Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is szemét húzás volt?

Szerintetek is szemét húzás volt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm felajánlott nekem babaruhákat, ami nekünk nagy segítség volt. Párszor kérdezte hogy mikor tudom elhozni, de nekem terhesen, egy 1,5 évessel nem könnyű, a férjem meg sokat dolgozik. De gondoltam ráér ha megszületik a baba. Most meg látom hogy árulja őket. Meg se kérdezte előtte, hogy akkor kell-e? Ráírtam hogy akkor ezt hogy, ha nekem ígérte? És akkor jött azzal hogy nem vittem el, de egy pár ruha még van, amire nincs még vevő, elviszem-e? Csak hát jól kiválogatta, mert amit adna, az kb rongy, a szépeket meg jól kiválogatta. Szerintem ez gusztustalan húzás.
2022. júl. 1. 08:50
 31/94 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezek után nem is adnék nektek semmit ha ennyire nem becsülitek hogy valaki felajánl valamit és még te szapulod egy anonim oldalon miközben te ülsz a lovon fordítva...Többször ajánlotta, de te meg elfelejtetted, nem mentél érte, hát annak lesz akinek előbb szüksége van rá, és te se beszélted meg vele hogy légyszi tárold még kicsit nekem kéne...Az meg hogy ő is elhozhatta volna, hát bmeg...nektek annyira mégse kellhetett akkor ha ilyen hozzáállásod van hozzá, egyszóval hozza már el ha már felajánlotta, de én nem mozdítom a valagam (mindegy mi a kifogás mert csak kifogásod van)... Terhesen is mindent meg lehet oldalni, másoknak is sikerült, csak kifogásokat keresel és jobb most szapulni mást mert valami nem jött össze...azért az sokat mond hogy mindenki ellened van, ilyenkor magamba néznék hogy hol rontottem el és nem azt szapulnám aki jószádékkal ajánlt fel valamit segítségül de én meg se mozdítottam a fenekem.


Gondoltam várok még pár méretet. Őszintén, annyi dolgom volt, hogy el is felejtettem egy időre. Egyszer felajánlotta hogy majd áthozza a férje, de aztán annyiban is maradt a téma. Azóta is hozza.


Meg is érdemled, én sem várnék ennyit és oda se adnám aki nem becsüli a jószínűséget, nektek annyira nem kellhettek szerintem azok a ruhák...Időkzben én is elfelejteném, lehet ő is elfelejtett titeket és olyaannak adta aki egyből ugrott rá---Hát legközelebb majd jobban megbecsüld ha valaki ilyen segítséget ad.

2022. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 babyboom567 ***** válasza:
85%

Dühöng ki magad, és írj az ismerősödnek, és kérjél bocsánatot tőle.


-Szia Kati, ne haragudj, hogy a múltkor úgy kiakadtam a ruhák miatt,sajnálom, hogy nem beszéltük meg pontosan, mikor megyek érte.Ha maradt még amit nem adtál el,és még mindig nekünk adnád,akkor Pisti szombat reggel 8-9 körül érte megy,ha jó nektek az időpont.


Kb így.


A kommunikációt is meg kell tanulni,és nagyon sokszor nem könnyű.

Sajnos nincs igazad ebben a helyzetben,de ennek ellenére én megértelek.

Nekem is borzasztó nehéz volt amikor másfél éves volt a gyerek(és utána még nehezebb),de nem is vállaltam másik gyereket.Van amikor be kell látni, hogy 1 gyerekre van valaki kalibrálva.(pl,én is,nincs ebben semmi rossz)

Azt is megértem,ha kevés a pénz, nekünk is volt ilyen ,rengetegen kerülhetnek ilyen helyzetbe,de én pont ezért sem vállaltam másik gyereket.(főleg,hogy a gyereknek való ruha, a legkevesebb kiadás, és kb ezredrendű dolog, sokkal több fontosabb dolog van)(mondjuk az nem értem, hogy fiú ruhákat miért nem lehet ráadni egy lányra?még fordítva esetleg érteném,bár nekünk 2 éves koráig simán volt piros, bordó, rózsaszíndínós ruhája,és hát semmi baja nem lett ettől,normális 5,5 éves fiú)

És a férjek is viselkedhetnek,elképesztő módon(enyém is ilyen), de ha tudja hogy mekkora szükség lenne ezekre a cuccokra és nem megy el érte(meg más fontos dolgokat sem csinál meg munkaidőn kívül),akkor nem vállalunk vele másik gyereket.

2022. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, "gondoltad elég lesz ha megszületik a baba". Ezen gondolatodat a barátnőddel is megosztottad, vagy magaddal jól megbeszélted? Mert, ha vele ezt nem egyeztettétek, akkor ő simán úgy vehettek, hogy akkor mégse kell neked, mert nem mentek érte.

Amúgy javaslom a kilós HADA üzleteket, kisbaba holni rengeteg, szinte új és 4-5000 ft-os kiló áron rengeteg holmit lehet venni. Olcsóbb, mint a pepco, főleg hogy csak 1-2 hónapot lesz a gyereken max.

2022. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gusztustalan. Ha kell valami, menj érte! Én is jártam már úgy, hogy a rengeteg összegyűlt gyerekruhát (jó minőségűek, volt benne zsír új cipő is) oda akartam adni egy 3 gyerekes ismerősömnek. Ingyen. Persze, kell neki, majd jön érte. Nem jött, így járt. Vártam eleget, odaadtam másnak.
2022. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
97%

De ha annyira útban volt neki, át is hozhatta volna. Kocsija van, ellenben nekem bkv-zni kellett volna.

-Látszik tényleg nem érzékeled a segítséget inkább csak hogy nekem ne kelljen mozdulni, nekem hozzák, minden ruha legyen nekem ne csak kiválogatott szarok...nekem én én én...érted? Más felajánlott ruhákat és ingyen odaadta volna de te még bkv-zni se vagy képes? Mások hogy teszik meg érdekes?

Útban volt neki...de te nem reagáltál egyből mivel nem mozdultál, elfelejtetted stb..annak adta aki egyből gondolom ugrott érte...Azóta meg se kérdezted mi van vele? Mert nagyon nincs köztetek jó kommunikáció...eleve te se mondtad, hogy tegye félre mert nem tudod mikor tudod elvinni..itt te is hibás vagy, őt megértem hogy így tett.

Nem rosszindualtból de nagyon ilyen úriasszony hozzállásodvan és ezen kéne javítani.

2022. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
93%
És mi lesz, ha a kicsit orvoshoz kell vinni és babakocsival meg a másfél évessel kell buszozni? Pesten laksz könyörgöm, nem egy borsodi zsákfaluban. Nagyon átgondolt dolog volt a második gyerek vállalása🤦‍♀️
2022. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi válasz után (ami mind ellened van szinte) is szapulni akarod őt akkor tényleg veled van baj és egyedül a te hozzállásod gusztustalan...nem rosszindulatból mondom...Beszéljétek meg, nincs kommunikáció köztetek, persze utólag szapulni és hibáztatni azt aki felajánlott valamit könnyű ha közben te is hibáztál de ezt nem akarod elismerni...
2022. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a pacin.. Neked tettek volna szívességet, és nem fordítva.

Meddig tartott volna azt mondani :Juci most nem tudok eljönni érte, de x napon jövünk..

Te azt hiszed mindenki majd végtelenségig tartogat a másiknak valamit?

Amúgy meg ha az a roha akkora hatalmas segítség.. Feltételezem nem kellettvolna azt a 2.gyermeket bevállalni..

2022. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rá lennék szorulva, biztos nem azon problémáznék, hogy a fiú ruháit nem adom lányra. Nyilván van, amit nem, de nem gondolom, hogy csupa csokornyakkendős rugija volt...
2022. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:
100%

38.Meddig tartott volna azt mondani :Juci most nem tudok eljönni érte, de x napon jövünk.


Hát így ő bele is pusztult volna mivel nagyon ilyen kiránylánynak érzi magát...

-Elvárja hogy az adja a ruhákat aki felajánlotta mivel neki kocsija van és királykisasszonykának bkv-znia kellene...

-Meg se beszélte hogy tegye félre a ruhákat illetve időközben elfelejtette de besértődik ha továbbadta (tudja ki fogja tárolgatni így, azt se tudja a felajánló hogy most akkor mikor 1 hónap múlva 1 hét?..)

-Még nem hogy örülne hogy maradt még abból a ruhacsomagból de nem, ő neki nem kellenek kb rongy, a szépeket meg jól kiválogatta...neki csak a szépek kellenek.**

-megbeszélte hogy a férj hozza nekik de azóta se érdeklődik felüle szóval csak várja a sült galambot és ül a trónjában...

Én csak ezt látom szinte.

2022. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!