Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
80# de megint inkább a babát okolod, hogy miatta nem tudsz mely beszélgetéseket folytatni..tényleg mindegy, ki mit ír, mindig az a vége, hogy a baba tönkretette az életed, nem gondolkozol el semmin, nem fogadsz meg semmit, akar jóindulatú, akar rosszindulatú valaki.
márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, hogy nekem is kisbabam van, és majdnem ki is tölti a teljes napomat, de a szeretteim mégis értő figyelemmel hallgatnak, ha szükségem van rá néha, nem kifogás, hogy csak a cuki babára figyelnek...
márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező azért ne túlzott már hogy amióta megszületett a baba nem tudtál senkivel sem beszélni meg hogy az miatt nem tudsz beszélni senkivel mert ott a baba, neked figyelem hiányod van azt akarod hogy csak te legyél a középpontba.nekem is van két pici gyerekem ikreim vannak tény és való hogy kb az egész napom körülöttük forog de ettől függetlenül amikor a párom hazajön a munkából még is jut időnk egymásra.Este leülünk vacsorázni a párommal illetve az anyósommal megbeszéljük kinek hogy telt a napja ha esetleg valami probléma van azt is meg tudjuk beszélni közben a babák békésen alszanak utánna elvisszük a gyerekeket fürdetni stb és este még a férjemmel jut időnk egymásra.Te a gyerekeket használod fel minden problémára.
márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
45%
83# tökéletesen egyetértek! Kezdetben én támadtam a kérdezőt, mert úgy éreztem, nem szereti a saját gyerekét. Aztán megdsajnáltam, úgy éreztem, eltuloztam a dolgot. Hát nem, az első megérzésem volt a jó, így gondolom most már, mert tényleg akármilyen tanácsot kap, az jön ki mindenből, hogy "de az nem jó, mert a gyerek így meg úgy"...oké, ha valakinek mondjuk az első hónapban befigyel egy kis baby blues, de hogy fél éve nem tudja kicsit sem élvezni a babazast, míg ahogy ő is írja, a babás barátnői szerint babával az élet "rózsaszín kodfelho", és egyedül van a pesszimista velemenyevel?! Akkor kivel van a gond? Próbáltam pozitívan állni hozzá, egyutterezve tanácsot adni, de nem jó, igazából ő csak panaszkodni akar, és mindenki rosszindulatú, de főleg a gyereke minden baj forrása...itt befejeztem.
márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
61%
83as vagyok az elején én is sajnáltam és próbáltam neki tanácsot adni de hiába csak a kifogásokkal jön.Nem is írók ehhez a kérdéshez többet mert nem lehet a kérdezőnek segíteni.
márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 A kérdező kommentje:
#81-85. Köszönöm! Szerintem se szaporítsuk tovább a szót. Ha megfogadtok egy tanácsot a világ jobbá tétele érdekében, szerintem ne csak ide ne válaszoljatok, hanem sehova a kisgyerekes témakörben, ahol a kérdezőnek érzelmi problémái vannak. A válaszaitoknak sokkal jobb helye lesz ott, ahol gyakorlati gyereknevelési tippeket kell adni.
márc. 5. 16:53
 87/89 anonim ***** válasza:
61%
kérdező! mi probáltunk segiteni rengeteg tanácsot kaptál de te inkább a kifogásokat keresed meg a gyerekre hivatkozol,mindenki rossz a férjed a gyereked a barátaid stb csak te vagy a jo
márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező nézz kicsit magadba,hiába irunk bármit mert most meg minket okolsz,szerintem gondolkozz el és kicsit nézz magadba meg keress egy pszichológust,na minden jót,többet nem irok ide.
márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, sajnálom a rossz feltételezéseket, bantasokat. Nem könnyű ebből kitörni, de tényleg keress ELOBEN egy pszichológust, hogy a férjed ne szóljon bele a terápiába, mert ez a helyzet csak úgy nem lesz jobb. Sok erőt, boldogságot kívánok.
márc. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!