Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fél éves múlt a baba, de...

Fél éves múlt a baba, de annyira idegesít a férjem, mint mást a terhesség alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csinál semmi kiemelkedően rosszat, főleg, ha az itteni apákhoz hasonlítom.


Játszik a gyerekkel, fürdeti, pelenkázza, jön orvoshoz stb. Én mégis ki vagyok rá folyamatosan akadva, hogy “neki könnyebb”. Főleg, amikor este 9-kor lefekszem a babával és másnap 5-6-ig velem van. Még az egész jó, amikor a férjem dolgozik, de amikor home-office-ban van vagy hétvége van, akkor mindig iszonyú ideges leszek, ha látom, hogy mondjuk elmegy sportolni vagy hosszabban bevásárol vagy épp nekiáll szerelni én meg egyedül maradok a babával (és a gondolataimmal).


márc. 2. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
47%
kérdező veled van a gond,mert az irásodból is látszik hogy neked soha semmi sem jo
márc. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 A kérdező kommentje:
#51 Lehet, de nem ez volt a kérdés, hanem, hogy mit csináljak?
márc. 3. 20:47
 53/89 anonim ***** válasza:
45%
49# állandóan csak te, te, te, hogy NEKED milyen rossz, meg hogy a férjed odaadja a fel karját, de neked kell a másik is...és hol van a történetben a gyerek?! Hogy neki mi a jó, vele mik a minőségi programok? Addig jó a babaúszás, amíg vissza nem kapod a gyereket?! Nagyon gyorsan valtoztass ezen a nárcisztikus hozzaallason, ha kell, szakemberrel, mert a gyereked lelki sérült lesz, hogy az anyjának teher. Először azt akartam írni, hogy nem szereti az anyja, de az talán (TALAN) túl erős lenne. A férjed családja talán azért ilyen veled, mert te meg így állsz hozzá, meg a közös gyereketekhez. Itt jön, hogy mi volt hamarabb, a tyúk, vagy a tojás? Bár nem ismerlek titeket személyesen, de az irasodbol süt, hogy a hátad közepére se kívánod a saját gyereked, ez meg sok mindent elmond rólad...az még oké, hogy a férjedre valamiért fujsz, de hogy a kisbabád se tölt fel, belé se bírsz kapaszkodni?! Talán a gyereknek az lenne a legjobb, ha elvalnatok, és te kervenyezned, hogy az apának ítélje a bíróság, már ha lehet ilyet csinálni, nem vagyok vele tisztában.
márc. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
72%
pl,menj el szpichológushoz és kezeltesd magad,mert igy tönkre fogod tenni a gyereked és a párod életét
márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
39%
54# én már komolyan féltem a gyereket tőle...ha fizikálisan nem is bántja, pszichésen tuti minden egyes nap, mert szegény meg mert születni. :/ kérdező, pszichológus, minél előbb!!!
márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
72%
kérdező pszichésen van gondod,és látszik hogy neked ebből az anyaságból illetve a házasságból eleged van,mi a francért vállaltál gyereket? Mindig minden csak rólad kell hogy szóljon..Tényleg keress fel egy pszichológust mielőtt kárt teszel a gyerekben vagy a férjedben
márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 A kérdező kommentje:

#53 Hidd el a kislányom elég jó kedvű egész nap. A gyerek ott van a történetben, hogyha neki baja van, nem eszek, nem alszok, nem megyek kakilni, amíg ő jól nincs. Ha láza van az oltástól, akkor nyilván a heti egy óra szabadidőm is ugrik. Folyamatosan azon vagyok, hogy boldog és kiegyensúlyozott baba legyen, amennyire tőlem telik.


Hónapokig heti 2-3x jutottam el zuhanyozni, mert ha sírt a baba, kiugrottam a zuhanyzóból vagy el sem indultam. Azért nincs a történetben, mert ő elég boldog.


A férjem családja meg csupa háztartásbeliből, tanárnőből és óvónőből áll, ők teljesen ki vannak borulva attól, hogy mi megtehetnénk, hogy nem megyek vissza a gyerekek 12 éves koráig dolgozni, de én még a 3 évet sem akarom kivárni.

márc. 3. 21:05
 58/89 anonim ***** válasza:
72%
57# oké, hogy ellatod a gyereked, mint minden anya, de egyetlen pozitív szót nem írsz róla. Nincs egyetlen mondat sem, ami arról szólna, hogy te igenis hálás vagy a gyerekedert, inkább az süt az irasodbol, hogyha visszacsinalhatnad, meg sem szulned, és ez nem csak nekem tűnt fel...azért, mert a férjed családja szemét, ne őt okold (ha csak tudat alatt is), de lehet, hogy nem is a ferjedet kell, mivel valamiért mégiscsak őt választottad. Tényleg érdemes mélyebbre ásni egy pszichológussal, mindegyikotok érdekében...
márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
54%
Hagyd kérdező, túl bonyolult a helyzet elmagyarázása, nem értik. Nem sokat lehet csinálni, egy fél év és jobb lesz.
márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
42%

"miközben aznap még enni sem tudtam"


Én ezt a mártírkodást sosem értettem. Hogy a fenébe nem tudsz bekapni pár falatot egy 6 hónapos gyerek mellett. Gondolom alszik is valamikor, de ha nem is, fogod az egyik kezeddel, a másikkal meg eszel. Vagy miért nem tudsz lezuhanyozni? Hazajön apuka, te meg beugrasz a zuhany alá, 5 perc. Vagy mikor elalszik.

márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!