Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hangoljam össze...

Mégis hogyan hangoljam össze a háztartást a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kész katasztrófa vagyok, amióta megszületett a gyerekem. Nem főzök, takarítani is csak néha tudok, rettenetesen bűntudatom van, hogy a férjemnek a sz.r kajákat kell ennie, de egyszerűen a fiam nem képes el lenni egyedül! A napjaink kész káoszak, reggel 6 körül felkel a gyerekem és kb. este 8 előtt nem tudom őt lerakni max ilyen 15-20 perceket alszik, persze éjszaka is felkel egy párszor. Tegnap pont ránéztem a férjemre és észrevettem mennyit fogyott ez alatt a 3 hónap alatt, mert egyszerűen nagyon ritka amikor ki jutok a konyhába. Mások hogy tudnak olyan tökéletesek lenni? Hogyan tudtok foglalkozni a háztartással egy ilyen baba mellett, akit egyszerűen 5 percnél tovább nem lehet letenni, mert torka szakadtából üvölt? Egyszerűen hogyan feleljek meg minden szerepben tökéletesen? Legyek tökéletes anya, feleség, mellette foglalkozzak a kutyával is és persze azért a céges munkákat is csinálnom kéne, de minden fel van halmozódva ott is, of course legyen tisztaság is és mindennap meleg kaja. Hát nekem ez rohadtul nem megy!!! Még a gyerek születése előtt én pont az a nő akartam lenni, aki ugyanúgy foglalkozik a férjével is és minden mással, de egyszerűen nem tudom összehangolni a dolgokat. Persze segítségem az nincs, teljesen egyedül vagyok, csak a férjem van egyedül, aki este, amikor hazajön tud foglalkozni a gyerekkel én akkor szoktam zuhanyozni, meg nagyjából össze pakolni, de persze ezt sem tudom sokáig csinálni, mert a gyerek sírós és szinte csak nálam van el. Nem is tudom milyen válaszokat várok, csak egyszerűen ki akartam írni magamból ezt az egészet! Reménytelennek látom azt, hogy normálisan megfeleljek mindenhogyan és ennek persze a férjem issza meg a levét meg a kutya, mert őt is csak ritkán tudom kivinni sétálni, mert a kisfiam szegény nagyon sírós. Egyszerűen kivagyok készülve már ettől mindennap eltervezem, hogy mit fogok főzni stb, aztán azt veszem észre, hogy megint elment az egésznap és nem történt az égvilágon semmi. A férjem meg éhesen fekszik le, mert a hideg kaja meg a McDonald’s nagyon nem laktató.
2022. aug. 7. 07:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/142 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nyomorék, vagy miért nem tud magának kaját csinálni?
2022. aug. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/142 A kérdező kommentje:
Huuu hát igazából nem ezekre a válaszokra számítottam és lehet, hogy van benne igazság, de a férjem nem tud főzni, ezért szokott hideget enni, a kaja rendelés meg szoktam csinálni néha, csak az a baj, hogy persze válogatós és nem eszik meg egy csomó mindent és az éttermek is elég rosszak erre felé. A kutyát és a gyereket egyszerre szoktam vinni, de csak akkor amikor elvan a fiam a babakocsiba, ami sajnos nem mindig jön össze, ráadásul el kell vinni őket 10 km-rel odébb, mert itt a városba nem lehet a kutyát sétáltatni, mert ő egy nagytestű nagy mozgás igényű kutya. Persze, most szinte semmit nem mozog, szegény ki is van rendesen. 😢 Hordozó kendőt most rendeltem, remélem így egyszerűbb lesz legalább a kutya sétáltatás. Hát a segítség része, az tényleg ritka, de én igazából nem is várom el tőle, hogy segítsen, mert sokat vezet és dolgozik, jó persze nem mondom, hogy nem esne jól, ha többet takarítana, de azért néha fel szokott porszívózni. Én csak azt nem szeretem, hogy mondja is nekem, hogy hát másoknak is megy az, hogy kisbaba mellett minden más is rendben van, hát nálam ez egyszerűen nem megy és ez miatt érzem magam egy rakás sz.rkupacnak. Mert másoknak megy ő szerinte akkor nekem miért nem megy? Velem van a baj vagy mi? Amikor néha van egy-két szerencsésebb nap, hogy alszik a gyerek, akkor se magammal szoktam foglalkozni, hanem rögtön minden mással. Én is kivagyok merülve semmit nem alszom szinte.
2022. aug. 7. 09:00
 13/142 anonim ***** válasza:
93%

Mi bevasaroltunk hetvegen egy hetre elore, ferjem megfozott 2-3 napra elore, majd estenkent megmelegitette maganak (es nekem is). En vettem hordozokendot meg csatos hordozot. Youtube-rol megtanultam megkotni. Aztan mentunk setalni. Vettem elektromos babahintat meg Adamot. Elobbi beraktam ebren, napi 1-2x birt benne 20 percet, addig foztem magamnak. Egy sutoben sult etelt vagy gulyaslevest ossze tudtam ezalatt kesziteni. Volt olyan, hogy 5 perc alattzuhanyoztam, mostam hajat, o meg el kezdett sirni, akkor meg ez volt. Vegig ott volt mellettem, beszeltem hozza. Nem lehet mindig megakadalyozni, hogy sirjon, es nem is kell.


Onnantol, hogy felult, lehetett vele babakocsizni is.

2022. aug. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/142 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem akkor tanult meg fozni. Nem egy tocket science, foleg ma, videok is vannak.
2022. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/142 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es nalunk a ferjem takaritott.
2022. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/142 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed szerint megy, akkor nyomd a kezébe azt a gyereket, hagy szokja az apját, ne vedd el mikor sír oldja csak meg, te meg főzz meg két napra.

Ott is hagyhatod őket ketten menj el a kutyával, és mond meg apának takarítson ki a gyerekkel a nyakán, ha másnak megy neki is fog.

2022. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/142 anonim ***** válasza:
100%
Játszd a hülyét! Mondd meg neki, hogy mutassa meg, hogy kell csinálni. Marha könnyű mondani, hogy más is megtudja csinálni. Azok akiknek mindig tip-top a lakás általában hagyják sírni a gyereket, vagy extra nyugis jó alvó babájuk van. Muszáj a férjeddel beszélned, mert ki fogsz purcanni.
2022. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/142 anonim ***** válasza:
100%
Normális házasságban a férj nem besegít hanem egyenrangú partner és ugyan úgy csinál ő is mindent. Főleg egy kicsi baba mellett. De pláne nem pofázik h bezzeg más meg tudja csinálni. Mond meg neki hogy ott lehet apuka is kiveszi a részét rendesen. Nem kisgyerek már. Tudnia kéne gondoskodni magáról.
2022. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/142 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a főzést sem kell tulgondolni. Rengeteg étel van, ami pikk pakk kész. Minimális előkészülettel megvagy. Azt azért nem hiszem el, hogy nincs erre sem időd....
2022. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/142 anonim ***** válasza:
90%
19. Nekem nem volt, pedig nem vagyok egy lusta ember, a főzés a hobbim. Hiába volt kendőben, úgy nem mertem főzni, máshol meg nem volt el. Nekem sosem volt ez a leteszem aludni van egy kis időm. Az apja foglalkozott vele amíg főztem, de egyedül képtelen lettem volna.
2022. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!