Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
52%
Te döntsd el, hogy a gyereked egy életre az ellenséged legyen, vagy ha felnő, akkor a legnagyobb szövetségesed, legjobb barátod, társad egyben. A saját csaladoddal sajnos nem jó a kapcsolatod, és a választott csaladoddal (férjed és a rokonsága) sem.. a gyerekedet viszont te formalod, így a vele való kapcsolatodat is. Én nem tudtam anno felmenteni anyámat azért, mert neki is szar gyerekkora volt, mert úgy gondoltam mindig is, hogy ettől még neki nem kellett volna rosszul bannia velem. Sokan azt hiszik, ha a gyermeke fizikai szükségleteit kielégítik, akkor már mindent megtesznek érte, pedig nem, mert a lelki szükségletek legalább olyan fontosak, pláne 0-3 évben! Mindent érez a gyerek, és "nem felejt". Most még talán nem késő, de lépj érte! Látok arra is példát, hogy valakivel nem bánt jól az anyja, mégis szerető anya lett rögtön..nem csak magamat, mást is. De fogadd el, ha neked viszont ehhez segítség kell. Később megbanod, ha most beleragadsz ebbe a dologba. És először is legyél magaddal őszinte, mert sokan azért támadtak rád (én is pl, sajnálom, de attól még a véleményem ugyanaz, hogy a gyerek kell legyen az első), mert szepitesz. Csak kb 60 kommenttel arrébb írtad le, hogy amúgy a férjed nem "szent", kezdetben vedted őt. Nem írtad le azt sem, a te gyerekkorod milyen volt. Érthető, mert idegenek vagyunk, de ezért kell egy szakember, akiben megbizol, és aki megismer téged.
márc. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
0%
És még annyi, hogy az apukámat imádom, mert ő kezdetektől szeretettel nevelt, anya kb akkor kezdett el jobban húzni hozzám, amikor terhes lettem az unokájával. Most azért "jó" a kapcsolatunk, mert a távolság miatt ritkán találkozunk. Ha te nem ezt akarod, lépj!
márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
15%
Miért vállaltál gyereket, ha ennyire eleged van már most az egészből???
márc. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
29%
én sem értem ha ebből az egész gyereknevelésből meg párkapcsolatbol eleged van minek vállaltál gyereket,gondolom a férjeddel nem csak gyerekvállalás után kezdődtek a problémák hanem már elötte is ilyen rossz volt a természete,nem kellett volna gyereket szülnöd.
márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
86%
Oké, nem kellett volna, de már nem lehet visszacsinálni, ebből kell kihozni a maximumot. Kérdező, mint embert, őszintén sajnállak, mert igen, valahol te is áldozat vagy, de ne hagyd, hogy a gyereked is azzá váljon, érte kell erőssé valnod, amellett, hogy magadert is természetesen. Egy rokon sincs a te oldaladrol pl, akiben megbiznal, vagy egy régi barát? Akinek ki is tudnád beszélni a dolgokat, még bármi másban is tudna esetleg segíteni. Ha a gyerekedbe nem tudsz kapaszkodni, kapaszkodj egy barátba, rokonba+pszichológusba mindenképpen.
márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 A kérdező kommentje:

Csak most volt időm netezni. Nem tudom mi alapján indult el ez a szál, de jó a kapcsolatom anyummal és a családommal is.


Napi 1-3x beszélünk anyummal, kb. két naponta a tesómmal és hetente/kéthetente találkozunk nagyimnál. De mióta megszületett a baba normális mély beszélgetést alig folytattam, mert vagy sír vagy valami cuki dolgot csinál, vagy valami hangot ad ki, amitől rá kezd mindenki koncentrálni. Ha valakivel beszélgetek, akkor is fél szemem a babán van, ha meg ott a baba, akkor mindenki vele van elfoglalva (tényleg nagyon cuki amúgy megértem).


Szóval nem arról van szó, hogy nem beszélek róla, hanem arról, hogy valahogy mindenki meghallgat félfüllel vagy ha telefonon beszélünk és ők nem csinálnak közben semmit, akkor teljes koncentrációval, de annyira nem értik, hogy mi a bajom, hogy használható tanácsot nem tudnak adni. Mivel pedig én sem tudom, hogy mitől lenne jobb, így segíteni sem tudnak.


(Jah és ők nem azt mondják, hogy szuperül csinálom vagy általában nem ezt mondják, hanem azt, hogy szuperül csinálJUK, főleg, ha a férjem is ott van és hallja).

márc. 4. 22:14
 77/89 A kérdező kommentje:
A barátnőim közül meg senkinek nincs nálam idősebb gyereke. Akinek van, ott velem egyszerre szült (egy hónapon belül) és vagy nem érti mi a problémám, mert gyerekkel az élet rózsaszín ködfelhő (2 ember, az egyik esetben kb. régi nagycsaládként nevelik a gyereket napi két-három rokon ugrik be a faluból segíteni, a másik négy gyereket akart, ő csak iszonyúan élvezi, hogy végre nem kell dolgoznia és főállású anya) vagy hozzám hasonlóan teljesen ki van borulva és nem látja a kiutat vagy a megoldást (ez is két barátnőm). Olyan, aki használható tanácsot tudna adni, mint akik mondták, hogy el fog múlni, olyan nincs.
márc. 4. 22:22
 78/89 anonim ***** válasza:
62%
77# de erről van szó...neked sose nyitotta fel sajnos senki a szemed, de nem JO a kapcsolatod a csaladoddal, csak felszínes, ez látszik a 64es kommentbol, meg abból, amit most írtál, hogy nem kapsz SENKITOL értő figyelmet, igazán nem figyelnek még a szüleid se az érzéseidre. :/
márc. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
Kérdező tényleg keress fel személyesen egy pszichológust akivel kicsit tudsz a gondjaidról beszélgetni és tanácsot is tudna adni.Mert látod hiába írtad ki a kérdést és nagyon sok tanácsot kaptál mégsem tudunk segíteni bármennyire is szeretnénk ráadásul írtad hogy téged senki nem ért meg ezért csak egy szakemberhez tudsz már csak fordulni.
márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 A kérdező kommentje:
#78 Köszönöm, hogy megtetted most. Én ugyan arra utaltam, hogy egy baba mellett nem lehet mély beszélgetést folytatni, EZÉRT nem tudtam beszélni senkivel, mióta megszületett (nem előtte), de te úgy látom jobban tudod. Azt nem értem hogyha te vagy az egyetlen ezzel a hasznossági szinttel, akkor hogyan sikerül ennyiszer a legrosszindulatúbb dolgot feltételezned valakiről?
márc. 5. 08:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!