti sebeid nyalogatod még mindig otthon, akkor nem vagy rá egyedül képes. Ha ezt látja tőled a gyereked, ő is áldozat típus lesz. Ezt a sorsot szeretnéd neki is?!


Csak azt nem értem, hogy miért nem tudod elfogadni, hogy segítségre van szükséged? Minek írtad ki a kérdést? Azt vártad, hogy olyan válaszokat fogsz kapni, hogy az anyasággal automatikusan rózsaszín vattacukor felhőkön fogsz sétálni és mindenki kedves lesz veled, és egy csapásra helyrejön majd minden?

Mert nem így lesz. Nagy eséllyel csak romlani fog a helyzet.

Pszichológus. Most.

2021. szept. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól értem a kérdező jelenleg nem dolgozik és elvannak anyagilag, de mivel jön a baba kéne munka.

Kutya legyek, ha én erről nem fordítva gondolkodtam mindig :D Tehát dolgozom, de mivel jön a baba ágyő mentem gyedre gyesre akármire 3 évig.

2021. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!