Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz lesz így, szorong...

Nagyon nehéz lesz így, szorongásos "betegként" anyának lenni?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok. Sőt. Pánikbeteg vagyok+agorafóbiás

Eddig minden munkahelyemet ott hagytam, mert képtelen voltam bejárni. Az iskolát is úgy sikerült elvégeznem, hogy átmentem estire, mert kikészítettek az oszt társaim.

Viszont most, hogy anya leszek határozottan felelős leszek a kicsiért és muszáj megregulázznom magam. Ugyan itt a párom, aki rengeteget segít mind lelkileg, mind anyagilag, de ő sem keres annyit, hogy tökéletesen eltartson kettőnket(magával együtt hármonkat).

Nagyon jó lenne egy itthonról végezhető munka. Csak még nem tudom, hogy mi is lenne ez. Leginkább olyan, ahol max online felületen kommunikálok másokkal.

Már attól görcsben van a gyomrom, ha utvára kell mennem. Hivatalos ügyek intézése előtt pedig 3-4x futok hasmenéssel a wc-re.


2021. szept. 11. 18:00
 61/104 A kérdező kommentje:

‘Minden féleszű tud szexelni’

Igaz, de gyereket csinálni nem mindig könnyű. Rengeteg ismerősöm van aki évekig küzdött, fizetett is azért nem keveset, hogy babázhasson.


A szomszédaidról meg nem ém tehetek, közöm sincs hozzájuk. De megsúgom, más kolkét akkor is hallgatnád ha a világon neki lennének a legjobb szüleik.

Egy pici baba sír, mert így jelez, egy totyogó futkorászik, gagyog hangosan, mert felfedez, egy nagyobb gyerek pedig játszik. Nem tudod lekötözni és betömni a száját.

2021. szept. 12. 09:59
 62/104 A kérdező kommentje:

59- nem, nem szelektíven működik. Kerestem már rengeteg munkát, rengetek helyen dolgoztam(ideig-óráig) és most is mihamarabb szeretnék egy home office munkát. Lustaságról szó sincs. Az más kérdés, hogy nem kaptam még.


Igen, tudom, hogy nekem kell majd sok mindent meholdanom, de miből veszed, hogy a félelem ellenére nem fogom megoldani?

Főleg ha a gyerekem egészsége múlik rajta! Igen, te otthon ezt a példát láttad, emiatt is következtethetsz erre, de én nem az anyád vagyok. Egy más ember, lehet, hogy teljesen más mértékü szorongással.


Nem vagyok buta, se nem forgatom ki a szavaidat. Mindenféle bővebb tudás nélkül azonosítottál azzal, amilyen anyád volt. Majd elkezdted, hogy te bezzeg viszed ide-oda, én meg nem leszek rá képes. De. Képes leszek rá.

2021. szept. 12. 10:05
 63/104 anonim ***** válasza:
80%

Nem bezzegeltem :) a helyzet, hogy belőled már csak a sértett én beszél. Ezért jössz ilyen dumákkal, hogy te majd mindent megteszel a gyerekedért, meg nem fogod elhanyagolni és társai. Ez már csak ilyen magyarázkodás. Magadat mentegeted, mert látod, hogy senki nem támogatja így ilyen helyzetben az ötletedet és próbálod felnagyítani olyan tulajdonságaidat, amelyekről valójában még te sem tudhatsz, hiszen nem voltál ilyen helyzetben még. Sosem. És a lényeg a következő: ha a negatív kritikát nem vagy hajlandó elfogadni, akkor nem értem, minek tetted fel a kérdést. Gondolom valamiféle támogatást vártál. Ha te eldöntötted, hogy a betegséged nem fog semmiféle gátat jelenteni, akkor hajrá. Legyen így. Aztán majd azért párszor nézz vissza erre a kérdésedre és gondolkodj el azon, hogy vajon tényleg sosem kellett semmin sem csak azért változtatni, mert te attól rosszul vagy.


Szép napot kívánok neked!

2021. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 A kérdező kommentje:

Oké gondold így. Inkább hagyom a vitát egy olyannal, aki nem is ismer.

Te pedig legyél szíves átolvasni párszor a 49-es válaszodat.

Mert igenis helyén nem való dolgokat írtál.

2021. szept. 12. 10:17
 65/104 anonim ***** válasza:
63%

Jajj kérdező honnan a p..csából tudod te hogy milyen az igazi anya? 😅

Én a terhességet leányregénybe illőnek képzeltem, hát hidd el nem mindig az. Már ott elbuknál ezzel a hisztis jellemeddel.

Ha be kell feküdni akár hónapokra a kórházba,akkor majd ott is játszod a sértődöttet meg a szociális fóbiást?


Direkt visszaolvastam,senki nem fényezte magát. Komplexusos éretlen ember vagy, egyből támadsz és oltogatsz. Hát akkor boldoguljál ahogy tudsz, de mondjuk a nagy száddal akkor mehetnél állást is keresni.

Míg nincs babád mi jogon döglesz otthon?

2021. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 A kérdező kommentje:

Te sem voltál az én helyzetemben. Sosem!


Szép napot!

2021. szept. 12. 10:18
 67/104 A kérdező kommentje:

‘Míg nincs babád mi jogon döglesz otthon’?


Baba mellett talán dögleni kell otthon?:D mert ez úgy jött le

A páromnak nincs ellene kifogása, mert munkát keresek épp. Ezen belül pedig a mi dolgunk.

2021. szept. 12. 10:19
 68/104 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező!

Én hasonló helyzetben voltam mint te, mikor a lányom született. A különbség annyi, hogy mi nem terveztük. 22 éves voltam akkor, életemben nem dolgoztam még egy percet sem. A szorongásaimmal is meggyűlt a bajom. A gyerek mellett muszáj lesz’ felnőni’.

Néha nehéz, néha rengeteget sírok, de mikor fut hozzám, hogy “anya, anya,anya” vagy rám mosolyog, átölel az kárpótol mindenért.

Én is dacoltam az elején, te is ebben a korszakban lehetsz. Velem édesanyám el akarta vetetni a babát. Tagadtam mindent, állítottam, hogy jó anya leszek. A mai napig nem bánom a döntésemet, de nagyon nehéz. Néha lefürdeni sincs erőm. Volt olyan éjszaka mikor már képtelen voltam felkelni a sírására, könyörögtem zokogva a páromnak, hogy csináljon már vele valamit.

Nekünk szorongós embereknek sokkal nehezebb az élet. A szülőség is nehezebb, de nem lehetetlen. Én kívánom, hogy legyen egy babád és leled benne örömöd.

2021. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
73%

"nehéz lesz-e" hát baxod alásan....te magad mondtad, hogy a napi rutin is nehéz számodra. Gyerekkel belekényszerülsz egy rakat olyan dologba, ami jelenleg is nehézség számodra. Persze, hogy nehéz lesz. 😃 Neked lenne könnyebbség, ha előtte vagy már párhuzamosan foglalkoznál a problémával.

Pszichológussal kezdj, pszichiáter, ha beton a gyerek vagy várandós vagy már, nem fog tudni segíteni, mivel gyógyszert tuti nem szedhetsz, az meg gyógyszert ír.

2021. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
71%
Ha a ti dolgotok, mi az istennek tetted fel a kérdést? :D
2021. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!