Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/429 A kérdező kommentje:

20



Egy refluxos minden, csak nem egészséges. Nem lepukkant, de krónikus beteg.


A pajzsmirigy alulműködés egy krónikus betegség, autoimmun és gyógyszer nélkül az illető lassanként meghal. A pajzsmirigy által termelt hormonok a test "gázpedáljai".


Egy gluténérzékeny autoimmun beteg és élete végéig szigorú és drága diétán van.



Ha neked ezek nem betegségek, akkor mi az, ami igen? 😅

2022. dec. 19. 10:09
 22/429 A kérdező kommentje:

Nyertél a lottón, ha semmit se tett benned tönkre a terhesség.



Nekem már mondott is valamit szakorvos, hogy mit fog tönkretenni várhatóan. És ez csak egy.



Nem ismerek negyvenest, aki nem lett volna brutál beteg a terhessége alatt.


A gyereke tinikora alatt meg komoly betegek már.

2022. dec. 19. 10:10
 23/429 anonim ***** válasza:
90%
Oké, de értsd már meg, hogy akinek ilyen betegségei vannak, az már 20 évesen is beteg, akkor miről beszélünk?
2022. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/429 anonim ***** válasza:
73%

A pajzsmirigyet kitűnően lehet kezelni egy szem reggeli gyógyszerrel.

Sőt, mondok neked egy még jobbat, nekem szülés után beállt 3 körülire a pm, előtte 5 körül volt.

A gluténmentes diéta meg már nem akkora nagy dolog, mint 20 éve, hogy drága meg beszerezhetetlen lenne.


Mit mondott az a "szakorvos", mit fog tönkretenni a terhesség, amit 20 évesen nem tenne tönkre?

Ne csak bedobj ilyeneket, hanem indokold is meg.

2022. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/429 anonim ***** válasza:
78%

De tudod mit, igazad van, el vagy késve, ne is szülj már, mindenki jobban jár :D


Mi fitt 30 évesek meg azért hadd élvezzük már az anyaságot, ha meg nem haragszol érte :D

2022. dec. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/429 A kérdező kommentje:

Szívbillentyű-betegséget súlyosbítja.


Amúgy pont elég nagy baj az a reggeli gyógyszer. Ha meg bármi beüt akár politikailag, nem jutsz hozzá, meghalsz.


A diéták meg kb a világon a legrosszabb dolgok. (Nekem is kellene 3 dologra, 2-re igyekszem tartani). Nem érti meg a környezet, nem tudsz enni egy étteremben, nem tudsz enni a kollégáiddal, nem eheted, amit kívánsz, eszed, amit nem kívánsz.



Egy 40 évesen szülő hogy lehet 30-asként anyuka?

Bár tény, hogy 35 felett már felelőtlenségnek tartom, de a negyvenesekről szól a kérdésem elsősorban.

2022. dec. 19. 10:23
 27/429 A kérdező kommentje:

Egy 40 feletti kevésbé bírja az éjszakázást, a rohanást ami a gyerekneveléssel jár.

Ha újra szeretné kezdeni a sportot, amikor a gyerek már nagy, akkor kisebb eséllyel tudja, mert 55 feletti addig. Vagyis nem ismerek olyan 55 felettit, aki bírna a sétánál többet (csont, ízületek stb).

2022. dec. 19. 10:30
 28/429 anonim ***** válasza:
85%

32 évesen szültem meg a kislányomat. Nincs semmilyen betegségem, nem rokkantam le, nem szedek gyógyszert, nem vagyok szemüveges, sem ráncos, nincs semmi bajom. Szülés után elmentem csontkovácshoz, ahogy amúgy minden évben. Helyreropogtatott és az élet megy tovább.

Aki későn találja meg a párját, vagy teremti meg a szerinte szükséges feltételeket, az mondjon le a gyerek vállalásról? Anyukám 28 volt, amikor születtem. Anyósom 39 volt, amikor a férjem született. Most 77 éves. Már öreges, de jól van fizikailag és szellemileg is. Mit kéne mondanom? Hogy bár ne szülte volna meg a férjemet ilyen későn? Egy értékes, szintén egészséges emberről beszélünk, aki nem szed gyógyszert, nincsen semmi baja.

Ez mindenkinek a magánügye. Egyszerűen ha nem adottak korábban a feltételek, akkor nincs más választás.

2022. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/429 anonim ***** válasza:
80%

Honnan tudod, hogy kevésbé bírja, voltál már 40 éves anyuka? Vagy egyáltalán anyuka? :D


Olyan dolgokban akarsz tényeket közölni, amiben semmi tapasztalatod sincs, csak puffogtatod őket, mert olvastad valahol :D

2022. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/429 A kérdező kommentje:

A családomban SENKI se élt 77 éves koráig. A nők sem. A férfiaknál 73 a rekord.

Ez kb az átlag. Sőt. A környezetemben 50-esek hullanak sorban. Rákban a zöme.


Akkor szerinted???

2022. dec. 19. 10:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!