Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező én igazából nem értem mi a bajod? Van egy csodás családod van egy gyereked van egy férjed aki normálisan dolgozik hogy el tudjon titeket tartani és segít a gyerek körül is.Természetes hogy a férjednek kell egy kis kikapcsolódás.Nagyon sokat vársz el a férjedtől,neked semmi sem jó.De amúgy miért nem csináltok közös programokat? Kikapcsolódni,sétálni,nyaralni stb
márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
40%
Tudod az anyaság erről is szól hogy sokmindenről le kell mondani.Szerintem adj hálát hogy van férjed aki segít és nem egyedül kell nevelned a gyereket.Tudod hányan vannak akik totál egyedül 0 segítséggel nevelnek gyereket? Más össze tenné ezért a két kezét ha a te helyedben lennének.Örülj hogy van családod,gyereked,férjed.Örülj neki.Ne siránkozz.Meg van mindened, nem szenvedtek a gyerekkel semmibe sem hiányt akkor meg mi bajod van? Valakinek meg van mindene és még sem tud boldog lenni,ez pont te vagy.Más meg bármit megadna azért hogy családja legyen.Legyél boldog és ne rinyálj,nőlj fel.
márc. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem itt a párválasztás sem volt túl szerencsés, nem tartottatok eddig sem túlságosan egy irányba ahogy leírtad (lakás, karrier, külföld, stb)
márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 A kérdező kommentje:

#41 Voltunk nyaralni, de ugyanolyan, mint otthon. Az egész három nap alatt két órám volt kikapcsolni, az meg nekem valahogy nem tűnik pihentetőnek, hogy ketten toljuk a babakocsit vagy árgus szemmel nézem, hogy ne fulladjon bele a medencébe, mikor a kezemben jobbra néz (főleg, ha még csak nem is látszik, hogy élvezné).


#32 Kicsit szerintem azért más a te eseted, mert te ezt akartad és ezt kaptad. Én egy olyan gyereknevelést akartam, ahol egyenlően kivesszük belőle a részünket (pl. Ő is otthon marad gyeden), ehelyett most pl. kiderült, hogy a munkáltatóm felvett a helyemre valakit, engem nem fog tudni visszavenni még egy évig.


Ráadásul, nekem könnyebbnek tűnik, amikor nincs otthon a férjem, mert akkor “enyém az érdem, hogy ellátom a babát, és úgy csinálom, ahogy akarom”. Az a durva, hogy amikor segít, akkor ugyanúgy nem tudok pihenni, mert rengeteg háttérmunka van, amit akkor csinálok meg, de még az az érzésem is van, hogy ezért az ismerősi körben mindenki szentté avatja.

márc. 3. 19:25
 45/89 anonim ***** válasza:
57%
kérdező ne haragudj hogy ezt mondom de veled van a baj pszichésen nem álsz a helyzet magaslatán szerintem beszélj egy szakemberrel,ez az irásodon is látszik hogy a figyelemre vágy és az elismerésre "Ráadásul,nekem könnyebnek tűnik amikor nincs otthon a férjem,mert akkor enyém az érdem hogy ellátom a babát és ugy csinálom ahogy akarom,, Kérdező itt veled van a baj nem a férjeddel mert te a figyelemre vársz meg az elismerésre.
márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 A kérdező kommentje:
#45 Inkább arra nem vágyom, hogy miután én végzem a feladatot kb. 80-90%-ban, még azt hallgassam, hogy milyen szuper férjem van és mennyit segít (anyósomtól, a férjem keresztmamájától kb. minden második nap megkapom, hogy “becsüljem meg, hogy ilyen férjem van”, ha meg mondjuk elmegyek orvoshoz, akkor azt, hogy “ők ilyet sose tudtak volna megtenni, hogy ennyire pici babát ilyen sokáig a férjükre hagyjanak”), meg hogy a férjem is elismerje, hogy nagy feladat a gyerekkel 20-22 órákat egyedül tölteni és ne azt érezzem, hogy hazajön a kondizás után, miközben aznap még enni sem tudtam és zavarja, hogy rumli van, vagy át akarnám adni a babát és nem csak egy óra múlva, mikor kényelmesen megvacsizott és leeresztett. (Nem tesz megjegyzést, de iszonyú feszült olyankor attól, hogy még ez is feladata).
márc. 3. 20:19
 47/89 anonim ***** válasza:
36%
46# eddig az volt, hogy a férjed mindenben segít és partner. Most akkor mégsem? Ne haragudj, de mintha benned se lenne tisztázva ez az egész helyzet. És a másik: én vagyok a 32-es, ez a "te ezt akartad és ezt kaptad", azért ez nem ilyen fekete-feher. Igen, gyereket akartam, borzasztóan hálás vagyok, hogy összejött, és ráadásul ez végre az életben könnyen is, viszont nekem is bele kellett jönnöm, ezt, ahogy mondani szokás, senki nem az anyja hasaban tanulja. De örök igazság, hogy egy nő magának szül, ez nem 50-50 a ferjjel, mivel általában a férj a "kenyerkereso" hagyományosan még mindig, az anya kötelessége mindent megtenni a gyerekéért, ha már otthon van vele. Szerintem az ne szüljön, aki nem akarja 100%osan odatenni magát a gyerekért, hanem már amikor 6 hónapos a gyerek, azon jár az esze, mikor megy vissza dolgozni, és belepusztul, hogy a 6 hónapos gyereke körül forog a világ (milyen világ ez?!), már bocs. Az anyai hozzaallasodrol ez a véleményem. A rokonságért viszont őszinte részvétem, nagyon belevalasztottal... :/
márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/89 anonim ***** válasza:
46%
kérdező szerintem te ezt a gyereket meg a házasságot nem akartad,össze vissza beszélsz szerintem magad sem tudod hogy mi bajod vagy hogy mit akarsz
márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 A kérdező kommentje:

#47 Ahhoz képest, amiket itt olvasok, rengeteget segít, sőt több barátnőmnek ennél kevesebbet segít a férje. De nekem kevés…


Vannak napok, amikor nagyon későn ér haza. Nekem heti egy kimenőm van, egy óra sport + oda-vissza 5-5 perc + hajmosás és ha szerencsém van haj hajszárítás is + ha orvoshoz kell mennem az van, hogy két-három óra (gyakran begyullad a fülem sajnos és ki kell szívni).


Hétvégén van, hogy elviszi 3 órára sétálni, amíg tudok takarítani. Jön majdnem minden orvosi vizsgálatra, babaúszásra és gyógytornára (heti 2x kell járnunk), mert “nem akar kimaradni”, de ez ugye nekem nem igazán énidő (max a babaúszás fél órája, miután átöltöztettem a babát, amíg vissza nem kapom).


Ő csinálja meg minden este a vacsit (hideget eszünk). Heti egyszer ebédet is főz. Gyakran cserél pelenkát. Ő fürdet. Ha nagyon fut a lakás, akkor bosszús pillantások keretében rendet is rak.


Ennek ellenére heti 2-3x csak olyan 7 felé ér haza (8 órában dolgozik és az út 45 perc tömegközlekedéssel), mi meg 9-kor fekszünk a babával. A kettő között még vacsizunk is én felmosok (blw) és ő fürdet.

márc. 3. 20:41
 50/89 A kérdező kommentje:
Jó, mostanában hazaér öt-hat felé is mondjuk heti 2x. Eleinte hétre járt azt még rosszabbul viseltem.
márc. 3. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!