Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/89 A kérdező kommentje:
#20 Fél éves a baba.
márc. 2. 22:09
 22/89 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem magamban kezelem, hanem folyton meg vagyok sértődve, veszekszem, sírok stb. Kicsit olyan, amilyennek az első trimeszteres nőket tartják. Akkor nem volt semmi hasonló gond, nekem a harmadik hónapban kezdődtek a hangulatváltozások, aztán a baba kb. három hónapos koráig nem voltak (vagy inkább onnantól csúcsosodtak ki, mikor a férjem a szüleit védte velem szemben, mert nem akartam, hogy heti egy-két alkalommal anyósom 2-4 órára jöjjön és kérdés nélkül hívjon meg bárkit akit gondolt), most meg megint mindenen ki vagyok borulva és veszekszem. Pedig azóta hónapok teltek el és mintaapaként viselkedik.
márc. 2. 22:14
 23/89 anonim ***** válasza:
74%
Én is szoktam hasonlóan érezni kérdező, csak nálunk a baráti találkozók, a csapatépítések és a túlóra a mumus. Én nem tudok többet leadni a feladataimból, vagy több én időt kivenni. Ma pl kimentem a konyhakertembe vetni, de 10 percenként kellett berohangálni a nyűgös 6 hónaposomhoz, akinek csak anya volt jó. Így nem tudok több én időt kivenni, oda vagyok kötve a gyerekeimhez. Az a baj, hogy azt várom a férjemtől, hogy segítsen valamiben vagy mentsen ki valamiből, amiből nem tud. Nem akarom itthagyni a gyerekeimet, mert sokszor nem jön rá a férjem egyedül, hogy miért sírnak, és nekem nem ér annyit semmilyen program azért, hogy azt kockáztassam, hogy itthon zokog vigasztalhatatlanul a kisbabám, amíg én kávézgatok. Ha ebbe belegondolok, akkor rájövök, hogy nem nem tudok elmenni, hanem nem akarok elmenni. Nekem nem lehet jobb, csak a férjemnek lehetne rosszabb, hogy egy szinten legyünk. Olyan ember meg nem vagyok, aki azt akarja, hogy csak azért legyen neki rosszabb, hogy ő is olyan rosszul érezze magát, mint én. Ha lefuttatom ezeket a gondokatmeneteket, akkor kicsit beletörődök a helyzetbe. Az is segít, ha néha elképzelem, hogy egyedülálló anyuka vagyok, és akkor nem érzem azt, hogy elvárnék tőle valamit, mert meg kell tudni oldani egyedül. Biztos nem ezek a legegészségesebb kezelési módszerek, de egyelőre ezzel elműködöm, és remélem, hogy idővel könnyebb lesz a gyerekekkel, és több idő jut magamra.
márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/89 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem, hogy te vagy az egyetlen, aki irigyli, hogy a férjének több a szabadsága ;). Pedig kettőnk közül én vagyok a kevésbé eljárkálós. Az a gond, hogy távolról nem lehet megmondani, hogy mi az a helyzet és szint, aminél magától és idővel rendeződnek a dolgok és mi az, amikor ha nem beszéltek és dolgoztok rajta, ráálltok egy olyan útra, aminek az elhidegülés lesz a vége.

23-as válaszában kicsit én is magamra ismertem. Hiába lenne elvileg egyenrangú szülő a férj, vannak olyan helyzetek és időszakok, amikor csak anya a jó (vagy jobb), na meg a szoptatás miatt is könnyen kialakulhat egy olyan helyzet, hogy á, anyának úgyis otthon kell lennie. És akkor ott vagyunk, hogy elvileg megoldható lenne, hogy az anya is kimozduljon, de annyi macerával jár vagy annyira aggódik, hogy sír a kicsi, hogy legtöbbször inkább nem is megy. A férjben meg ez úgy csapódik le, hogy nem is akar. Az anyában meg csak gyűlik... aztán egyszer kirobban, a férj meg nem érti az okát. Engem mondjuk vigasztal, hogy idővel el szokott múlni az ilyen szintű anyásság, utána - jó esetben - az apukával is jól elvan. Kell is a vigasz, a kisebbik most tart az első szeparációs szorongásos időszakánál :S.

márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/89 A kérdező kommentje:

#23-24 Köszönöm az őszinteségeteket és a bátorítást.


A 23-n annyira magamra ismertem, hogy el is sírtam magam. Tényleg így van, mennék, de ugyanakkor ha elmegyek a férjem nem úgy látja el a babát, ahogy szerintem kéne. Nem időben kezdi el vigasztalni és többet sír, vagy elfelejt neki inni adni az evés után (már hozzátáplálunk, főképp az orvosi vizsgálataim miatt) vagy csak amikor visszaérek látom, hogy csüng rajtam és nem akar elengedni és bűntudatom van, ha megyek, bezárva érzem magam ha maradok, megy a lakás, ha játszom vele és se enni nem tudunk se egy tiszta cumisüvege nincs amiből inni tudna, de bűntudatom van, ha rendet rakok és nincs időm vele foglalkozni. Szenvedek, ha nem mosolyog egész nap, félek nem teszek meg mindent, ha nem gyakoroljuk a gyógytorna gyakorlatokat napi 3-4x (fél éves és lassan feláll, de lehet kimarad a kúszás/mászás, ha nem jól csináljuk), de szomorkodom, ha nem élvezi. A férjemnek meg minden olyan könnyen megy. Ő nem aggódik a babán. Nem aggódik a munkahelyén. Sorra kapja az elismeréseket. Eljár futóversenyekre. Az egész családja és rokonsága folyton dicséri, hogy milyen jó apa.


Én meg azt kapom, hogy szerencse, hogy néha szoptatom, mert amúgy nem is lenne a kezemben a gyerek, (a férjem keresztanyjától, akinek nyilván azokat a képeket küldjük, amin a férjem van a gyerekkel), meg, hogy nekünk milyen jó dolgunk van, hogy ennyi háztartási gépünk van (a szomszéd néni), meg nem kell ennyire aggódni mint én teszem (anyósom), meg megfullasztom a gyereket (szintén anyósom), meg túlöltöztetem a gyereket (a szomszéd néni), alulöltöztetem a gyereket (a férjem keresztanyja).


Egyszerűen nem így képzeltem el az anyaságot 😭😢😫De jó tudni, hogy legalább nem én vagyok defektes, hogy így élem meg. Köszönöm még egyszer a kedves szavakat!!!

márc. 2. 23:31
 26/89 anonim ***** válasza:
43%
Nos, q gyerek fél éves. Apuka atveszi a gyedet, te meg vissza mész dolgozni. Máris jobb lesz neked.
márc. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/89 anonim ***** válasza:
62%

Na, a 25-ös választ kellett volna írnod a kérdésedben. Teljesen világos, mi a probléma.

Nos, először is nyugodj meg, mert egyáltalán nem vagy egyedül ezzel az érzéseiddel.


Nem a férjedre haragszol, hanem arra a megváltozhatatlan tényre, hogy miért az anya élete fordul fel fenekestül, ha gyereke születik. Ez a nőiségben való csalódás, harag máskor is előfordult már?


És sürgősen kezdd el ignorálni a rokonok, szomszédok beszólásait. Tudom, baromi nehéz, nekem is évekbe telt, de hidd csak el, hogy a vélemény olyan valami, mint s*gglyuk, mindenkinek van, de senkit nem érdekel a másé.


Viszont az anyaság szerepének elfogadása már jóval keményebb dió. Még az is előfordulhat, hogy egyedül ez nem is fog menni, csak szakember segítségével. Nekem is pont ilyen érzéseim voltak, az áttörést az hozta, amikor tudatosult bennem, hogy egy élet létrehozására csak a női test képes. Utána egy újszülött életbentartására is csak egy nő/anya képes.


Hidd el, minden rendben lesz!

márc. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/89 anonim ***** válasza:
69%
#23 vagyok, kicsit megnyugtat, hogy nem csak én vagyok így. Ha vigasztal kicsit a 20 hónaposomnak már jobban kell az apja, mint én, mert mindig velem van, és apa izgalmasabb. Mostmár tudnék én időzni, ha nem lenne egy kisebb. A 20 hónapos már üvölt és üti a hűtőt, ha éhes, egy férfinak sem nehéz kitalálnia, hogy éhes. Húzza a kezem az ágy felé, ha álmos. Úgyhogy nem olyan borzasztóan sok idővel jobb lesz. Nyilván egy anya agya teljesen máshogy működik, mint egy sima nőé, úgyhogy teljesen sosem fogod tudni lekapcsolni az anya szerepet, de lesz ennél sokkal kevésbé fojtó és sokkal jobban élvezhető. :)
márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/89 anonim ***** válasza:
54%
Néhány válaszoló akkora bunkó. Főleg az első két oldalon. Nektek van gyereketek? Ha igen, akkor sajnálom, hogy ennyi empátia szorult csak belètek. Kérdező, tök normális amíg érzel. Sokan átmennek ezen. Nyilvánvaló, hogy nem a férjedre haragszol igazából. Bármennyire is kiveszi a részét a pasi, neki kevésbé változik meg az élete.
márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/89 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy neked sokkal több dologról le kell mondanod a gyerek miatt. Szomorú, de valahol erről is szól az anyává válás. Mások lesznek a prioritások… Főként a gyerek(ek) jólléte körül forog minden.


Aki szerencsés, mint pl. te is annak segít a férje, nem egyedül kell MINDENBEN helytállni.

márc. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!