Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező te tényleg mártírkodsz,feláldozod magad hogy ha te nem lennél akkor össze dőlne a világ utánna meg szidod a férjed hogy milyen rossz apa stb.
márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
66%

Amikor fél éves volt a gyerekem ugyanígy éreztem magam mint a kérdező. Haragudtam a férjemre, leginkább azért hogy nem ért meg, ahogy itt a legtöbben nem értik a kérdezőt. Az első pár hónapban még empatikusan állt hozzám, aztán kezdte úgy érezni, hogy most már kezdhetném jól érezni magam, mert elég idő eltelt. De nem lettem jobban. Egyre inkább nem láttam a fényt az alagút végén. Mintha börtönbe kerültem volna. És nem hatott meg, hogy másnak rosszabb, hogy más összetenné a két kezét ha így lehetne, hogy Afrikában éheznek. Nem, ez nem segített.

Felismertem és az önismereti tanulmányaim valamint tapasztalataim alapján tudtam, hogy ezzel csomagot rakok a saját gyerekemre. Ezt nem akartam, mert tudtam, hogy az én csomagom mekkora. Újra elkezdtem pszichológushoz, majd pszichodrámára járni. Segített kapcsolódni a bennem élő Kislánnyal, akit egyedül hagytak a szülei olyan pillanatokban, amikor szüksége lett volna rájuk, akire nem figyeltek eleget, aki nem kapott elegendő minőségi időt. Ahogy a Kislány szép lassan gyógyul(t), és ahogy nőtt a lányom is, úgy vált minden egyre könnyebbé. (Segített az is, hogy bölcsibe ment és nem voltunk 0/24 összezárva) Nagyon tudatosan próbálom kezelni azokat a dolgokat, amiket nálam elrontottak.

Közben a férjemmel újra visszataláltunk egymáshoz. Ez majd’ 3 éves menet volt. Más, biztos vagyok benne, hogy nem várt volna eddig, hanem lelép, félremegy. Az én férjem a sok ezerből az 1 aki nem. És ezért végtelenül hálás vagyok neki. Azért is, amiért olyan jó apa.

A lányunk 4 éves. Most már rengetegszer tudom élvezni azokat a pillanatokat, amikor visszaköszön minden belefektetett energia. Olyan összefüggéseket lát, amiről megvallom, sosem gondoltam, hogy egy 4 éves képes rá. Imádom, ahogy áhítattal hallgat minden történetet. Hogy fejből mesél. Hogy van humora, intelligenciája. Hogy szeretettel fodul minden élőlényhez. És még sorolhatnám… de nem teszem, mert nem ez a lényeg. A lényeg, hogy már rég nem börtön. Már rég nincs alagút. De tény, hogy ezt nem láttam, mikor 1 éves volt akkor sem.

Én a kulcsot az önismeretben, a belső gyermekkel való foglalkozásban és a saját gyerekünk felé minél nagyobb tudatosságban (tudatos szülői eszközök tanulása, hogy ne a hozott minták szerint működjünk) látom.

márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
100%
62-es, a kérdezőnek is sokan írták, hogy forduljon szakemberhez, de ezeket a válaszokat ignorálja. Ő továbbra is a férjét és annak családját akarja szapulni. Arról nem ír, hogy a saját családjától miért nem vár pozitív visszaigazolást. Azt akarta, hogy apuka is maradjon otthon a gyerekkel, de ha ez lenne, az sem lenne jó neki, mert apuka nem jól csinálja a dolgokat. Itt már a gyerek előtt is gondok voltak.
márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 A kérdező kommentje:

#62 Mondjuk több ismerőstől hallom, hogy az első két év után pszichológus nélkül is jobb lesz, a családban az előző generáció mindenki elég szörnyűnek élte meg a gyest, mindenki egy év után vissza is ment dolgozni (ettől függetlenül én úgy emlékszem a gyerekkoromra, mint valami nagyon idillikus időszakra. Szerettem a dadusom, szerettem futkározni az oviban, imádtam suliba járni stb.).


Jártam pszichológushoz (voltam 4-5 alkalommal online), de aztán nem tudtuk megoldani hosszútávon. Egyfelől drága is volt, másfelől a férjem mindig elfelejtette és beszervezett alá mást (megbeszélés, konditerem, barátok vagy rokonok stb.). A legutóbbi alkalommal meg összevesztünk, mert felhúzta magát rajta, hogy a másik szobában hallotta, hogy mit mondok a pszichológusnak, miközben a babára vigyázott és nem értett vele egyet (vagy amúgy mikor átbeszéltük, akkor mégis, de nem kellett volna ezt mondanom a pszichológusnak). Mondta, hogy legközelebb elmennek, hogy ne is hallja, de inkább nem mentem többet, ő meg nem vetette fel, hogy kéne.


Gondoltunk párterápiára, de bármelyien nevetségesen is hangzik 4 ember mellett, akik nem dolgoznak, több alkalommal nem találtunk rá embert, aki vigyázna a lányunkra máshol, amíg mi beszélünk valakivel online.


Meg van annyi programunk: heti 2 gyógytorna, heti egy babaúszás, heti egyszer jönnek anyósomék, heti egyszer átmegyünk nagyimhoz (90+ éves), ezen felül napi 3-4x kell a tornagyakorlatokat csinálnunk amit a tornán kapunk mindig újat, néha nem is megy a következő alkalomig. Havi egyszer orvos és védőnő és a fennmaradó délutánokon jönnek néha ismerősök, rokonok vagy mi megyünk valahova. Nehéz még egy pszichológust is bezsúfolni, bár lehet tényleg be kéne.

márc. 3. 23:39
 65/89 anonim ***** válasza:
56%

De most mit vársz? Hogy egy 24 óra alatt 10 mondatban megoldjátok - ráadásul nem empatikus, hanem kritizáló és lekezelő stílusban - a kérdező életét? Leírjatok, hogy vele van a baj és menjen szakemberhez és ő ettől… minek is kellett volna történnie?? Mi lett volna a megfelelő válasz a kérdezőtől?


Nekem itthon volt apuka (2020 februárjában szültem), full home office-ban, másfél évig. Még többet is csinált mint a kérdező férje. Igen, nekem mégis “kevés volt”, mert közben nem kaptam megértést, közben bezártam magam a szenvedésembe, ahonnan nagyon nehezen néz ki az ember, még ha tudja is, hogy ki kell. És aki ebben vagy ehhez hasonlóban nem volt benne, az könnyen mond tanácsba bújtatott ítélkezést (mely teljesen kontraproduktív), mert kívülről tényleg egy abszurd helyzet, melyben a hálátlan dög feleséget, anyát lehet szidni.

Szakember segítségét kérni sem olyan egyszerű - egyáltalán megtalálni azt akivel működik a kémia, akivel szívesen dolgozol együtt és teszed ki az asztalára a pucér szívedet. Odáig el kell jutni, ez is egy belső út. Ha valaki ezt elkezdte már a gyerekvállalás előtt, annak könnyebb lesz. De aki nem, annak még ezt is meg kell lépni. Ki tudja a kérdező hol tart ebben…

És igen, ő kérdezett. Nem ettől fog megoldódni a problémája. De kaphat egy lökést valamerre. Kérdés merre? Mert arra, ahogy itt sokan beszélnek vele, róla, akár még jobban be is feszülhet, és érezheti, hogy ahova segítségért jött, onnan se azt kapta. Ez meg még mélyebbre lök. (De legalább vannak néhányan, akik azt érezhetik, hogy megírták a tutit, csak az az ostoba bige nem csinálja. - kérdés, az ő kérdésük hogy ők miért így és miért nem másképp reagálnak)


#62

márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
71%

Idővel persze, könnyebb lesz. Csak nem mindegy milyen sebek, tüskék gyűlnek amíg idővel is könnyebb lesz. Ezt érdemes észben tartani.


#62

márc. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
86%
És a te családod miért nem támogat téged? Nem dícsérnek meg, hogy jó anya vagy? Nem vigyáznak néha a gyerekre, hogy te kikapcsolódj?
márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező szerintem itt alapból rossz volt a párválasztás, nem támogat a férjed.. vagy ülj le vele normálisan megbeszélni a dolgokat vagy ha erre sem vevő akkor válj el tőlle.De szerintem itt nem csak szülés után kezdődtek a problémák hanem valószínűleg már előtte is lehettek gondok.De amúgy miért itt kérsz segítséget vadidegen emberektől? Mi pár mondatban nem fogjuk tudni megoldani a problémádat.csak tanácsot adhatunk.Szerintem elsősorban az lenne a legfontosabb hogy te elmenj egy jó pszichológushoz vagy a pároddal párterápiára.A te családodról,szüleidről nem írsz semmit,kérj tőllük tanácsot segítséget vagy a barátaidtól,rokonoktól stb
márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
78%
#64 "a családban az előző generáció mindenki elég szörnyűnek élte meg a gyest, mindenki egy év után vissza is ment dolgozni (ettől függetlenül én úgy emlékszem a gyerekkoromra, mint valami nagyon idillikus időszakra. Szerettem a dadusom, szerettem futkározni az oviban, imádtam suliba járni stb.)." Itt van a kutya elásva. Idilli volt a gyerekkorod, de a te szüleid sehol nincsenek, hogy miért volt jó, anyád utalt veled lenni gyesen...a lehető legrosszabb szülői mintát kaptad. Ezért kell ezen igenis pszichológussal dolgozni, és igen, nincs mindig meg rögtön a megfelelő szakember, de ide igenis kell, mert nem csak anyaként nem tudsz így kiteljesedni, de ezért választottál rossz párt is magadnak.
márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
Mindenki vagy pont olyan anya lesz, mint az övé volt, vagy pont a szöges ellentéte..neked sajnos az előbbi. De ha ezt felismerted, igyekezz változtatni rajta.
márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!