Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is szemét húzás volt?

Szerintetek is szemét húzás volt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm felajánlott nekem babaruhákat, ami nekünk nagy segítség volt. Párszor kérdezte hogy mikor tudom elhozni, de nekem terhesen, egy 1,5 évessel nem könnyű, a férjem meg sokat dolgozik. De gondoltam ráér ha megszületik a baba. Most meg látom hogy árulja őket. Meg se kérdezte előtte, hogy akkor kell-e? Ráírtam hogy akkor ezt hogy, ha nekem ígérte? És akkor jött azzal hogy nem vittem el, de egy pár ruha még van, amire nincs még vevő, elviszem-e? Csak hát jól kiválogatta, mert amit adna, az kb rongy, a szépeket meg jól kiválogatta. Szerintem ez gusztustalan húzás.
2022. júl. 1. 08:50
 21/94 A kérdező kommentje:
Igen, lehetett volna időt találni, amikor a férjem érte megy, de sokat dolgozik, fáradt. Ha épp szabadnapos, akkor segít nekem vagy urambocsá pihen. Gondoltam azok a ruhák ráérnek addig, amíg meglesz a baba. A szekrénye se régen lett kész, addig nem is tudtam volna hová tenni. Ráadásul ő mondta, hogy ahogy növi ki a babája, teszi el nekem. Gondoltam várok még pár méretet. Őszintén, annyi dolgom volt, hogy el is felejtettem egy időre. Egyszer felajánlotta hogy majd áthozza a férje, de aztán annyiban is maradt a téma. Azóta is hozza.
2022. júl. 1. 10:18
 22/94 anonim ***** válasza:
100%
21. Hát ha elfelejtetted annyira nem volt fontos. Ennyi erővel gusztustalan húzás volt tőled, hogy nem mentél el érte, ha felajánlotta 🤷‍♀️ Tudod másnak is kell urambocsá a hely és nem a göncöket akarja tárolni a szent csecsemődnek.
2022. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, amiket írsz, az csupa csupa kifogás. Ő tett volna neked szívességet, nem pedig Te neki azzal, hogy méltóztatsz elvinni a ruhákat. Nem, hidd el, itt most nem neked van igazad. Nem neki kellett volna századjára is kérvényt benyújtania felétek, hogy ugyan vigyétek már el a ruhákat. Ezt most fogadd el és tanulj belőle.
2022. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire kellett, és ennyire számítottál rá, hogy nem is vettél semmit, akkor tényleg illett volna normálisabban megbeszélni.

Szerintem érhető, hogy a viselkedésedből arra gondolt, hogy neked nem is kell.

El kellett volna érte mennetek, vagy megbeszélni, hogy mikor mentek. De ez így csak lógott a levegőben.

2022. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
98%
Át is vihette volna? Mi van? A gyereket esetleg ne nevelje helyetted? Pofám leszakad milyen türhő paraszt vagy. Felajánlja a ruhákat, de még vigye is el? Mit képzelsz magadról?
2022. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de ha nagy kiadás az újszülöttnek ruhát venni, akkor lehet, hogy nem kellett volna ez a gyerek. Ha annyira jól jött volna, akkor szaladtál volna érte, amint lehet. Ha a férjed fáradt volt elhozni a ruhát, akkor most vegye meg. Fordítva ülsz a lovon. Ha gond egy 1,5 evéssel közlekedni, akkor gondold el milyen lesz egy újszülöttel kiegészülve. És. Nyugodtan ráadhatod a lanyodra a fiad ruháit. A szükség nagy úr, és senkit sem fog érdekelni, hogy milyen ruha van a gyerekeden. Legyen mindig egy szebb, amiben orvoshoz mentek meg a védőnőhöz, de amúgy tök mindegy, hogy otthon miben van. Nálunk is a lány a pici. Van néhány szebb ruha, de itthon, meg a játszótérre tökéletes a bátyus kinőtt rövidnadrágja, meg pólója. Amúgy is gondoltunk erre annakidején, úgyhogy a fiunknak uniszex színű cuccai vannak nagyrészt.
2022. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj de ilyen hozzáállással véletlenül sem ajánlanék fel legközelebb sem semmit. Jó indulattal felajánlotta, nem mentetek érte, most meg itt szapulod és ő a szemét amiért más módon szabadult meg tőle. Hát ez volt a tanulópénz. Elmenni nem volt időtök érte, akkor majd most lesz időtök elmenni vásárolni a babának, nehogy még neked álljon feljebb. :D Gondoltam, meg azt hittem... Miért nem beszéltetek meg, hogy ekkor és ekkor mentek érte!?

Amúgy elmész egy Hádába és egy 10-esért bevásárolsz az újszülöttednek két méretsort kb. Ez azért nem olyan óriási költség... Vagy ha mégis akkor azért elgondolkoznék.

2022. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
100%
Többször megkérdezett, nem bírtad megoldani, hogy elhozd. Mire várt volna???
2022. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
100%

Azért szabadnapon az, hogy kocsival elmentek valahova és előtte utána megkajaltok valahol vagy kirandultok, az nekem a pihenés kategoria. Vagy ti soha nem mentek sehova?

Egyébként egyszerű lett volna: köszönöm, hogy gondoltál ránk! Még nincs meg a szekrenye és Pisti is sokat dolgozik, szülés előtt lesz szabin, akkor tudnánk elmenni érte. Gond kenne ha addig félre tenned nekunk?

2022. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel.

Még annyit, hogy miért kell szabadság a férjednek ahhoz, hogy elhozzátok a ruhákat? Hétvégén is dolgozik? Cserébe sem kap hét közben szabadnapot?

De még csak egész nap se kellett volna. Bőven elég, ha du. 5-re hazaér, és utána valamelyikőtök elmegy a ruháért.

Az meg, hogy "ő is elhozhatta volna", enyhén szólva bicskanyitogató hozzáállás. Ingyen adta volna, ha el se vagy képes vinni tőle, akkor így jártál.

És aki ruhát ajánl fel, azért ajánlja, mert útban van, mert kell a hely az aktuális méretű ruháknak. Nem fogja hónapokig tartogatni senkinek, hanem örül, ha mihamarabb elviszik tőle.

2022. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!