Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/429 anonim ***** válasza:
100%
Dehát leírtad, hogy már elkéstél!!
2022. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/429 anonim ***** válasza:
98%

Túlsúlyos???

Basszus olyan vékony, hogy simán hízhatna akár 10 kilót is. Te mi a francot ítélkezel ismeretlenül?

Nekem elég volt ebből a beteg elméjű idiótából. Ócska troll, akinek semmi élete. Még azt is megkockáztatom, hogy nem is nő aki irogat.

2022. dec. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/429 A kérdező kommentje:

Akkor nagyon szerencsés a genetikája, ha vékony, pedig későn szült.



Én például úgy, hogy még van időm sportolni, mert nincs gyerekem, úgy maradok vékony, hogy keveset eszem.

Minden ismerősöm túlsúlyos terhesség után egytől-egyig, ha 30 felett szült. A 30 alatt szülők közül vannak modellalkatok, pedig ugye nincs idejük sportra.

2022. dec. 19. 11:59
 64/429 anonim ***** válasza:
97%
Cicu. 38 vagyok egy 1 éves gyerekkel. Egészséges vagyok, voltam is. A terhesség alatt sem voltam rosszul egyszer sem. Sportolok, tanfolyamra járok, alszok, kirándulunk, jó kajákat eszünk, időt töltünk a barátainkkal, ilyenek. Ugyanolyan, sőt teljesebb életet élünk mint a gyerek előtt. Ja, és nem nézek ki öregebbnek a te jelenlegi korodnál. És még elhízva sem vagyok, a terhesség alatt sem nőtt a súlyom, csak a gyerek meg a "járulékos részek" súlyával. Ami természetesen a szüléssel távozott. Mesélj még kérlek, hogy milyen szar életem van 😂 Jól szórakozok rajtad.
2022. dec. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/429 A kérdező kommentje:

1 éves gyerek mellett kb nem is szabad sportolni és az ember mem tud találkozni a barátaival.


Vannak kisgyerekes ismerőseim és munkatársaim is, hazudj másnak. Cica.

2022. dec. 19. 12:11
 66/429 anonim ***** válasza:
94%

38-as vagyok.

Ki mondta, hogy csak gyerekkel utazunk?

Szerencsére megtehetjük, hogy menjünk velük és nélkülük is. Na, ez például nagy előnye annak, hogy nem 20 évesen szültem őket. Nem mindegy ám a gyerekvállalásnál az sem, hogy milyen anyagi körülmények között neveled őket.

2022. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/429 anonim ***** válasza:
95%
Vicces amúgy, hogy mindenféle munkatárs meg rokonokkal jössz, de saját tapasztalat nulla, és innen megmondja ki hány kiló 😂
2022. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/429 A kérdező kommentje:

67


A nők anyagcseréje 40 felé lassul. Biológiailag is törvényszerű a hízás és ha kinyitnád a szemed, látnád is.

2022. dec. 19. 12:23
 69/429 Derjaderja ***** válasza:
95%

Ennyi butaságot összehordani, komolyan. Az éjszakázáson külön nevetek.

Javaslok 2 bölcs mondást:

- nem akarásnak nyögés a vége

- aki meg akar tenni valamit, az talál rá módot, aki nem, az kifogást.

2022. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/429 A kérdező kommentje:
MINDEN gyerekes éjszakázik. Amíg kicsi, mert sír, eszik éjjel. Amíg nagy, addig ellátod, játszol vele, tanulsz vele este, majd éjjel csinálod a te dolgaidat.
2022. dec. 19. 12:27
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!