Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/429 anonim ***** válasza:
98%

Azért a 20-25 túlzás, ezt már rég cáfolták, amikor az átlagéletkor 30 évvel kevesebb volt, mint most.


Ma egy átlag 30 éves teljesen egészéges és fitt, már a fogamzás esélyének csökkenését is 30, de inkább 35 felett számolják.


Egyébként nem értem a kérdezőt sem, 29 voltam az első gyerekem születésekor, 31 leszek, mire a második ideér, nem érzem, hogy bármivel is el lennék késve, nem hiszem, hogy rokkantan megyek a ballagására majd, meg generációs különbségek lesznek és hasonló.


Sőt, a 40-es ismerőseim javarésze meglepően fitt, sokkal jobban érzik magukat, mint a sok megkeseredett, elfáradt huszonéves, akik a munka-hétvégi iskola taposomalmában próbálják megteremteni a gyerelvállalás anyagi feltételeit, hogy ne kelljen remrgni, miből fizetik ki a gyerek dolgait meg a kajàt, ha beüt valami gond.

2022. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/429 anonim ***** válasza:
98%
Akkor most nézzük a másik végét: miért kell alig 20 évesen, szinte semmi iskolai végzettséggel, munka, biztos párkapcsolat nélkül gyereket vállalni? Szerintem ez sem normális akkor. Mindenki akkor vállal gyereket, amikor adott minden feltétel, és itt nem csak az anyagi háttérre gondolok, hanem arra is, hogy egy pár valóban készen áll-e rá szellemileg, és nem gyerek fejjel vág bele. Biztos vannak olyan fiatalok, akiknek adott minden (saját ház, lakás, autó, biztos, stabil munkahely stb), de ez a ritkább. Olyan világot élünk, amiben jóformán bőven 30 felett jutnak el oda a legtöbben, hogy gyermeket vállaljanak. Kár evvel dacolni, hidd el, nem mindenki szeret a bizonytalanságba szülni. Én is 30 éves korom előtt szerettem volna gyereket, de nem lehetett, mert valószínűleg nyomorogtunk volna. Az miért lett volna jobb, mint rá jó pár évre egy biztosabb háttérrel rendelkezve bevállalni? Amúgy eléggé kitolódott a gyerek vállalás, valószínűleg ez így is marad, az evolúció is képes ehhez igazodni.
2022. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/429 A kérdező kommentje:

Te hol a f...jdjdjf-omban látsz egészséges 30 évest?


Annyi vagyok, nem ismerek nagyon olyat, aki nem szedne gyógyszert és/vagy nem diétázna valamire (orvos által előírtan). Én pl sajnos mindkettő vagyok.

2022. dec. 19. 09:42
 14/429 anonim ***** válasza:
85%

????

Mondom, most 30 vagyok (én vagyok, aki írtam, hogy 31 leszek, mire a második megszületik), ergo nyilván csupa velem kb. egykorú baráti pár és rokon vesz körül.


Senki nem lerobbant, beteges, senkinek nincs krónikus betegsége, amire gyógyszert kéne szednie. Mi tök egészségesek vagyunk a férjemmel, semmi nyűgünk és nem kövér disznóemberek vesznek körül, senki nem diétàzik tudtom szerint, egy-két apuka picit pocakosabb vagy 1-2 anyukán maradt valamennyj szülés után, de nem kórosan sok.


Szerintem ezt csak te magyarázod be magadnak, én nem ismerek ilyen beteg 30-35 éveseket, amikről itt írsz :D

2022. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/429 anonim ***** válasza:
98%

A kérdezőnek az a legnagyobb baja, hogy nincs párja és pánikol, hogy nem lesz gyereke. Ezért inkább mindenkit szid a szorongása miatt.

Ha szerinted úgyis elkéstél, akkor mi a gond? Nem lesz gyereked aztán annyi.

2022. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/429 A kérdező kommentje:

Az igen.... Nekem 30-as ismerőseim közül sok az allergiás, van gluténérzékeny, több pajzsmirigy-alulműködéses, több refluxos.

Mindenkinek vannak már rendszeres mozgásszervi fájdalmai, van, aki gyógytornásznál van ezzel.



A 35 felett szülés védhetetlen amúgy továbbra is. Saját életét tönkreteszi, gyerekéét is, kockára teszi, hogy nem tudja felnevelni a gyerekét.

2022. dec. 19. 09:57
 17/429 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt nincs közöd hozzá.

Másrészt nem úgy mennek a dolgok, mint régen, hogy 17 évesen már férjhez kellett menni a "kiszemelthez" ha tetszett, ha nem, lett valahogy egy házuk, aztán az asszony elkezdte potyogtatni a gyerekeket.

Ma már ehhez bőven több kell, és főleg mostanság.

Én is szültem volna hamarabb, ha van ehhez férfi a láthatáron, meg pénz, de nem így lett. 😀


Amúgy meg szerintem trollkodás csak, egy nő sem fogja ok nélkül a neten ecsetelni, hogy ő 30 évesen mennyire lepukkant, nyilván provokálja a 30-asokat.

Vagy pedig nem is akar gyereket, és önigazolást keres, hogy jól teszi így.

2022. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/429 anonim ***** válasza:
76%
Amiket leírtál betegségek, egytől egyig mind halálos. 🤣🤣
2022. dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/429 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lepukkant...
2022. dec. 19. 10:03
 20/429 anonim ***** válasza:
81%

Allergia, reflux, pajzsmirigy-alulműködés? :D


Ne égess már ki, ezek a betegségek nem a korral függnek össze :D Az én férjem is allergiás, de képzeld, már 3 évesen is az volt, mondjuk gyógyszer nem is kell szednie, max. évi 1 hónapig, mikor virágzik, amit nem bír.


De ez hogy függ össsze a korral? Mert akik allergiásak, refluxosak meg mindenféle alulműködésük van, azoknak 15 évesen is az volt, nyilván akkor 30 évesen is lesz, mert ezek nem "gyógyítható" dolgok.


Elképesztő hülyeségeket írsz, amúgy látszik is, hogy nem szültél még, bennem pl. semmit nem tett tönkre testileg a szülés, mint a nők többségében, nincs mit kihevernem 😄

2022. dec. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!