Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/104 A kérdező kommentje:

Azért a 90% szerintem erős. Nálunk általánosban és gimiben is csak engem pécéztek ki. Egy-egy beszólást kaptak a többiek is, de a rendszeresen bántott én voltam. Amúgy lehet, hogy naív vagyok, de úgy érzem nem születtem "betegnek", hanem azzá tettek.

A munkahelyen is a többiek gonoszkodtak.

Igen, lúzer vagyok, nem vagyok nagyszájú, nem tudom megvédeni magam...de akkor sem hiszem, hogy ezt érdemlem. Érdekes, a párom tud szeretni. Nem vagyok szerethetetlen.


Nem vártam rózsaszín felhős válaszokat, de kicsit pozitívabbakra számítottam. Amiket leírtok, hogy semmire sem vagyok képes, az túlzás. Ennyire ne nézzetek le. Megcsinálok sok mindent, csak szorongva. Munkát is szeretnék...de nehéz.

2021. szept. 11. 19:11
 32/104 anonim ***** válasza:
76%

Ha "mindenhol bántanak" akkor sem árt a pszichológus, mert ezek szerint van valami olyan személyiségjegyed, ami miatt nem vagy szimpatikus mások számára.

Már bocsi a kérdésér, de a személyi higiéniád rendben van? Fürödsz, tiszta ruhát veszel, fogaid rendben vannak? Mert ha felnőttként a munkahelyeden kb. ismeretlenül felkeltek mellőled az asztaltól, akkor inkább ilyesmire tippelnék.

2021. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/104 A kérdező kommentje:

Nem sértődöm meg, mert érthető a kérdés.

De rendben van. Fehér fogaim vannak, napi2x mosok fogat, szép a mosolyom isállítólag, nem kuszák a fogaim.

Rendesen fürdök, tiszta ruhákat hordok.

2021. szept. 11. 19:20
 34/104 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, hát a te gyereked se szívesen lennék.


Hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy nem tudsz anyagi hátteret biztosítani neki? ha a párod elhagy, meghal vagy szimplán leesik a lábáról, éhen haltOk?

2021. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/104 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bantottak suliban , aztán munkahelyen 1 éven át minden nap szapultak. Ettől keményebb lettem az emberekkel. Csak azt érték el, hogy egy csupasziv típusú ember ha kell keményen visszavág. De nem vártam hogy megmentsenek, először segítséget kértem, aztán kikertem magamnak végül munkahelyet váltottam. Persze új helyen is volt aki próbált elnyomni csak ott már az elején én nyomtam el őt végül.

Sajnos gyenge vagy, ezt megerzik és a tehetetlenség mögé bújsz. Azért a jobb életért csak te tehetsz.

2021. szept. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/104 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem jó tanács, hogy ne vállalj gyereket. De ezt így akkor sem lehet. Keress fel egy pszichológust. Terápia kell neked sürgősen. Amikor megszületik a gyereked, ott már nem teheted meg, hogy csak magadra gondolsz, így vagy megfosztod őt a normális élettől, vagy szenvedés az életed. Szóval pszichológus azonnal, aztán munka. A munka segít, hogy legyen napirended ami megtart. Egy év múlva kívánom, hogy ennél sokkal felkészültebben tudj belevágni. Hidd el akkor sem leszel elkésve.
2021. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/104 anonim ***** válasza:
90%

A bántottak suliban nem kifogás. Szerinted mást nem bántottak? Más nem utált minden napot amikor be kellett mennie, nem érezte azt, hogy az összes barom őt akarja szivatni? Mégis az emberek nagy része összetudta kapni magát.

Amúgy mi lesz veled, ha a gyerek éppen dacosabb korszakát éli és mond neked valamit amit nem tetszik? Vagy elmenekülsz a gyerek elől amikor éppen olyan korszaka lesz, hogy mindent dob ami a kezébe kerül? Úgy fogod érezni, hogy a gyerek bántani akar és inkább menekülsz?

2021. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/104 A kérdező kommentje:

Igen, a pszichológuson elég erősen gondolkozom, a párom is támogatna ebben. Viszont nem akarok kicsúszni a babavállalásból sem. 27 vagyok. Tudom, hogy ez még nem öreg, de gyorsan mennek az évek.


Sokan érezték ezt, ezért lett ennyi lelki nyomorék ember. Kívülálló rólam sem tudja, hogy fóbiáim vannak. Akit ennyire megaláznak mindig szenved sebeket. Örülj neki ha neked nincs ilyen bajod és feltehetően tökéletes anya(jelölt) vagy.

2021. szept. 11. 20:03
 39/104 A kérdező kommentje:
Ja és ennyire ne nézz már hülyének légyszi. Tudom, hogy a gyerekeknek vannak korszakaik és az nem ellenem irányul.
2021. szept. 11. 20:04
 40/104 anonim ***** válasza:
100%
27 éves vagy könyörgöm, nem 40. Még mindig jobb 1-2 évet várni a gyerekre úgy, hogy boldog anyukája legyen a gyereknek, mint most ebben a helyzetben amiben vagy. És ezt te is érzed, mert ezért tetted fel a kérdést. Sok sikert kívánok neked!
2021. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!