Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Így hogy ne őrüljek meg itthon?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 1.5 és 4 évesek.

A nagynak vége az ovinak, itthon van 2 hete.

A 2 hét alatt annyi történt, hogy 1x elmentünk fagyizni.

Férjem rengeteget dolgozik, én meg a 2 gyerekkel nem merek elindulni sehova, mert az nekem nem kikapcsolodás, hogy felváltva huzkodjam, fegyelmezzem őket. Barátnőim messze laknak, helyben semmi barátunk nincs. Rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot.

Van autónk, de a környékünkön konkrétan semmi nincs,amit ők is élveznének.

Annyira civilizálatlannak, besavanyodottnak érzem már magam, hogy megőrülök. Ha csak reggel belegondolok, hogy ugyan az a sablon nap vár ránk, felkelni sincs kedvem.


2023. júl. 2. 14:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/165 anonim ***** válasza:
22%

30, ha gyerekek életkorának megfelelő programra megy, akkor senki se fog véres rongyként nézni, amiért merészelnek gyerekként viselkedni.

A társas magány akkora egy kamu az internet világában, hogy a plafon szakad.

A világ bármely pontján élő emberrel is beszélhetsz, amikor csak jól esik. Csak az magányos, aki az akar lenni.

Egy 4 és egy 1,5 éves társasága pedig mindennek mondható, csak csendesnek nem. Aki mellettük unatkozik, az leszedálta őket.

2023. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/165 anonim ***** válasza:
67%
Bakker!Nem 1 és 4 éves szinten szeretne kommunikálni az ember.Azért társas magánynak hívják,mert van társaságof,esetünkben a pici gyerekek,de most őszintén,miröl beszélgetsz velük?Hogy milyen színű gyurmát szeretnének.Na,hát nekem sem ez a kikapcsolódás.Nem csendről volt szó,magányról.Nem ugyanaz Amúgy én 10 perc csendért is hálás lennék néha.Nálunk semmi program nincs ekkora gyerekekkel,elutazni meg nem egyszerű.Utazás során ugyanis igenis véres rongyként néznek rád,ha üvölt a vonaton,buszon.Jogos is egy szempontból,de ha ordít mit tegyek?Ragasszam le a száját?Persze,telefonon,vagy neten kommunikálok is,csak az nem olyan,mintha nyugiba meginnék egy kávét.Nekem mondjuk lassan a barátaim is eltűntek,nem hívtak kávézni,aztá olyan programjuk volt ahová én nem tudtam menni,hozzám meg nem jöttek,mert jajj biztos zavarnak.Ez nyilván a kamu része, egyszerűen nem igazán voltak rám máe kíváncsiak úgy,hogy nem tudok bármikor ,bárhová menni.Na mindegy!Nem mindenki érti ezt meg,mert eleve nem vagyunk egyformák,ki így,ki úgy viseli a dolgokat,de ettől még létező jelenség,hogy egyszerűen nem tudsz több gyerekkel elindulni csak oda,ahová nagyon muszáj,és arról is tudod,hogy neked egy merő szívás lesz.Na akkor lehet választani ilyenkor,hogy abba bolondulsz meg,hogy minden nap egyforma,vagy abba,hogy minden nap mással szívatod meg magadat.Na mindegy!Ha nem ment át eddig, akkor nem is fog.Nagyon ügyesek vagytok,hogy több gyerekkel is bírtok,nem mindenki tud egy hisztiző 3-4 évest húzni,miközben a hullafáradt 1 éves meg ordít valamiért.Kérdező!Próbálj meg amikor csak tudsz valamit lazítani,ha tudsz, akkor legalább hetente egyszer kérj segítséget a párodtól,hogy akkor oldja meg,hogy hamarabb otthon van,és elmentek valahova,vagy ha vannak nagyszülők, akkor öket bevonni,és tarts ki ameddig visszamész dolgozni.Utána jobb lesz.Lesz felnőtt társaságod,a gyerekek közösségbe járnak majd,meg nyilván addigra nőnek,okosodnak is.Akkor már könnyebb lesz elindulni is valahova.
2023. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/165 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem való mindenkinek a most nagy sláger 1,5-2,5 év korkülönbség. Megoldani mindent meg lehet kedved utolsó,látom Te is nagyon frusztrált vagy,találj valamit ami feltölt, nem kell ahhoz szuper anyának lenni,hogy ne sajnálja magát az ember és szenvedjen mindenen. Mindenkinek van rossz napja,időszak ami nehezebb de nem zárkózhat be 5 évre,mert nem egyszerű kimozdulni 2 gyerekjel. Miért érdekel amúgy hogy néznek Rád?.miért érdekel más véleménye? Inkabb ezen dolgozz
2023. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/165 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkineky aki normálisan tudott hozzáállni a kérdésemhez.

Akik meg... na a nagyrész lefogadom vagy gyereke sincs, vagy még csak hasonló élethelyzetben sem volt, így könnyen okoskodik


Előrébb sokkal nem lettem,próbálkozunk.

2023. júl. 2. 19:04
 35/165 Derjaderja ***** válasza:
84%

Ên nem akartam megbántani a Kérdezőt, csak nehéz az ilyen beépített "igen, de" jellegű kérdésre mit írni. Ráadásul gyakorlati jellegű volt a kérdés:

"Hogy ne őrüljek meg" - amikor:

- itthon már megőrülök

- utcára nem megyek ki velük

- autózni nem autózom velük

- nem ismerek senkit

- ide nem tud jönni senki

- én nem tudok senkihez menni

- a férjem nem ér rá


Valamelyik pontot fel kell oldani, mert egyéb eshetőség nincs. Senki nem vonja kétségbe hogy nehéz.


Másrészt az nem derült ki nekem, hogy eddig mért volt sokkal jobb. Vagy eddig sem volt? Az óvis gyerek otthhonléte dekompenzálta ennyire?


Az mért nem jó h elhív óvistársat anyukástol? Én sem vagyok ügyes ezekben (bár én szívesebben vagyok egyedül vagy egyedül es a gyerekekkel mint anyukákkal), de mondtam a lányomnak, hogy ha valakit meg szeretne hívni szóljon. Egy kislányt ajánlott, leszólítottam az anyukáját és már voltunk egymasnál azóta (és még aranyos is az anyuka).


Ha olyan kis környék akkor vsz mások is elszigeltek. Könnyű ráírni, hogy a kislányom mindig emlegeti a Tiedet.

2023. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/165 anonim ***** válasza:
100%

Valami anyukával a közelbe nem tudsz összehaverkodni? Mondjuk azt se szerettem, mert a legtöbbel csak a gyerek a téma.

Nekem csak egy gyerekem van és vannak baratim is...lányom jó gyerek is volt, de nem szerettem a babakort. Most már 9 lesz és miután vissza mentem dolgozni akkor éreztem magam teljesnek.

N 31

2023. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/165 A kérdező kommentje:

Derjaderja!


Nem irtam,hogy az utcára nem megyek ki velük. Írtam, hogy jatszotérre átszoktunk menni, de az mindig üres. Fagyizni is itt a faluban elsétálunk. Nincs messze.

Azt sem írtam, hogy nem autozok velük. Imadok vezetni, ők is szeretnek autozni.

Csak messze egyedül nem megyek (pl 1 orás út felett), közelebb megkonkrétan semmi nincs.

Vagyis van egy velencei tó, ahova fürdeni kizárt hogy menjünk, setalni is veszélyes.

Fehérvaron van egy strand. Szintén egyedül 2gyerekkel nem megyek.

Mas nagyon nincs.


2 éve költöztünk ide. Hiába próbalok beilleszkedni, kicsi falu, ki vagyok rekesztve. Felőlem jöhetne bárki ide, én örülnék neki. Ugyan ez a senkihez menni kategória.


Eddig azért voltam jobban, mert amíg a nagy oviban volt, besegitettem a férjemnek dolgozni. Az ugy feltöltött. 2 gyerekkel nem tudok.

2023. júl. 2. 19:29
 38/165 anonim ***** válasza:
74%

Persze, Székesfehérváron semmi nincs a strandon kívül🙄 Hagyjuk már, a kérdező nem megoldást keres, hanem kifogást.

"Jöhetne bárki ide..." Szerencsére, senkihez nem szoktak idegenek csak úgy random beállítani. Kapcsolatokat kéne építeni, amit otthoni gubbasztással nehéz.

2023. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/165 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás lehet még ha megegyezel a férjeddel, hogy legalább egy délután legyen otthon.

Vállalkozó, ő osztja be az idejét.

Értem, hogy fontos a vállalkozás felépítése és a pénz, de az egyének mentális egészsége és a családi élet is az.

Ha máskor nem, legalább, amíg a nyári szünet tart.

Így tudtok együtt programozni, vagy épp te eltudsz menni kikapcsolódni.

2023. júl. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/165 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de a leírásod alapján nekem az a benyomásom, hogy vagy nem tudsz bánni a gyerekekkel vagy nem fogadnak neked szót.

Miért lenne veszélyes egy tónál sétálni? Azt megértem, hogy strandra nem mész velük, de sétálni? Abban mi a veszélyes? Kivéve, ha nem hallgatnak rád, csak rohangálnak, te meg nem tudsz velük mit kezdeni.

Ezek szerint ott egy nagyváros a közelben, de te oda sem vagy képes elmenni velük? Ott sincs semmi? Ott csak van játszótér, ami nem üresen kong.

Ez csak egy kifogás részedről, mert nincs kedved.

Esetleg a férjedre is rászólhatnál, hogy időnként hanyagolja a munkát pár órára, mert család is vagytok, veletek is töltsön időt.

Sétálni meg miért csak hetente egyszer mentek? Ekkora gyereknek bármi szórakoztató, az is, ha fűszálakat gyűjt az út szélén. Kapd össze magad, aztán hajrá.

2023. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!