Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért védik sokan a késői (40...

Miért védik sokan a késői (40 körüli) gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

A női szervezet számára borzalmasan megterhelő a terhesség. Kvázi rendbe se jön már sohase, ha 40 évesen szült. A nő és a gyerek számára is növekszik a betegségek esélye.

Persze a teherbe esés esélye is csökken a korral.

Bizonyos kor felett pedig automatikusan veszélyeztetett a terhesség.

Egy idősebb embernek nincs annyi energiája a kisgyerekekhez, jellemzően nem olyan rugalmasan neveli. Generációs szakadék is kialakulhat.

Idős és jellemzően igen beteges lesz, mire a gyereke érettségizik.

Amikor a gyereke kirepül, már özvegy vagy beteges, nem tud élvezni még éveket utazással, hobbikkal a párjával.

Nem éri meg az unokázást. Ha a gyereke is későn szül, pláne nem.



Én 30 vagyok és nagyon elkésettnek érzem magam. Mások meg körülöttem olyan lezserül veszik a témát, mintha pont velük nem történhetne semmi rossz.


2022. dec. 19. 08:58
 401/429 anonim ***** válasza:
84%
A mentális betegeknek sem szabadna szaporodnia!!
2022. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 402/429 A kérdező kommentje:

402


Szerintem meg nem öregesek.

2022. dec. 21. 15:13
 403/429 anonim ***** válasza:
100%
Véleményt kérsz, akkor fogadd el a kritikát. Akkor mit zavar, ha szerintünk a 80 éves nagyink vesz fel ilyet?
2022. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 404/429 A kérdező kommentje:
Szerintem azt a ruhát nézed, amiben futottam.....
2022. dec. 21. 15:17
 405/429 anonim ***** válasza:
81%

Ok, szar a genetikád.

Nem mindenkinek szar a genetikája.


Puszi.

2022. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 406/429 anonim ***** válasza:
100%

Én a külsődet amúgy nem bántom, meg személyesen sem szoktam senkit. Abban vagy amiben akarsz. Átlagos vagy, de ezt nem rosszból mondtam korábban.

Fejben sokkal nagyobb bajok vannak. Nincs kedvem tovább a vergődésedhez. Szomorú életed lehet, amit nagyon nem irigylek tőled. Ha így viselkednék ahogy te, már a párom elküldött volna az tuti...

2022. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 407/429 A kérdező kommentje:

Átlagos az arcom, alkatom talán az elhízás nagyarányúsága miatt jobb, az öltözetem szürke (ezt tudom tinikorom óta, sokat változott, de szürke), a hajam is, ezeket tudom.


De számomra ennek semmi köze ahhoz, ki mennyinek néz ki és kinek milyen hamar lesz valakije.



Ha lesz párom, neki is elmondom, hogy 34-35-ig vállalok gyereket és maximum 2-t (ikrek beesése más téma). Ha kell, elmagyarázom, amit Apumék is megbeszéltek anno.


Ha 35-ig nem lesz tartós kapcsolatom, ami sokminden miatt lehet, akkor olyat keresek, aki nem akar gyereket.



Nem tudok róla, hogy szomorú életem van. A karácsony nálunk is f.s, így ez az időszak nehéz. De nem tudtam, hogy szomorú az életem. Jó tudni

2022. dec. 21. 15:43
 408/429 anonim ***** válasza:
84%

Ok, tedd ezt.


Más meg máshogy éli/tervezi az életét.

2022. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 409/429 anonim ***** válasza:
84%

Akinek nem szomoru az élete, az nem foglalkozik ilyen szinten màséval, nem ir ki kérdést màs magànügyeiről, nem önigazol, magyaràzkodik, meg minden amit te itt csinàlsz.

Ha neked egy ilyen döntéshez közönség kell, meg hogy kórusban bologassanak neked az sokat elárul rolad, akárhogy tagadod.

2022. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 410/429 A kérdező kommentje:
Mindent elfogadok, amíg az az illető saját magára hat ki. A 40 felett szülés sajnos nem ilyen.
2022. dec. 21. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!